Jump to content

Silmarilion


Boromir

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ne chovo to nikako ne mozhe da bude smor....

prochitao sam silmarilion na srpskom..

a gospodara na engleskom i odushevio sam se pa sada shtedim za silmarilion na engleskom.....Beren i Lutijena su najjachi.....odushevila me je to shto sam prochitao o njima.....ja mislim da je Beren jedini mozhda nadmashio Feanora.....imao je muda da uzme fucken silmaril ./... jest otishla mu ruka ....al......ma obavezno shtivo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se slazem, ja kada sam je poceo citati sjebala mi je mozak samo tako pa sam je jedva procitao smorila me je za medalju, onda sam uzeo jos jednom da je procitam e tada sam se odusevio, posle sam je procitao na Engleskom i pao sam na nos koliko je dobra knjiga (pak ne bolja od Gospodara biggrin.gifa: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silmarilion je po meni mnogo preciznije napisan nego LOTR.U sustini nema svrhe citati LOTR ako ne procitate Silmarilion!
SILM je fenomenalna kniga , ali kako moze biti preciznije napisan LOTR-a :? gospodar ima 6 knijga koje ili 3 toma koje opisuju jedan dogadjaj a SILM gomilu dogadjaja koji su samo u najvaznijim crtama napisani i to sve staje u jednu knjigu koja je “debela“ kao “Povratak Kralja“ (tu su negde) kako moze biti preciznije napisan? :? ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silmarilion je biblija u pravom smislu te reci.Nedavno sam u IPS-u uzeo Unfinished Tales.Knjiga je fenomenalna.Za one koji vole pricu o Turinu Turambaru tu je kompletan Narn Hin I Hurin tj. prica o Hurinu i njegovoj deci odnosno Morgotovoj mrznji prema njima.I jos mnogo sto sta.

Ja inace volim Vilenjake ali mi je Hurin Talion najjaci lik.Citao sam Silmarilion nekoliko puta ali se i dan danas najezim kad procitam onaj deo kad on ostane sam na bojnom polju zamahujuci svojom sekirom i uzvikujuci...ono sto pise ispod biggrin.gif .

U IPS se moze naci SVE od Tolkina, naravno na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. najbrutalnija scena - ".. Najzad, Fingon ostade sam sa mrtvim strazarima oko sebe; i borio se sa Gotmogom dok mu drugi Balrog ne zadje iza ledja i baci plameni bic oko njega. Tada ga Gotmog posece svojom crnom sekirom, a iz slema Fingonovog, dok ga je rasecao, suknu beli plamen. Tako pade uzviseni kralj Noldora; a oni ga sabise i smrvise u prasini svojim buzdovanima, a njegovu zastavu plavu i srebrnu, zgnjecise u lokvi njegove krvi. "

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A iz seciva odjeknu hladan glas kao odgovor:Da,napicu se tvoje krvi rado,da bih tako mogao da zaboravim krv Belega,mog gospodara,i krv Brandira ubijenog nepravedno.Ubicu te brzo!

Onda Turin postavi balcak na zemlju,i baci se na Gurtanga,a crna ostrica mu oduze zivot."

 

Iz price o Turinu Turambaru,inace mom omiljenom heroju.Ne znam zasto mi je on najgotivniji?Valjda zato sto je tako kontraverzan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bas sam pre neki dan zavrsio citanje knjige. Bukvalno sam uzivao u svakom njenom delu i mislim da cu ubrzo poceti opet da je citam. Pored nabrojanih poglavlja koja su stvarno dobra i zanimljiva mogao bih jos uvrstiti i pricu o Berenu i Lutjeni. biggrin.gifa: biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom recju SMOR

 

Dobro,razumem da knjiga nije na prvu loptu ali predaleko je od smora...

Uzmi procitaj je pazljivije bice ti mnogo jasnije... biggrin.gifa:

 

 

Uradio :mrgreen: (procito opet)

 

 

I povlacim rec :mrgreen: knjiga je mnogo bolja mnogo bolja od gospodara.

A i procitao sam je za 5-6 dana 8O prosli pit kad sam je citao citao sam je 5-6 meseci biggrin.gifa: smile.gif

 

Moje omiljene glave su:O Berenu i Lutijeni,O Turinu Turambaru,O padu Dorijata ma sve su do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pochetak najbolji , stvaranje sveta i Melkor koji peva pesmicu unazad smile.gif ...ne znam shto se svi lozite na Berena i Lutijenu , meni je taj deo taaaaaaako patetichan ,vishe mi se svidja pricha o onoj ribi koja je odlepila tj dobila amneziju pa bila sa svojim bratom i na kraju se ubila (davno citah ja to eh).A ni Tolkinov prsten nije losh , sazna chovek svashta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...