Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

ne znam, video sam samo jedan plakat pre mesec dana. a spisak bandova je otpr. ovakav: the 69 eyes, the cure, nirvana, the mission, placebo, the muse, the sisters of mercy, HIM, pearl jam, alice in chains, audioslave, depeche mode, new order, travis, coldplay,... mada ne sumnjam da ce i tamo makar ponekad zalutati moonspell, crematory, a mozda cak i CoF ako nastavi da se pojavljuje goth metal ekipa iz KST-a. ma opusteno, lesevi, zezanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a metal night postoji, na programu je ponedeljkom i zove se guitar needle. a recimo smetalo bi mi da cujem iron maiden i sepulturu utorkom, iako nemam nista protiv da ih cujem ponedeljkom. ma izbaciti electro i post punk da ne-metal gothic ekipa ne gaji iluzije, pustati samo gothic metal i prosto nazvati gothic metal night. pa ko voli nek izvoli, kao npr ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno sto se svi palite i pljujete Stevie-jev night kad znate da nije gothic vec metal night! Niko vas ne primorava da idete tamo.

Bilo bi mnoogo lepo kad bi postojao jedan fin night gde bi pustali razni ne-metal gothic i industrial (cak i blazi EBM) i gde bi se neki blazi i donekle-sa-gothicom-povezani-metal cuo u obliku 2-3 pesme na dve nedelje... A sta zapravo svi radimo na dobijanju istog: kukamo kako ga nema! Kad smo tako pametni biggrin.gif dajte da se organizujemo, pa ce biti nesto :roll:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god da bih bio srecan da se to uradi, malo je teshko organizovati tako neshto, a pogotovo ja da ne pricham o organizaciji, ima mnogo umeshnijih ljudi od mene.

Fora je u tome shto, dok bi se to prochulo, ustalilo i rasplinula gotik scena proshlo bi mnogo vremena a i troshkova, pre nego shto bi se to isplatilo... Zato svi ostali klubovi i furaju tu muziku za 'przenje', da bi dobili kintu.

I imacemo scenu tek onda, kada se gothic/gothic releated nightovi budu oganizovali petkom/subotom. Tada lepo znash na chemu si. A ovako, utorak, sreda, chetvrtak... Dani za popunjavanje...

 

Ja sam rad za pomoci kolko mogu...ali treba nam vodja biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i posto sam prva stigla sa inkvizicionog petka u Intergalaktickoj prestonici ocaja (kst), eto me da smorim, ovaj napisem svoj komentar(mada ne znam zasto)

posle svih onih teskih reci & zaklinjanja da vise necu ni prolaziti pored doticne institucije u toku noci izmedju petka i subote, moj ponovni odlazak tamo je samo potvrdio glasine koje se sire unaokolo o mom nepokolebljivom karakteru... :roll:

dacu samo nekoliko (neubedljivih) argumenata za svoju odbranu:

posle iscrpljujucih izbora i napetog drugog kruga glasanja, nas vodja Wolf je konacno postao i predCednik, a tim strucnjaka je oformio Vladu, pa smo se, eto okupili tom prilikom... okupljanje se sa ili bez razloga desilo u vidu odlaska na svirku u Dom Omladine...posle iste jedan deo Vlade se uputio u kst. a posto se na mom putu ka kuci isprecio isti, eto dodjoh i ja...

da ne bih ponavljala kukanje, motikanje & apokalipticne izjave koje sam iznela prosli put, dodacu samo da je bilo znatno manje ljudi, dece...i svega sto se tamo inace moze naci, pa se u hodniku moglo stajati cak i na obema nogama! razlog te pojave mi nije poznat, ali eto...to je ohrabrujuce!

(u sustini, verovatno je guzva bila ista kao i inace, ali smo mi dosli oko 2 kada se gustina populacije vec smanjila)

inace, trudila sam se da prekinem tradiciju koja me prati jos...pa odavno, da "poison" nikada ne docekam i da, u najboljem slucaju, u vreme pustanja budem vec na ulici, kod (iznad) prozora kod dj-a, pa da tako cujem deo.

i posto se do 15 do 3 nista nije desilo (zakazalo je tacno racunanje vremena & odbrojavanje do 2 i 20 kada se inace pusta), ja odlucih da krenem kuci.

ALI! u tom trenutku desio se fenomen neverovatnih razmera-u trenutku kada sam stajala ispred ulaza u "kancerogenu metal izrasliknu u hodniku"(naziv se bas odomacio) pocinje-POISON...samo, zvuk dopire iz nekog cudnog pravca... i nekako je tise nego inace kada se cuje nesto iz kluba... :? ...

