Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

I jesi im otpev'o nesto? smile.gif:wink:

Ih shto ne presretnu mene i Greetera da im pevamo Saber rider-a smile.gifsmile.gif

 

Inache ja se sad vratih iz Akademije 'de su svirali Fancy Frogs (da li je iko znao za ovu svirku?) i gde je bilo katastrofalno malo ljudi, a jos je tu bio i neki idiotski Brit-pop bend ciji pevach i gitarista misli da je avangardan, chovek chak crta i stripove! A u svim pesmama mora da se pomenu sledece sintagme "letimo mi", "u ovom gradu", "nash kraj" i pritom se nebulozno ubacuju neke zivotinje, pica itd. Uzas! I ovo malo inteligencije sam uspeo da izgubim, moram sad sebi da pustim Manowar da se malo intelektualno uzdignem. Posle su dosli Frogsi, i meni su se bas dopale onih 4-5 pesama koje sam cuo, ali avaj, mrzelo me da se vracam peshke pa sam ranije zapalio. U svakom slucaju, sledeci put kad budu bili obavezno idem, i svima ih najhladnije preporucujem. Ochekujemo Greetera sa potpunijim izveshtajem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Shto se tiche prvog benda, blago sam odlelujao na onu tehnozu shto je bila pored, smorio sam se chim sam video koshulju onog "pevacha".

Nisam se odushevio fensi zhabama, SMORILI SU ME, a na sav dodatni smor morao sam da se vracjam PESHKE(barem sam Griteru ukrao buter kiflu sa chokoladom smile.gif ). Eto, kada mene niko ne slusha, a ja lepo rek'o da ima busa u 3:10, ali neeeeeeeeeeeeeeee Griter i Dovla shatro znaju bolje, mpmh :x biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja se vrnuo sa koncerta Fancy Frogs. Kao prvo, iz meni nepoznatog razloga sve je kasnilo nekih sat ipo, al dobro. Onda su na binu izasli neki smorovi nikad veci i toliko nas udavili sa tom idiotskom muzikom koju niko nije slusao ni kad je trebao da je slusa pre tries' godina, a kamoli sad. Jebote, svi smo pobegli iz sobe u kojoj su svirali, a oni su i dalje nastavili da sviraju... kako ih bre nije blam da sviraju kada ih samo dvoje ljudi slusa. A stripovi koje je kao fore radi pevac polepio po muskom WC-u... to on kao glumi neku retardiranu avangardu il ista li. Znaci, ako ima jedna stvar koja me nervira vise od kica to je evidentno retardirani pokusaju da se izvuce neka "duboka" umetnost. Dadaisti su kacili slike po javnim WC-ima '38. i oni su imali nesto inteligentno da izraze. Ovo je toliko retardirano da se osecam uvredjenim. Jel se primecuje da su me iznervirali?

 

E sada, Fancy Frogs. Znaci, svirka je bila super, i cak smo odlucili da ostanemo iza dva i peske se vracamo, kao uzorni entuzijasti i podrzavaoci goth scene. Ozvucenje je, do duse, bilo katastrofa i bilo bi N puta bolje kada bi neko umeo da podesi to prokleto ozvucenje kako treba, ali izgleda da se takav covek u drzavi Beograd jos nije rodio. No, bilo je mnogo dobro i bez toga, a pogotovo moram reci da je nastup pevaca maksimalno ok. Nije bilo neke koreografije ili sta ti ja znam, ali eto, bilo je cool. Vampyr Poet je dao sve od sebe da jos vise napravi goth atmosferu konstantnim zvocanjem i mrstenjem, ali znamo mi da je to samo zato sto lici na pevace The Cure-a (a izgleda i da se zaljubio u nekog tipa koji ga je startovao :wink:smile.gif ). Znaci, u buducnosti bez razmisljanja idem na bilo koji dogadjaj na kojem ce Fancy Frogs svirati, zaista su momci dobri.

 

P.S.

Vampyr Poet mi je ukrao mi je buter kiflu, manijak jedan :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja, kao chetvrti koji sam bio tamo, a josh sam i chlan yumetala, kao da napishem neshto...

