Jump to content

Divlje Jagode


Recommended Posts

E,sad se ja slazem. icon_rockdevil.gif Tifa ima bolji glas od Alena,ali Alen je bio ipak,na neki nacin,zastini znak Jagoda.Medjutim,ni on vise nije sto je bio,i ne verujem da bi ikada vise mogao da se vrati u onaj heavy metal fazon.

Ali Alen nikad ne bi mogao da otpeva dobro albume koje nije snimio. znaci lezao mu je zvuk sa ona tri i nista vise, a Tifa i Zak bi bolje otpevali ta tri albuma od Alena.

 

Zastitini znak Jagoda je bio i ostao Zele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to lepo i fino,ali,cinjenica je, da Motore niko nije mogao da peva iz E osim Alena,tako to da... icon_rockdevil.gif Svi ostali su pevali iz D.

Cak ni Alen vise ne peva Motore iz E icon_smile.gificon_smile.gif

Uopste nije u pitanju tonalitet vec interpretacija,nacin pevanja...visina uopste nije merilo kvaliteta pevaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste nije u pitanju tonalitet vec interpretacija,nacin pevanja...visina uopste nije merilo kvaliteta pevaca.

Pa,ako cemo tako,niko ni ne bi mogao da otpeva tako dobro kao Alen 1982. .

Pesma je kao stvorena samo za njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Carobnjaci, nedostizan kvlt icon_rockdevil.gif Ostalo jednostavno nije toliko "divlje".

To je,opet,stvar ukusa.

Meni je "Labude..." fenomenalno uradjen album u svakom pogledu,a ni "Sto Vijekova" ne zaostaju...

Svaki album je tu prica za sebe,ustvari... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su albumi u redu.

Prosto je pitanje poedinacnog ukusa.

Ali zato su Divlje jagode nesto o cemu se i danas prica i sta se i danas slusa.

Odgovara sirim narodnim masama.

Kombinovanje koje dovodi da zvuka koji podnose,stavise obozavaju razni ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao uostalom sto Divlje Jagode uopste najbolje zvuce sa Alenom icon_biggrin.gif

 

Carobnjaci, nedostizan kvlt icon_rockdevil.gif Ostalo jednostavno nije toliko "divlje".

Рекао бих нажалост. Сами су криви што после нису правили толико добру музику, а имали су и бољих певача од Алије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Искрено, брате, мало је досадан. Превише има спорих песама, да не кажем балада. 'Дивље јагоде' и Ќоњи' су ми најбоље песме без премца, а онај проклети 'Турски марш', што је Зелета Владо Подани наговорио да свирају, је сморио до јаја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA - sto se vokala tice,delimicno se slazem,sto se album tice - ne slazem se uopste.Imali su extra albume i posle Alije.Sad,da li je neki sporiji ili ima vise balada,pa mu se ne svidja,to je stvar ukusa samo.Kvalitet se vidi.

Ali tebi je sve sporo,ti si thrasher icon_smile.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam sa tog albuma su samo dve balade , zauvijek tvoj i osjecam da gola si ispod haljine. ostale su bas cvrste heavy rock numere.

Da...tacno.Ali,stvar je ukusa,mozda mu se ne svidza.Meni se svidza.

Ali,"Labude..." je genijalno delo,iako je album skroz baladerski icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jedan od bendova,na koje su se mnogi svoje vremeno ugledali i preko kojeg su na ovaj ili onaj nachin mnogi bendovi uspevali...

 

 

Meni je pesma SAMA SI,najveci vrh,a sve albume obozavam...izdvajam...carobnjaci,vatra,konji...ma svaki album...jedino ovaj poslednji...nesto mi je tu... icon_uhoh.gif oko nekih pesama cudno poput tv kralj...mislim da je njihovo proslo,ali omiljeni su mi domaci bend,tako da se nadam da ce sa novim albumom izbaciti najbolje od sebe...ali je opet tesko stvoriti takve hitove...nije vishe to "ono" vreme

 

 

P.s. Dolazim sam u DJAVOLJI GRAD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...