Jump to content

King Diamond


Protagonist

Recommended Posts

PRODAO SE!!!

 

:lol:

 

 

Mozda, ali djavolu :twisted:

 

Album jeste vrlo dobar. Nije mi medju najboljima, ali mi je jaci od poslednja 2. Ni Abigail 2, niti The Puppet mi se nisu svideli na prvo slusanje, ali ovaj jeste. Jos samo da cujem repertoar uzivo, pa da bude real thing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, "The Graveyard" mu je navodno do sad najlosiji album, a meni se ipak svidja mnogo, i uvek ga prvog slusam... nekako mi ima dobru atmosferu. Recimo, Abigali, Conspiracy i Them su muzicki daleko bolji, ali The Graveyard mi je nekako ... pa ne znam... drag?

 

Naravno,Graveyard ima mozda najuvrnutiju radnju od skoro svih Kingovih albuma

Bar ja tako mislim :)

 

Sto se tice novog albuma....

Odlican je....

Hvala za onaj link gore-da se konacno otarasim ove verzije sa voiceoverom :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ovo je trenutak kada ja ocekujem "prodao se" komentare... :tehkista:

 

dajte ljudi, album je sasvim solidan... nije neko remek delo, ali je definitivno najbolji album svog pravca ove godine...

 

Kakva prodaja,o cemu ti pricas.Ali album je dosadan.Meni naravno.Najbolji album svog pravca ove godine?Nisam se nesto naslusao sjajnih heavy albuma ove godine,pa necu ni komentarisati,ali brale tek je jun,racuni o ovoj materiji ce se svoditi tek krajem decembra-pocetkom januara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aham... imaDem za "Conspiracy" ... odlican booklet...

 

Onaj nadri strip,ha-ha...sećam se...

 

Give Me Your Soul Please mu je najlošiji do sada album. Ima nekoliko zaista jakih stvari, dok ostalo je više onako...smara. Super priča za album, ali nije mi to baš najsjajnije upakovano. Produkcija je previše utanjena.

Previše je on opterećen Abigail sindromom i po produkciji i po oblikovanju priča.

 

Mnogi su pljuvali Graveyard i Lullabye ali oni su meni 10x puta jači od Give Me...

 

No, to je moje mišljenje.

 

 

Što se tiče najuvrnutije priče, to je definitivno House Of God. Na Graveyardu je priča samo direktna, o pedofilu i umobolniku, sve je jasno. To što ju je King obscenije upakovao, to je druga stvar. :)

Edited by /ON/

Share this post


Link to post
Share on other sites

То смо већ писали пре пар година. Једини проблемчић је што би му већина филмова имала исту тематику.

Share this post


Link to post
Share on other sites

King lako moze da promene profesiju i postane horor scenarista (za filmove) :D

 

Što se filmova tiče, King se inače bavi specijalnim efektima za filmove, i ovo su filmovi na kojima je radio efekte:

1. Dear Wendy (2005)

2. Jolly Roger (2001)

3. Dykkerne (2000)

4. I Kina spiser de hunde (1999)

 

I takođe sad pozajmljuje glas u tv crtaćima i serijama:

- "Metalocalypse" (4 epizode, 2006)

- Bluesklok (2006) TV (glas - kao King Diamond)

- Go Forth and Die (2006) TV (glas-kao King Diamond)

- Murdering Outside the Box (2006) TV (glas-kao King Diamond)

- Skwisklok (2006) TV (glas-kao King Diamond)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postoji neko za koga se sa sigurnošću može reći da se u toku karijere nije prodao, niti će se ikad prodati, ko ima svoj stil i razvija ga i unapređuje nezavisno od "trendova", onda je to King Diamond. Što se tiče zamerke da na novom albumu nema dovoljno vrištanja, to je sasvim normalno, s obzirom na to da je prisutan ženski vokal, koji učestvuje tamo gde bi King inače vrištao. Mislim da je ovako bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postoji neko za koga se sa sigurnošću može reći da se u toku karijere nije prodao, niti će se ikad prodati, ko ima svoj stil i razvija ga i unapređuje nezavisno od "trendova", onda je to King Diamond. Što se tiče zamerke da na novom albumu nema dovoljno vrištanja, to je sasvim normalno, s obzirom na to da je prisutan ženski vokal, koji učestvuje tamo gde bi King inače vrištao. Mislim da je ovako bolje.

 

Slazem se :rockdevil:

Edited by Aronax Of Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се не слажем, не са оном констатацијом да не треба да вришти јер је ту женски вокал. Ако преслушате старе албуме, кинг није ни вриштао тамо где иду женски вокали, него само уситни. Он је вриштао како кад и где му се прохте, али то је сада врло ретко.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Намерно или наменски? Нисам те разумео.

 

Кинг је раније певао и женске улоге на својим албумима и дефинитивно је боље што је зарад тога додао прави женски вокал за ту сврху. Али, то не значи да је због тога смањио вриштање. једноставно сад прави такве песме и то је ствар која ми се најмање свиђа на последњих 5 албума (рецимо).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Намерно или наменски? Нисам те разумео.

 

Кинг је раније певао и женске улоге на својим албумима и дефинитивно је боље што је зарад тога додао прави женски вокал за ту сврху. Али, то не значи да је због тога смањио вриштање. једноставно сад прави такве песме и то је ствар која ми се најмање свиђа на последњих 5 албума (рецимо).

 

Uzmi u obzir da je čovek malo omatorio i da ne može baš da izvuče ono što je mogao pre .

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda moze da izvuce, ali nije pametno da se nepotrebno napreze u njegovim godinama. :red: Neka on nama izbaci bar jos 10 albuma, pa nek i smanji malo vristanje, prezivecemo. Bas danas pevah Is That You Melissa uz midi matricu. Hohoho, bas sam se zabavio! Umal' da dusu ispustim na visokim delovima. 'Biga, poceo pubertet :mhihi:

 

P.S.: Zamislite da Gillan mora ponovo da snimi original Child In Time. Ne bi je otpevao ni za godinu dana, ni uz svu tehnologiju koja mu je danas na raspolaganju :twisted: Jesam umobolan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...