 

Prvo bend-blago recheno katastrofa. Ne znam zashto, na plakatima je pisalo da pochinje u 22h, za shta sam znao da nece pocheti tad, ali nikg nbije bilo u Akademoji pre 00h! A svirka je pochela u pola 1. Smarali su smarali samarali ("moja soba, tralala, tu je prozor, hajde da ti i ja letimo iznad grada kao dva stara leptira... Tu du daaaaa tu du daaaaa"). Ozbiljno, ljudi su se pokupili i izashli iz sobe gde su ovi svirali, tako da u jednom momentu nije bilo nikog tamo!

 

A zabe... Bili su sjajni, uprkos loshem ozvuchenju. Sve je treshtalo, i tumbalo se, a glas pevacha se teshko chuo, jer je pevao u niskim tonovima. I poshto je svirka toliko kasnila, a zabe su bile sjajne posle onih debila (e shto je najgore, ljudi znaju da sviraju instrumente, ali tako loshi tekstovi, tako losha muzika...) odluchili smo da propustimo nocni autobus i peshke se vracamo u Zemun i Bezaniju. Zezanje biggrin.gif

 

Nisam znao da onaj fiktivni autobus u 3:10 zaista postoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daklem, prvo Akademija u nedelju:

 

U odnosu na prosli put, mnogo manje ljudi, mnogo veci smor, a i spavalo mi se, pa je mozda i zbog toga. A te "ribe sto slemuju" su inache ok, samo umeju da smaraju biggrin.gifa: biggrin.gifa: :mrgreen: Al' tak'e su po prirodi, muhahah.

Vecinu vremena sam proveo kod Gavre, jer je tamo bolje i muzika i atmosfera. Mada u momentu kad sam usao kod Stivija imao je svoje "metal ispade" koji su mi u tom trenutku bas legli (je je pustio Tristaniu i jos nesto sto je dobro zvucalo, ne secam se sta, samo NIJE COF i MManson!) Sve u svemu, ipak, ne treba ici mrtav umoran na takve veceri!

 

Fancy Frogs: Opet ispala - dodjoh ispred , i dok smo pili pelinkovac, jedno 3-4 pijana & debilna lika su nam se kacili i smarali. Taman kad smo hteli da udjemo, prodje neki skins i odvali jednog lika sto je bio s nama po nosu, pri tome mu slomivsi isti, tako da smo narednih sat vremena proveli izigravajuci bolnicarke, a pederi iz hitne su dosli tek kad ih je murija zvala. Kad smo KONACNO usli odgledali smo zadnje 2 stvari od Zaba, i onda pobegli jer su oni debili opet poceli da smaraju....

 

Tu bih negde izmedju ubacio i Elektro veche u KSTu na kom ne bilo cca 20 ljudi (od toga pola zalutali fenseri). A i nije bilo toliko Elektro, ako mene pitate biggrin.gif

 

Takodje sam navratio do Voodoa, ali samo na kratko, i bilo je poprilicno prazno, a muziku nisam stigao ni da cujem, posto smo vecinu vremena proveli u WCu, pa se vratili u filozof...

 

Znaci 3.5 nikakve veceri za redom (barem iz mog ugla), sledeci put moze biti samo bolje!

 

@MONI: Evo, vodim te ja u Voodo ove srede (naravno, mozemo povesti i Nikolu da ne plache, i da (mi) pruzi pivsku podrshku biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raport sa KST maskenbala. Kao prvo, osnovno i najbitnije, sto se mene tice, osim svirke Ateista (koja je bila dobra) cela stvar je bila najobicniji utorak u KST-u (definitivno prestajem da vidim svrhu DJ-a kad samo mogu play listu ad stave na shuffle i niko ne bi primetio razliku). Sa najavama podmetnutih bombi i smrzavanju u kratkim rukavima napolju (do duse, sedeo sam u kolima) jedno sat vremena, ili koliko je vec trajalo. Ne znam koji retard je mislio da bi bilo cool tako nesto uraditi, al ga treba vezati za stolicu i polako ubijati jedno dva meseca.