POISON SU PUSTILI U KANCEROGENOJ... ma, u HODNIKU!!! 8O

fenomen jos nije proucen i objasnjen, ali za to nije ni bilo interesovanja-ispozerisali smo uz isti, mesavina skakanja, gay koreografije & klasicnog trasharenja 8) ... KONACNO! i tako sam posle toga mogla da mirno odem kuci...i smaram po forumu...tongue.gif

misija je ispunjena, sada vise nema nikakve potrebe za izlaganjem takvoj stresnoj situaciji kao sto je kst petkom i sada mogu (valjda) da sa sigurnoscu kazem, da se VISE TAMO NECU POJAVLJIVATI U OVOJ INKARNACIJI!!! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poison, Poison, Poison... Samo taj Poison... Shto je ta pesma specijalna?! Meni je totalno onako, nije ljigava, ali je mi zvuchi vishe kao za dechicu koja su u pubertetu, neuspele ljubavi tralalaala...

Moja sestra hip-hop/fenserka slusha tu pesmu!!! Pa sad vi vidite... Ja po njoj mogu da vidim shta valja a shta ne biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rad za pomoci kolko mogu...ali treba nam vodja  :D

 

Mogu samo da ponovim sta si ti vec rekao. Sto se tice vodje za organizacije, samo vu diskretno pogledati Dark Revolution organizatore :mrgreen: Ali ono sta nam stvarno treba su ljudi koji bi mogli da budu DJ-evi. Ma koliko ja voleo gothic, EBM i industrial, nema teoretske sanse da budem dobar DJ ni za jednu od te tri vrste muzike iz prostog razloga sto nemam adekvatno poznavanje te muzike.

 

No, da sacekamo da prodju praznici jer je u tom periodu nemoguce bilo sta uraditi, pa cemo da vidimo da li je moguce popraviti scenu. Ja sam se makslimalno naprzio na ideju onog Cyberpunk night-a i cak sam se nesto iscimao da probam da lociram prostor u kojem bi se tako nesto moglo odigrati (a da nije neki od 'bitnih' klubova koji nema leba da daju vikend termin tako necemu).. Uz puno srece i orkan u ledja, ko zna sta ce se sve izgurati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam neshto, dva puta koja sam ja bio u Vudu-u, bio je bash gothic, mada, opet, recimo, neka paganisticnija zensko-vokalnija 'ambijentalnija' varijanta, znaci suprotna krajnost od industrijala, ali eto bar neshto... U svakom slucaju, ja vas sve ali bash sve podrzavam, ja cu nastaviti da idem na Gothic Metal Night u KSTu, mozda nekad svratim i u taj Fili konacno, povremeno tu je i Gavra, Vudu mi ne lezi bas termin al' avaj, a opet, shta god uspeli da organizujete tipa Cyberpunk nighta, verovatno cu se i tu pojaviti.......

(-Ti si neki OPSTI darker, a?)

Mghmrh... 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a bas juce ja rek'o sebi : "Tozo , brate , sad bi bas lepo bilo kad

bi neko napravio syberpunk night... Bas mi se slusa ona grozna -

ljigava post-punk muzika i bas bi voleo da budem u prisustvu gomile

ljudi obucenih u lakirana odela kojima izlaze nekakve zice iz usiju...

Ako nam treba nesto , to je bas syberpunk night..." - bljak !

 

- salim se... Mada ako bude tako necega , moracu da dobijem lepu

novcanu nadoknadu da bi tu manifestaciju pocastvovao svojim prisustvom. :mrgreen:

Ali podrzavam sve produktivne inicijative tog tipa... Neka moj

blagoslov bude na tebi... biggrin.gifa:

 

E , da - zar bas niko ne voli "cist" gothic-rock bez ikakvih primesa

elektra , metala niti ikakvih drugih "ometackih" muzickih pravaca ???

Mozda nesto eterijala , ali u osnovi samo rock - pop - akustika...

OCU TAKAV NIGHT , BRE !!! :evil::evil::evil:

 

Brana ima jednu super ideju - da smisli svoju playlist-u za neki night

sto je prvi korak (ka necemu...) i cini mi se da je lepo razmisljati u

tom smeru (mozda cu i ja to da probam ako me ne bude mrzelo...)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako pokojni Tozo, ja bih visevoleo da vidim cist gothic night nego leba da jedem, mame mi. To nekako racunam da ce se desiti daleko pre nego sto se odigra doticni Cyberpunk night (pazi sad: "Riding the Shotgun", cik recite da to nije najbolji naziv za night koji ste ikada videli biggrin.gif 8) ), pa sam se zato toliko i naprzio na nesto takvo (a i zbog toga sto se kod nas u principu nikad i nigde ne pusta industrial).

