Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Marko Osmanović zaista uliva nadu i dobar pevač, koliko će ostati u grupi videćemo.

Album "Od neba do neba" je prvobitno bio snimljen sa pevačem Dinkom Salihpasićem, kada je on napustio grupu jer nije hteo da prihvati Zeletove uslove Pero Galić je ponovo snimio vokalne deonice.

Dinko je inače pevač grupe "Potez band" u kojoj svira Nasko.

 

Na fan forumu grupe mnogi tvrde da neće biti pravog koncertnog spektakla bez Alena.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba im sve, ako uskoro ne objave kakav novi autorski materijal (citaj: album), postace novo Atomsko skloniste, tj. jos jedan tezgaroski bend za moto skupove i festivale piva. Ja mnogo volim Divlje jagode, ali ovo je jedna bolna konstatacija.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba im sve, ako uskoro ne objave kakav novi autorski materijal (citaj: album), postace novo Atomsko skloniste, tj. jos jedan tezgaroski bend za moto skupove i festivale piva. Ja mnogo volim Divlje jagode, ali ovo je jedna bolna konstatacija.

 

 

Nazalost, potpuno tacno. :da: Izgleda da bend mora da se konacno ustali sa jednom, stalnom postavom & pevacem, da bi usli u studio. Realno, skoro 10 godina nisu snimili album, niti bilo sta novo, ako ne racunamo "Piramidu". Ostaricu cekajuci. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni treba da:

1. Nađu nekog normalnog veb mastera da im najpravi pristojan sajt, ovo kako im danas izgleda sajt je smešno.

2. Više se potrude oko reklame i najve koncerata. Za koncert u Beogradu 2007. sam sasvim slučajno saznao kada sam prolazio pored SKCa (i to nije bila reklama već neko bedno papirče zalepljeno na vrata), na sajtu se ta informacija pojavila 2 dana pre konceta.

3. Porade malo na scenskom nastupu, izgledu bine ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno. Ja prosle godine ne bih ni otisla na koncert, da nisam slucajno videla plakat.

A steta bi bila da postanu tezgarosi.

Dobro im izgledalo ono u Domu sindikata, onaj logo sa jagodom u lancima. Al' kad bi se malo vise kretali, ili uradili nesto po pitanju scenskog nastupa, zivnuli bi i oni i publika.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Labude kad rata ne bude uopste nije "plitak" album. Sniman je u odredjenom, da ga tako nazovemo, politickom periodu na ovim prostorima, i ima odredjeno znacenje. Lipovaca je album pisao nakon sto mu je par clanova porodice poginulo u takvim sukobima, tako da je senzibilitet albuma potpuno razumljiv.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja se ne slazem, "Labude kad rata ne bude" je sasvim dobar album, u skladu sa trenutkom u kom je nastao, nosi to specificno osecanje i neke pesme su stvarno mocne, antologijske.

Ovaj deo je, mada ne znam dok ne cujem celu pesmu, bez takve energije i emocije. Malo...ljigav. :uhoh:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Labude kad rata ne bude uopste nije "plitak" album. Sniman je u odredjenom, da ga tako nazovemo, politickom periodu na ovim prostorima, i ima odredjeno znacenje. Lipovaca je album pisao nakon sto mu je par clanova porodice poginulo u takvim sukobima, tako da je senzibilitet albuma potpuno razumljiv.

Potpis! Meni je to jedan od najdražih njihovih albuma. Sećam se kada sam kupovao njihove albume na piratskoj kaseti, da sam se tom album najviše radovao tj osećao sam da je razlikuje od ostalih albuma. Čeha je maestralno otpevao taj album.

Solo iz pesme "Ljubav može sve" je jedan od najboljih koje je Zele odsvirao.

 

Ovo je prva verzija pesme, razlikuje se od one sa albuma.

http://www.youtube.com/watch?v=Jv4Gegy3W8I

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...