Sve u svemu, tja. Trudim se da ne razmisljam o tome da sam za sve to dao 500 dinara jer cu poceti da se nerviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i sad bi trebalo da imam utisak sa maskembala... pa i nemam... :|

ovo je cetvrta godina za redom da entuzijasticki posecujem tu manifestaciju i svake godine se tesim da im mozda nije bio dan tj noc ili da je sve do mog (ne)raspolozenja, loseg drustva...i onda ponovo idem sledece godine...e pa posto ovo sve prerasta vec u tradiciju (gore navedene lose karakteristike) i posto sam ove godine krenula sa krajnje pozitivnim stavom i coporom ljudi (koji su se naravno razmileli svuda pa smo se jedva nasli, a i...pmhtp..., da, drugi put o tome :roll: ) i posto su dakle svi drugi faktori bili eliminisani, dodjoh do nedvosmislene konkluzije DA JE KST-ov MASKEMBAL JEDNA KRAJNJE :mrtav: MANIFESTACIJA, i da je svake godine, po pitanju organizacije, bendova i svega ostalog sve gore.

glupu bonbu i da ne pominjem. :roll: pojma nemam koji je ovo put da se neko desavanje prekine zbog tako necega...

ali, ok, mi smo se bar volshebno posmrzavali, prvo napolju (bila sam bez jakne na onih minus nesto u ultra tankoj majici, suknji i plashtu!!! sad.gif )a posle iztrasharili sedeci dobrih 40 minuta u kolima!

...i na kraju nisam ostala ni Ateiste da cujem...

nja!

sve u svemu, dobro cu porazmisliti sledece godine kada dodje vreme za maskembal da li vredi tih para i zivaca i na kraju krajeva vremena ici tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utisci sa maskembala? Pa sad.. da li je potrebno komentarisati tako glup dogadjaj.. okey.. sve je to dobro.. maske I ostalo ali od samog pocetka izbacivanja plakata sa temom GOSPODARI MATRIXA.. well hmm.. krajnje ne originalno I suvise il’ tesko il jadno za sminkanje.. naravno da vecina nije odgovorila na “zadatu temu”.. (a I sto bi.. ? svako se oblaci I macka kako god zeli).. mada zapazila sam par zanimljivih maskica.. recimo Superman je bio ql… zatim Morpheus (o da.. lik em sto ga je skroz skinuo u oblacenju (I kaput kozni, prsluk, kosulja, kravata, cvike.. etc ama bas sve..) a I ima dosta slicne crte lica.. I hod.. znaci.. extra sam se iznenadila biggrin.gifa: ) iiiii ne mogu se setiti da li sam jos nesto dobro zapazila.. a da.. erorkov ortak (Marko.. (ne sister depressed biggrin.gif )) je imao dobar trip sa tribalom na licu I kompletnbom opremom.. bas mu je lezalo.. biggrin.gifa: I da… Tigar naravno koji je extra dobro skinuo Agentove pokrete ( :wink:;-P )…

Sad dalje..

Posle one lazne I glupave uzbune.. pa recimo da sam se smrzla I otisla sa tigrom u potragu za jelom.. ali naravno sve pekare su bile praaaaaaaaaaaaazne.. al snasli smo se nekako.. biggrin.gif I vrnuli u kola.. gde smo blejali dobrih (recimo) sat vremena)..i onda back to KST.. na 30-40 min. pa kuci.. jedva sam cekala da vidim krevet smile.gif

Sve u svemu bilo mi je SMOR (ali ekipa sa kojom sam bila je…. QL :cool:biggrin.gif )!!! Da me sad pitate zasto sam dala 500 din. Rekla bih NE ZNAM.. I da stvarno.. em sto nisam slusala ni jedan jedini band (nista zanimljivo).. em sam se gurala 5god. da udjem unitra ( :x ) em su me neki likovi opekli cigarama (jos I da me zapale), em je sve bilo (bukvalno) kao standardni night utorkom u KSTu (samo sa “malko” vise smor pesmica smile.gif ) I tako… :| tako da.. cisto sumljam da cu ikada otici jos koji put u KST na maskembal..

