Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

  • 1 month later...

Zele je uvijek bio nacionalista.

To mu se može zamjeriti.

 

Tekst "Stakleni hotel" ima dijelove u kojima se vidi podijela, još u Titino vrijeme.

Pjesma "Ljiljana" iz rata 90-tih je ratno huškačka.

I da baš obradi "Turski marš", kobajagi zbog muzike a ono zbog naziva.

 

Zato mnogo privlači ove nindza žene, a šta im radi, to Vlaja buraz lijepo reče :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači jebeno ne mogu da vjerujem kakve gluposti odvaljuješ.

Tebi je ta pjesma koju si naveo ratnohuškačka.

Da mi je znati iz kakve si pećine ti izašao i u kakvom koordinatnom sistemu vrijednosti se kreću tvoje ideje, poimanja i shvatanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sram ga bilo! Musliman, a učestvovao u pravljenju pjesme o BiH, pa to još u proljeće 1992. Čista, zdravorazumska, logika kaže da je on, Musliman, u proljeće 1992, trebalo da učestvuje u pravljenju pjesme koja ili propagira ostanak BiH u Jugoslaviji ili propagira njeno dijeljenje na 3 dijela. U tom i samo u tom slučaju bi Zele i svi ovi ostali muzičari sa spota bili u pravu, a ovako su svi nedvosmisleno u krivu.

 

Napisao sam sve što sam imao po pitanju nacionalno-političke tematike na temi Divlje Jagode, tako da više o tome ovde neću komentarisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@runneru

Ne bih da reklamiram pjesmu nastalu u ratu u cilju dizanja morala kada su takve bile uobičajene. Ta pjesmica "Sarajevo, ti i ja" pjeva o Ljiljani, a ljiljan ti je bio simbol tzv. Armije BiH (iako je uzet sa Kotromanićevog grba).

I tu sada, kao, neko puca po "gradu" (zna se na koga misli jer je to uobičajen stereotip) i neko hoće da razdvoji njega i Ljiljanu jer se ona tako zove a ti drugi (zna se na koga misli) ne vole ljiljane pošto su oni simbol Armije BiH.

 

Jedino je zaboravio da kod Muslimana nema imena Ljiljana, nego Seada, Emira, Hafiza itd. :haha:

Ali, biće, biće....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...