Jump to content

King Diamond


Protagonist

Recommended Posts

7/10

Ja bih rekao 8.5/10 :meshuggah:

 

Od Puppet Mastera mi je vec u ovom trenutku ubedljiviji (iako gotivim P. Master mnogo), ali od te neke "novije" ere, jedino mi je Graveyard jaci (Graveyard mi je medju naj King albumima uopste).

 

p.s. Kad smo kod pesama omiljenih, naslovna ovde razbija, Black of Night je vrh, Is Anybody Here?, Never Ending Hill... mnogo njih u stvari.

 

Fenomenalan album.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao 8.5/10 :meshuggah:

 

Od Puppet Mastera mi je vec u ovom trenutku ubedljiviji (iako gotivim P. Master mnogo), ali od te neke "novije" ere, jedino mi je Graveyard jaci (Graveyard mi je medju naj King albumima uopste).

 

p.s. Kad smo kod pesama omiljenih, naslovna ovde razbija, Black of Night je vrh, Is Anybody Here?, Never Ending Hill... mnogo njih u stvari.

 

Fenomenalan album.

 

Pazi, "The Graveyard" mu je navodno do sad najlosiji album, a meni se ipak svidja mnogo, i uvek ga prvog slusam... nekako mi ima dobru atmosferu. Recimo, Abigali, Conspiracy i Them su muzicki daleko bolji, ali The Graveyard mi je nekako ... pa ne znam... drag?

 

sto se tice novog albuma, dobar je, mada je moglo biti puno bolje. Ali ima stvarno ubitacnih stvari i do jaja atmosferu. Oni zenski vokali su dosta dobro uklopljeni u sve ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево, управо га слушам и главна замерка на цео албум ми је као и на све последње албуме... звук је сувише стерилан. Они легендарни из 80-их су имали неку прљавштину коју не могу баш да објасним, а која је звуку давала невиђен шмек. Овде је све кристално јасно, чак и превише. Мислим, последњи Symphony X је у том погледу бољи.

Музика - за сада одлична, иако нисам стигао ни до пола. Ендија да љубим, солаже су му царске!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, suva produkcija nekako, majke im ga steram.

Taj problem ide jos od HoG.

Знам, зато сам и рекао на последњим албумима. Колико би рецимо "The Trees Have Eyes' била енергичнија песма са продукцијом рецимо са 'Sleepless Nights'.

 

 

Otkud znas da carske solaze nisu Wead-ove? :) Cekamo disk... Na Abigail II je oduvao Andy-ja sa solazama.

Знам, чујем по стилу свирања која је чија.

 

Иначе, још две песме до краја и за сада ми је најбоља 'The Floating Head'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Након неколицине слушања могу рећи да уопште нисам одушевљен. Солидан је албум, али ништа више од тога. Превише има оних лаганих песама што "цупкају у месту" уместо да разбијају на је'н-два. И требало би неко да га ошине да поново пева оне високе као на старим албумима. Уживо константно доказује да то може.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada gledah datume za turneju i nas nema. . . A ni okolisa nam, samo italija i Ceska. . . Zna li ko postoji li kakva sansa da ga dovuku negde kod nas? Ili da gledam kako da nadjem vizu za Italiju ili mozda Cesku. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I podrzite Kinga, narucite original :da:

Pa kod njega bez originala skoro pa da i nemas nista. Bookleti su mu na svim albumima (izuzev prva dva) bili takvi da su upotpunjavali celu pricu i jos vise te udubljivali u nju. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusah na brzaka novi album,i stvarno je dosadan.Barem na prvo slusanje.Nigde cuvenog scream-a (neki polusaputavi scream,bezveze),kao sto rece Bosko produkcija sterilna (bubnjevi su suvi do panja),pesme prosecne i dosadne...jebati ga,ne svidja mi se.Mozda nakon par slusanja,ali ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...