 

Elem, ideja sa playlistom je totalno ok. Bas sam posle gothica pricao sa TtuEd-om i pade mi napamet ideja da se na Dark Revolution sajtu (kad se napravi i podigne) otvaraju zasebne strane o odrzanim night-ovim, sve zajedno sa okacenim playlistama koje su pustane. Ma zezanje, samo odrzati entuzijazam na nivou i kladim se da se moze svasta napraviti od nase scene. Mozda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao,ljudi o cemu vi pricate :ne: :ne:

Bez uvrede,ali duboko ste otisli u fantaziranje.Kakve playliste? :?

Znate li vi KOLIKO muzike pojedinac mora da ima na medijima da bi se uopste razmisljalo o nekakvim playlistama?Sta,sad,kao ja kazem sebi kako bih volela da cujem to to to i to na nightu,pa stavim na papir i kazem:super,ajde nesto da organizujem :| NEIZVODLJIVO.A i u slucaju izvodljivosti=budalastina.Bolje 'scena' ovakva kakva je,nek se brukaju oni koji to profesionalno rade,nego omladinci amateri da samo obnavljaju ono sto vec postoji.Manite se corava posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bese ona izreka, ako ti se nesto ne svidja, imas dva izbora:

1) Do somethign to fix it

2) Shut the fuck up

 

Ja imam problema da cutim, a fakat mi se ne svidja trenutna scena. E sada, ja ovak jadan i kukavan, bas i nemam neki nacin da pomognem sceni na bilo koji produktivan nacin. Jebiga. Ali zato mogu parazitski da se zakacim za nekoga ko je vec nesto uradio na doticnoj sceni smile.gif

 

Zezam se, naravno. Ali generalno gledano, iz ovog ili onog razloga, uvek imam neku kolicinu entuzijazma povodom stvari do kojih mi je stalo. Mozda se nesto desi, a mozda se nista ne desi. A mozda se nesto desi a to nesto ispadne potpuna katastrofa. Ko ce ga znati. Ali gwydion je bio potpuno u pravu kada je rekao da Beogradu treba smena generacije DJ-eva, najmanje sto mozemo da uradimo je da skontamo kako bi se tako nesto izvelo.

 

Tja. Daj mi do sutra, kladim se da ce me ponovo uhvatiti melanholija posle Akademije smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao,ljudi o cemu vi pricate :ne: :ne:  

Bez uvrede,ali duboko ste otisli u fantaziranje.Kakve playliste? :?  

Znate li vi KOLIKO muzike pojedinac mora da ima na medijima da bi se uopste razmisljalo o nekakvim playlistama?Sta,sad,kao ja kazem sebi kako bih volela da cujem to to to i to na nightu,pa stavim na papir i kazem:super,ajde nesto da organizujem :| NEIZVODLJIVO.A i u slucaju izvodljivosti=budalastina.Bolje 'scena' ovakva kakva je,nek se brukaju oni koji to profesionalno rade,nego omladinci amateri da samo obnavljaju ono sto vec postoji.Manite se corava posla.

 

Ko je tebi stao na crnu cipelicu? Shalim se, ali mozda imash malo mnogo pesimistichan stav. Kapiram shta si htela reci, ali pusti ljude, neka rade, mashtaju, fantaziraju... Niko ne kaze da ce neshto ispasti iz toga...

I slazem se sa tobom za amatere, ali se slazem i sa time da je potrebna smena generacija. Ne znam ko, i ne znam kako, ali nije ni bitno...

'Let the children run wild and free'

 

smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi makar da bude Sisters night 8).

 

Bio je proshle godine The (samo zbog Dawngreetera) Sisters of mercy night... Nisam bio zbog zdrastvenih problema, ali su ljudi koji su bili rekli par stvarchica... Da je otprilike bila muvachina mushko na mushko na sve strane. Hehe, samo sam tako chuo... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, video sam samo jedan plakat pre mesec dana. a spisak bandova je otpr. ovakav: the 69 eyes, the cure, nirvana, the mission, placebo, the muse, the sisters of mercy, HIM, pearl jam, alice in chains, audioslave, depeche mode, new order, travis, coldplay,... mada ne sumnjam da ce i tamo makar ponekad zalutati moonspell, crematory, a mozda cak i CoF ako nastavi da se pojavljuje goth metal ekipa iz KST-a. ma opusteno, lesevi, zezanje...

Sumnjam... Poznajem lika koji je samoinicijativno napravio tih nekoliko veceri u Filiju, a on ne voli metal. Koliko mi je rekao, nove gazde filija su kreteni sa kojima je tesko napraviti kompromis, tako da tih veceri vishe nece ni biti, verovatno zato sto nisu bile posecene (inace placao se ulaz 50d). Ukoliko zelite praviti pominjani Pure Gothic night najbolje bi bilo poceti od nekog sitnog prostorcica bas poput filija. S obzirom da su njemu pruzili sansu da napravi svoje najtove, mozda biste i vi mogli pokusati tamo nesto da organizujete??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi makar da bude Sisters night 8).

