Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

Ja mrzim shtrumfne gumice! smile.gif A shto se tiche najtova...pa ne volim kada je tematski najt, uvek se smorim. Shto se tiche Sisters najta - na proshlom je bilo katastrofa. Toj atmosferi je doprineo katastrofalni lik koji je vitlao shtapicj u od sandalovine i pokushavao da ispadne interesantan, shto mu nikako nije uspevalo smile.gif

Imam osecjaj da cju se smoriti u vtornik, al' ipak cju docji (da uhahnem malo mrchnog goth vazduha biggrin.gif). Moram da se pomrachim, nisam dugo biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Jeli" se pise odvojeno... tongue.gif I nisu rogovi nego krila (a ti kao to ne znas... :roll: smile.gif )

Ma mozes samo da gledas i places... biggrin.gifa: :mrgreen:

 

A ne volim The Cure night - pa pored ostalog i zato sto ne volim The Cure

da slusam previse dugo... Nekako su mi mnogo slatkasti i ponekad previse

psihodelicni (zar je to moguce...)... A i bude nekih cudnih ljudi na

night-u... :uhoh::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se i Mrachni Stivie primio pa pushta u akademiji... Do jaja... Kao da privuku shto vishe ljudi, da bi akademoja mogla da zaradi neshto love i od metalaca... Tachno se vidi kakva nam je scena...

 

Mada, gledano sa lepshe strane, makar nije 'UNION OF DARKNESS' sa sve slikom macha! :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pala je opklada sa jednim mojim ortakom da Stivi ne bi pustio dobru muziku cak i kad mu se u ruke gura. Tako da za sutra narezujem u CDA formatu jednu manju kompilaciju sa odabranim BlutEngel, :Wumpscut:, KMFDM a mozda i Ministry pesmama. Doticni ortak je svecano obecao da ce mu odneti CD da pusti nesto sa njega ako ga ja narezem, tako da ako zacujete u nekom trenutku Goddess of Lies, Soylent Green, Drug Against War ili vec nesto slicno, to znaci da sam ja izgubio opkladu smile.gif

 

Medjutim, kad je pala opklada za sutra, nisamo znali da ce biti The Cure vece tako da mozda ipak iskuliramo i sacekamo sledeci gothic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigla sam prva!!!! 8) 8) 8)

njanjanja... tongue.gif

evo ovako, pojma nemam kakva je bila muzika tj sta se pustalo jer sam 99,8% vremena provela u hodniku gde su se neki samoproklamovani gothi :roll: (pozeri tongue.gif ) bavili necim sto se zove goth-fu i pri tom pravili toliku buku da nisam cula ni sopstvene misli.... :roll: sramota...

zato sam se posvetila ulozi depresivne vrane, razradjujuci lik za jedan buduci projekat 8)

bio je i neko jako cudan ko lici na lestata sa nekom jako cudnom kapom koja ne lici ni na sta tongue.gif

dalje, bilo je i malo gotha...

bio je i po koji pingvin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Znaci, The Cure night na kojem se pustao The Cure... confused yet?

A pazi sad ovo: koliko sam primetio, nije bilo metala u bilo kakvim primetljivim kolicinama.

A kao da to samo po sebi nije sokantno, kad sam usao u KST isao je Suicide od BlutEngel. 8O 8O 8O

 

Ljudi, situacija je opasna. Vanzemaljci napadaju, i poceli su od kidnapovanja DJ-eva. Mislim, ja ne znam kako drugacije da objasnim dva gothica za redom sa relativno dobrom muzikom. Jedino razumljivo objasnjenje za ovaj fenomen je da se sva negativnost sakuplja na jedno mesto pa ce na sledecem gothicu pustati iskljucivo country i gangsta rap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospode,i Giljotina i ja smo zalutale sinoc u najvecu-od-ovdasnjih-rupa.

Ok,Stivi je ispostovao temu veceri tu i tamo(pustao je The Cure,ali je popularni metal blok zamenio veoma losom 'elektronikom' :roll: ).Tako da je negde oko pola dva vec krenulo smaranje.......Naravoucenije:nikad ne ostajati do fajronta!Sto mi i nismo ucinile :mrgreen: Ne preterana guzva,tu je bio lestate i neki kreten koji se lozi na PVC 8O tongue.gif ,standardno bar dvoje ljudi iz moje bivse skole i cak!kolega sa grupe!-majko kako sam se prijatno iznenadila :mrgreen:biggrin.gifa:

I tako.......Dizelasi su ovog puta izostali i veoma sam im zahvalna zbog toga ohmy.gif

*Kako sam se ispalila i otisla sinoc umesto veceras sad.gif .Vece osamdesetih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma strasne stvari, totalno mi se smucio onaj debil koji se lozi na PVC 8O biggrin.gifsmile.gif

 

Inace, ja ipak moram napomenuti da je doticna veoma losa 'elektronika', iako, pa... losa (gle cuda), ipak bolja od metal smaranja, i barem ne ubija koncept nighta toliko brutalno. Odnosno, kada stojim u hodniku i praktikujem goth-fu, barem mi ne ide na zivce. A i pred kraj se opet malo popravila muzika posle vaseg odlaska.

