Jump to content

King Diamond


Protagonist

Recommended Posts

Мени је лично "Abigail II" стварно ништа посебно албум. Није достојан да носи име свог славног претка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KING DIAMOND have set "Deadly Lullabies Live" as the title of their forthcoming double live CD, tentatively due before the end of the year. The album was recorded during the band's last U.S. tour and was mixed at guitarist Andy LaRocque's Los Angered studio outside Gothenburg, Sweden. Among the tracks tentatively set to appear on the CD are the following:

 

01. Funeral

02. Mansion In Darkness

03. The Family Ghost

04. Black Horsemen

05. Spare This Life

06. Mansion In Sorrow

07. Spirits

08. Sorry Dear

09. Eye Of The Witch

10. Sleepless Nights

11. Puppetmaster

12. Blood To Walk

13. So Sad

14. Welcome Home

15. Invisible Guest

16. Burn

17. Halloween

18. No Presents For Christmas

 

In a recent interview with Denmark's Metal Reference, frontman King Diamond discussed the recording process for the live CD.

 

"We wanted to have [the album] released earlier than this, but it seemed quite inappropriate as there was no tour to support 'Abigail 2', and we obviously have to conduct more shows than that if we want to select some of the better parts for a live release," he said. "But we definitely thought at that time that we would be able to release a live album."

 

Asked if the recordings will also be released on DVD, King said, "Oh, no. It's going to be a double live album, this one, and it was recorded on our last US tour, and we almost recorded all the shows for this purpose. A live DVD will probably surface later, and both my record labels Metal Blade and Massacre are interested in joining forces to release it. [The DVD] will however feature live material from our European tour, and this is likely to happen right after summertime 2004."

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, ne da mi se sad da pratim sta se pisalo po temi, ali samo da kazem da Diamond fuckin rules!

 

Obozavam ga oduvek, uvek solo karijera ispred Mercyful Fate, uvek The Eye/Them/Graveyard/Conspiracy!

 

Ovaj Puppet Master je takodje odlicno ostvarenje!

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma king je King!!!!! Svi albumi su mu ludilo i sa mF i solo (s tim što mi je ipak solo mnogo bolji) ali ono što se odvaja iznad ostalog, po mom mišljenju, je Voodoo!!!!!!!!!!!!!!! mada je i zadnji ludilo, ali je voodoo naj!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nikad King ne moze da napravi Live CD koji ce mene da zadovolji,iz jednostavnog razloga - mnogo dobrih pesama ce uvek biti izostavljeno (jebiga,sve su dobre icon_rockdevil.gif )

Upravo, jedino kad bi izasao i odsvirao ceo opus od pocetka do kraja, nikako drugacije.

 

Мени је лично "Abigail II" стварно ништа посебно албум.

 

Pa ne znam, nisam cuo ceo album tek mozda polovinu, i meni se pesme svidjaju. Ali naravno kad cujes samo ime "Abigail II" ocekujes previse, pa se uvek razocaras snimkom iako je on savrsen, to uvek tako biva. Mada ja nisam citao ni textove mozda zato ima ovako lepo misljenje hehe...

 

Znaci od Diamonda sam pre cuo 2-3 albuma i neke pesme, i stvarno mi nije bio nista specijalno..

 

Znaci promeni uredjaj na kom slusas muziku, ili baterije u slusnom aparatu ako nosis jedan, jer ocigledno gresis. icon_smile.gif

 

"Abigail you must rest in shame... REST IN SHAME!!!"

 

2:41AM Frankenchrist slusa "7th day of july 1777". icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoo...slusah juce "Voodoo".

 

nakon prvog preslusavanja album se cinio vrlo dobar...zasluzuje najamnje 8/10.

A onda sam uradio pri drugom rpeslusavanju isto sam radio i kod "Puppet Master"a ..uzeo sam da citam tekstove..

 

AAAAAAAAAa!!!!!!!!!COvek je jebeni genijalac!!!

 

Covek pise..znaci price..jebene price..i uz njih se album cini 3X bolje kad samo upoznate filozofiju hehe..

 

Najbolje pesme: SALEM!!! icon_rockdevil.gif pa onda Loa House, A Secret, Voodoo, Cross Of Baron Samedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Dupli Live album je perfektno odsviran ... lici mi na debelu postprodukciju, sto meni ne smeta, samo ne verujem da je uzivo sve zvucalo ovoliko perfektno. CIni mi se da ima dodavanja nekih back vokala, gomila eho efekata i sl. U svakom slucaju mnogo dobar album za slusanje ... Preporucujem !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupli Live album je perfektno odsviran ... lici mi na debelu postprodukciju, sto meni ne smeta, samo ne verujem da je uzivo sve zvucalo ovoliko perfektno. CIni mi se da ima dodavanja nekih back vokala, gomila eho efekata i sl. U svakom slucaju mnogo dobar album za slusanje ... Preporucujem !!!!

Ништа то не би било чудно. ја сам гледао неке живе наступе и оно боде уши колико фале позадински вокали. Тако ти је то кад на студијском албуму натрпаш тих ефеката и зајебанција, а онда уживо не можеш од свега да репродукујеш ни 50%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Prelusao album,minusi su sledeci:

1.Zanemarivanje pesama sa Graveyard,Voodoo,Spiders lullabye i House of God.Mislim,znam ja da je tesko odsvirati sve,ali makar su mogli po jednu pesmu sa doticnih.

2..Album traje 90 minuta,a ide na dva diska.Moglose jos popuniti sa nekim stvarima sa gore pomenutih albuma.

3.Zvuk - mislim da je ovo malo sminkano u studiju,bar sto se tice vokala.Ko sto Soli rece,cuju se pozadinski vokali,a dobro se zna da King peva sve na albumima.

 

Ali na stranu sve gore navedeno,je toliko volim ovog coveka da bih kupio sve sto izbaci,tako da mi je album strava.Oov su neki objektivni nedostaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...