 

Bio je proshle godine The (samo zbog Dawngreetera) Sisters of mercy night... Nisam bio zbog zdrastvenih problema, ali su ljudi koji su bili rekli par stvarchica... Da je otprilike bila muvachina mushko na mushko na sve strane. Hehe, samo sam tako chuo... biggrin.gif

Bio je proslog(znaci ne ovog)leta........Bogi i jos neko....1000000stepeni u klubu,u sred leta,1000000 ljudi.........Bar su pustali Sisterse :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh , nadam se samo da je bilo bolje nego na Depache mode night-u...

Jos idem na terapiju zbog toga... Tad sam se tako zajebao... Pa mislim

da je ceo Iks (gej-diskoteka za neupucene) dosao... Mislim , nemam ja

nista protiv gej populacije , ali kad su svi gej osim mene... To me

blago frikuje... :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote="Demonic_Alliance

Neiskreni coveche!!! Put rum-a je put istine!!

 

Ah , vidim da su ti godine donele i mudrost sa iskustvom... Malo ljudi ikad otkrije blazeni put ruma... Najprosveceniji od svih puteva. biggrin.gifa:

 

...i mozda sam ja lud i na kraju svake recenice kazem pingvin , ali ono je bio jedan j*beno dobar elektro night pingvin! Retro & gej blok na pocetku mi je stvarno prijao i bio je genijalan pingvin... Sjajne pesme pingvin... Istina , bio je i jedan meni manje simpatican blok koji je poceo sa Rams+ein-om i nastavio sa gomilom HC - tunc - tunc - stvari , ali pored toga - perfektno - dva Diary of dreams-a , izabrane pesme Depache mode-a , pingvin... Bas sam uzivao u muzici pingvin.

 

Stvarno sjajan night pingvin !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, e mnogo je dobar post sa pingvinom smile.gif

 

Da, electro night je bio fin. Pushten je Rammstein, meni lichno nije smetao, za HC stvari ne znam, nisam bash chuo/obratio paznju... Sve u svemu ok.

 

A sad bi trebali da idu komentari sa Stivijevog 'GOTHIC' night-a u Voodoou-u... Na koji nisam hteo da se pojavim. Pih. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo lose u Voodoo-u. Mislim, nista ekstra, ali Stivi nije preterano smarao sa metalom, za divno cudo. Od bitnih stvari je bio More, Boys Don't Cry, First and Last and Always i... hmm... bilo je jos par stvari, ne mogu sad tacno da se setim.

 

Siguran sam da ce Stivi do sutra shvatiti da se zajebao, pa ce to sve nadoknaditi na nekom sledecem gothicu sa abnormalnim kolicinama metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto niko nije raportirao, moracu ja. Uradio bi to i ranije, al me ovaj bludnik Wolf odvuko sinoc do njega da mu perem sudove. A ne, cekaj, neko drugi je prao sudove... nema veze smile.gif

 

Elem, Diluvijum. Muzicki, nisu losi. Valjda. Devojka koja peva je, naravno, najbolji deo benda. A imala je i veoma cool haljinu. No, that aside, muzika im je malo jednolicna. Ono, sa retkim izuzetcima, imao sam neki utisak kao da sve vreme sviraju istu pesmu. I vokal je bio previse tih, bilo bi mnogo bolje da su utisali instrumente. No, to je metal, a oni se valjda loze na takve stvari.

 

Pored Diluvium repertoara, imali smo priliku da gledamo Bogija kako peva nesto od Paradajz Lost, i to povodom rodjendana devojke, ako sam dobro skontao, nekoga iz Abonosa. Da stvar bude zanimljivija, covek dobro peva. A pred kraj koncerta nas je izvestio da je u januaru gothic festival. Znaci, jos jedna tortura gde cemo biti primorani da prihvatimo Diluvium, Abonos i eventualno jos par metal bendova kao najbitniji element nase gothic scene. Prosto nisam siguran jel me vise nervira to, ili cinjenica da cu ipak doci na taj festival.

 

Sve u svemu, tja. Mislim, ok su oni.I nije mi zao sto sam otisao. Al ono. Ne bi ih ubilo da naprave pesmu koja se malo razlikuje od ostatka repertoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha-ha, ja prvi! 8)

 

Elem, ne mogu da verujem!!! Night je bio fantastican! Sa 4-5 Sistersa biggrin.gif, London After Midnight, Lacrimosa, Das Ich (Destillat!!!), Joy Division, Depeche Mode, Christian Death, Diorama, Bauhaus... i cak ni jednom Nightwish ili Evenescence 8O! I uspeo sam da ne polomim sebi vrat uz MM Beautiful People biggrin.gif. Jako malo metala uopste 8O.

Ma bilo je strava! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...