 

Inace, za to vece osamdesetih bi pare dao da ce biti jedno tri puta gore od sinocneg gothica. Ljudi ce umirati po betonskim klupama a na sred podijuma ce stajati samo nekoliko entuzijasta.

 

P.S.

Skontao sam jednu stvar. Ocu u nekoj klubskoj atmosferi da cujem Saber Rider pesmu! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh , kakve su dobre bile "veceri 80-ih" na starom dobrom "Kolosu"...

Bilo je to u davna-pradavna vremena , dok je svet jos bio mlad i zelen

a glavna briga na svetu je bila da ti neko ne zabode patike (vesele 90-te...).

Ali zlobnici zatvorise Kolos jer je bio bio leglo narkomanije... smrc ...

I racija je bas bila na vece 80-ih tako da jos imam traume od toga i nikad

vise nisam nigde isao na vece 80-ih jer mi se navraca slika ljudi u plavim

uniformama... 8O

 

p.s. smorili ste sa goth-fu-om tongue.gif :|

(uzmite pa trenirajte nesto normalno , mlakonje jedne... biggrin.gifa: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemate pojma! smile.gif

Odlichno je bilo - Laibach, Inkubus Sukkubus, Qntal, Last Dance, London After Midnight, Blut Engel i shta sve ne josh biggrin.gif

 

Ja sam se jedva dogegao kucji, noge su me bolele smile.gif

Moglo je biti bolje, negde oko 2 je bila fina muzika biggrin.gif

Debil koji se lozhi na PVC - koji? Onaj nashminkani u crnom dzemperu? A ja danas moram da se patim sa skidanjem voska sa pantalona :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svratio sam ja na kratko s dva ortaka, nakom shto smo isfrustrirani pobegli sa "katastrofa" nighta u Filozofu. Muzika koja se tamo pushtala bila je toliko grozna, da su mi ustaljene Stivijeve plejliste u VooDoo posle toga predstavljale pravo uzivanje. U Voodoo bilo svega 15-ak ljudi od kojih je bila gomila blesavih riba za srednjim stolom koje su igrale oko merdevina, a vrhunac veceri je bio neki film s Anicom Dobrom na TV-u smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je vec utorak (u stvari sreda), vidim niko nije postovao ovde od petka, pa ajde, rekoh da u par rechenica spomenem shta je bilo na ovoga-puta-ne-uniji-tame aka Gavra & Stivie u Akademiji.

 

I odmah kazem da nisam ni krochio kod Stivija.

 

Gavra je pushtao sjajnu muziku. Bilo je super za djuskanje, bilo je dovoljno ljudi, nije bio krkljanac. I nije bila ona devojka od pre dve nedelje. Od pesama koje sam znao ili uspeo da razaznam koje su, dosta se vrtela Diorama (mislim chak tri ili chetiri pesme), Deine Lakaien (isto tako), bio je i Covenant par pesama, Laibach (jel se tako pishe? ) itd. Sve u svemu, bilo je fino. Nije bilo synth pop melodijica, ali nije bilo ni gothic-a, mada ne znam kada je Gavra pushtao poslednji put neshto shto je gothic. Uglavnom je pichio EBM i DarkWave i to prilichno dobar, da se ni u kom trenutku nisam smorio i pozeleo da pochne da pushta neshto drugo. Da ne pochinjem opet raspravu o slemovanju uz 'Advance' ili 'Calling ships to port' od strane one iste grupice devojaka koja to stalno radi :x ('Uuuu, vidi, ja slemujem, ajde sad i ti... Uuuu, vidi, ja tapshem rukama, ajde sad i ti... Uuuu, kako smo smo mi lude i opichene devojke... Jea... *vrisak* moja pesma... Uuuu, vidi, novi pokret nogama, ajde sad i ti... Uuuu, ova pesma je sranje, nije Diorama, necemo uz nju da igramo...')

