Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

Zašto se Divlje jagode i Vatreni poljubac ne bi mogli smatrati rokenrolom?

 

Jbg, zato što za mene nije rokenrol sve što ima gitaru, bas i bubanj i ima dugu kosu.

 

Šta je sa Pušenjem,

 

Pušenje je u svojoj prvoj, sarajevskoj fazi vrlo ozbiljan i relevantan bend.

 

grada koji je prije rata imao jedva pola miliona ljudi

 

Zagreb je bio samo nešto veći, a npr. Rijeka, Ljubljana ili Novi Sad bar dva puta manji.

E sad što je Sarajevo uvijek bilo najcrnja mahala sa oboda turskog carstva koja vječno sve vrijedno satire u korijenu i poravnava, to je drugo pitanje. Kao takvo, moglo je da posluži kao plodno tle za razvoj kvalitetnih pojedinaca, koji bi ga vrlo brzo prerastali i bili ostavljeni pred izborom da ostanu lokalna gradska luda / "legenda" ili da ga napuste.

 

O ostalim bosanskim gradovima i nekim njihovim kulturnim i muzičkim scenama i doprinosima je tek sprdnja i pričati. To je sve na nivou ektremno rijetkog incidenta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

 

Cekaj sad cu da doprinesem jednim zidicem teksta

 

Базично, хеви метал и хард рок углавном нису нека претјерано интелектуална и озбиљна музика, па се не требају тако ни схватати, јер, у основи рокенрола стоји чињеница да је то метафора за секс. Тако да ове варијанте "луткице и ципелице" су заправо суптилни савјети како јебати не-тако-паметне млађе жене... чему компликовати?

Код Јагода је проблем што је Зеле композитор али не и текстописац, а кад нема текстописца у бенду, онда је сва прича суштински празна што је у озбиљној колизији са духом рокенрола: имати шта рећи.

 

Ova dva pasusa su po meni rezime komplet svega o čemu pričate. To što su u blagoj kontradikciji jedan sa drugim, a još i izrečeni od strane istoga člana, samo dodaje na šarenolikosti karaktera fenomena :D

 

Razmišljao sam da krenem da razglabam detaljnije o suštinskim tačkama (ili jednom rečju poentama(?) ) ali me ipak mrzi :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ipak da dodam samo jedino što u rezimeu fali - nije samo imati šta, nego je čak i bitnije kako ga reći. Svakakvo smeće može da prođe ako je odgovarajući pristup, a sa suprotne strane, ni najveća istina i kvalitet se neće primiti ako nije servirana na način koji prolazi kod ciljne grupe.

 

Ono što je zanimljivo je što se to ne odnosi samo na tekst, verbalno obraćanje publici, imidž, stajling, govor tela, već i na muziku, jedan isti rif mož upakuješ na više načina od kojih su neki ukusniji od drugih.

 

 

Zabolje me glava od daljih varijacija i nijansi @_@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vlaja: viš da ne spaja :D

 

gratis zicer za Sretu

 

Znaci problem je sto je bend prost i jednostavan i sto su tekstovi smesni ?

 

Koga to pitaš? Za koji bend? Ja ne mislim da prosto, jednostavno i smešno potire mogućnost da nešto bude rock'n'roll, valjda se to i razume samo po sebi iz citiranih Vlajinih delova.

 

Kvalitet je drugo pitanje, i tu onda odemo u tri lepe materine kad počnu subjektivno i objektivno da se množe @_@

 

 

Divlje Jagode po meni nit imaju šta zanimljivo u muzici, nit u tekstu, prazno potpuno...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta znači ''traje''?

 

Taj Sead Lipovača je mogao da umre pre 20 godina (nek je živ i zdrav), i onda šta, ti bi imao argument manje da su Jagode dobre? A ovako pošto nastavljaju zadnjih 25 godina karijeru na aparatima, to ukazuje na kvalitet? Nigde veze i logike. Eno karijera Dina Merlina traje 40 godina ili koliko već

 

Eva Ras :haha:

 

 

Odličan xD

 

Bitno je dali te radi, il' ti se gadi

 

nije loše imati dobar tekst, al' nije sve u tome, kome je do dubinskih tekstova, nek ide u biblioteku i napuši se znanja

 

I jedno i drugo su sastavni i bitni elementi, ja sam uvek više voleo muziku nego tekst, ali gde me ubode i jedno i drugo, pa to su mađije

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...