 

I doshao sam na odluku da od sada bojkotujem vec pomenutu dotichnu pesmu Diorame (iako mi je jedna od omiljenih pesama) i Covenanta, jer masa stoji i smara se, a kad krene neka od ove dve pesme, svi kao skachu da igraju... Eto shta se desi kada se vrte stalno jedne iste pesme na najtovima, sam 'DJ' ih 'iskomercijalizuje' ponavljanjem, ponavljanjem, ponavljanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ti reci. Uradicu to, iako ne volim da o devojkama pricham kao o 'krshevima' 'gaborima' itd, pa cu pokushati da to kaem na lep nachin, a ti to posle prevedi kako bi rekao neko drugi biggrin.gif

 

Pored toga shto nije bilo puno svetla, mogao sam lepo da je vidim, jer mi se nabila 10cm od face. Nije bila lepa. Nije bila zgodna. Bila je normalna. Kada bi je video na ulici, niti bi se okrenuo za njom, niti bi bezao od nje. Ali, ako tu dodamo bukvalno smrad od droge i alkohola, i nachin na koji je izvodila svoj 'performans', to mi je zaista jedan od najgorih prizora u zivotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je vec utorak (u stvari sreda), vidim niko nije postovao ovde od petka, pa ajde, rekoh da u par rechenica spomenem shta je bilo na ovoga-puta-ne-uniji-tame aka Gavra & Stivie u Akademiji.

 

I odmah kazem da nisam ni krochio kod Stivija.

 

Gavra je pushtao sjajnu muziku. Bilo je super za djuskanje, bilo je dovoljno ljudi, nije bio krkljanac. I nije bila ona devojka od pre dve nedelje. Od pesama koje sam znao ili uspeo da razaznam koje su, dosta se vrtela Diorama (mislim chak tri ili chetiri pesme), Deine Lakaien (isto tako), bio je i Covenant par pesama, Laibach (jel se tako pishe? ) itd. Sve u svemu, bilo je fino. Nije bilo synth pop melodijica, ali nije bilo ni gothic-a, mada ne znam kada je Gavra pushtao poslednji put neshto shto je gothic. Uglavnom je pichio EBM i DarkWave i to prilichno dobar, da se ni u kom trenutku nisam smorio i pozeleo da pochne da pushta neshto drugo. Da ne pochinjem opet raspravu o slemovanju uz 'Advance' ili 'Calling ships to port' od strane one iste grupice devojaka koja to stalno radi :x ('Uuuu, vidi, ja slemujem, ajde sad i ti... Uuuu, vidi, ja tapshem rukama, ajde sad i ti... Uuuu, kako smo smo mi lude i opichene devojke... Jea... *vrisak* moja pesma... Uuuu, vidi, novi pokret nogama, ajde sad i ti... Uuuu, ova pesma je sranje, nije Diorama, necemo uz nju da igramo...')

 

I doshao sam na odluku da od sada bojkotujem vec pomenutu dotichnu pesmu Diorame (iako mi je jedna od omiljenih pesama) i Covenanta, jer masa stoji i smara se, a kad krene neka od ove dve pesme, svi kao skachu da igraju... Eto shta se desi kada se vrte stalno jedne iste pesme na najtovima, sam 'DJ' ih 'iskomercijalizuje' ponavljanjem, ponavljanjem, ponavljanjem...

 

 

bila sam u nedelju sa katjom i bilo je super!!! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Gavra je pustao stvarno STRAVA muziku...

Bile smo malo u malom klubu...Da ja cujem the Cure biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Sve u svemu lepo biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I doshao sam na odluku da od sada bojkotujem vec pomenutu dotichnu pesmu Diorame

Iako je pesma izvrsna, totalno je stereotipno to shto predstavlja neizbezni deo svakog najta bilo u vuduu, kstu ili akademiji (na kojima josh pritom ume da bude gomila padobranaca sa strane). Josh malo, pa ce joj se moci prikaciti prezvakani status poput "Smells like teen spirit" u domenima rocka, a interesantno je i to da gotovo svaka osoba koju poznajem tamo ili vamo se recently prima na Dioramu... Da li je u pitanju zaista namera Dj-eva da iskomercijalizuju stvar ili je pak po sredi oskudni asortiman muzike kojim raspolazu? Rekao bih ovo prvo, iako ne vidim neku potrebu za tim. Navika je ipak cudo... :mrgreen::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se vrnuh iz Voodoo-a i moram da kazem da mi je bilo mnogo dobro. Kupio sam porciju teletine u slatko-kiselo-ljutom sosu u onom kiosku kineske brze hrane na Trgu dok sam cekao autobus i tako sam se fino najeo da se evo jos uvek osecam toplo i zadovoljno biggrin.gif

 

A sto se tice samog desavanja u Voodoo-u, pojma nemam kako je bilo, na muziku maltene da nisam ni obracao paznju (znam da je isao Boys Don't Cry, koji su izgleda poceli svuda i stalno da pustaju pa me to sve vec polako nervira koliko i situacija sa Advance).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc je bilo ocajno :mrgreen: U Voodoo sam ostao 10 minuta (i za to vreme uspeo da popijem pivo i popusim cigaretu). Posle sam krenuo prema Filozofu, da vidim kako je tamo (nisam bio prosle nedelje). Na pola puta su me presreli oni idioti sa Pinka sto teraju ljude da pevaju 8O :mrgreen: U filozofu je takodje bilo ocajno. Izasao sam cim sam usao :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...