I da.. Ater.. nemo’ slucajno da si unistila film.. ja bih uradila par slika pa posle toga radi sa njim sta god zelis biggrin.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram napomenuti da upravo sada razmisljam o maskenbalu, i iako je ispalo tako kako je ispalo, iz nekog razloga mi je sve to u lepom secanju. I posle malo kontanja zakljucih da je u stvari potpuno nebitno sta se tamo tacno desavalo (osim sto smo se smrzavali, to je ipak lose; da ne kazem nezdravo) jer je najvece zezanje bilo pripremanje maski, rulja na okupu, itd. E sada, naravno da ne bih hteo da dam 500 dinara za tako nesto da me sad neko pita, ali ipak mislim da je bilo sasvim fino.

 

P.S.

Doticnog Marka zovemo Gradenko, cisto da to kazem gluposti radi. I onako imamo previse Maraka, pa nadimci pomazu prilikom objasnjavanja smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je bilo super, sto rece Greeter najbolji deo je bio kad smo se skupili kod mene da se spremamo. Inache, provalili smo da je aluminijumska folija super stvar i da treba cheshce da se koristi! biggrin.gif 8)

Sam dogadjaj je bio OK, samo falio mi je metal stage, da puste neki power pa da se gubim sa machem smile.gif Inache i na gothicu nije bilo loshe... Da, Atheistima sam se obradovao, jedino steta sto je bilo onako ochajno ozvuchenje. U medjuvremenu, za vreme vanrednog bombashkog napada blejali smo kod mene u kolima uz chips, pivo i colu, tako da mi ni taj deo nije bio neshto smoran...

Inache, savatao me neki lik sa diktafonom da pita shta mislim o bombi :? smile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://tolkien.massive-network.com/galerija/details.php?image_id=1625

 

Hm, da li se ja to varam ili je ovo iza ...? Lici ali ko ce ga znati, mozda se Brana multiplikovala pa ih ima vise slicnih po BGD?

 

Hehehe, ne varash se ona je, zajedno sa Tigrom...

A eto i mene tu biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, desilo se nemoguce. Stivi je pustio :Wumpscut: nocas 8O I to ne bilo sta, vec Soylent Grun (daklem, sa Music for the German Tribe, a ne Music for the Slaughtering Tribe). Sada zvanicno mogu da umrem sretan, pa makar ju je i sasekao pre nego sto je doslo do onog dela na kraju gde lik urla "Soylent Green is manflesh!", na nemackom naravno.

 

Tri pesme od Sistersa, Bauhaus, Apoptygma Berzerk, Suicide Commando (nije bio u pitanju Hellraiser), Diorama... i naravno nezaobilazni metal. Ali night je bio bolji nego sto sam se nadao, that's for sure.

 

P.S.

Ono je definitino Sestra Madness u pozadini one slike sa Yu Tolkien-a biggrin.gif Ko bi reko :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se nova godina racuna kao night? No, u svakom slucaju, nas par elitisticko-snobistickih gothic ignoratora nove godine (u stvari, ja sam bio jedina osoba koja se deklarise kao goth al nema veze) smo se super zezali... ovaj... deprimirali kampujuci na Kalemegdanu. Jest' bas kampovali. Poneo sam i sator koji smo razapeli, tako da je definitivno u pitanju bilo kampovanje biggrin.gif 8)

 

Vatromet koji se video iz grada je bio sranje, osvetljenje grada je bilo sranje, oni reflektori upereni u nebo su bili sranje (a i strasno su me nervirali), ali smo zato imali nas pustac CD medijuma i na momente se gubili uz EBM i time verovatno uplasili neku grupicu ljudi u nasoj okolini koja se brze-bolje izgubila iz vidika smile.gif

 

I recimo da ja, Wolf, Ater i Melindina Faca imamo neke STRAAAAASNO kompromitujuce informacije o pojedinim muskim maloletnim clanovima foruma cije ime ipak necu javno izlagati jer to cuvam za neke teske ucene 8)

 

Sve u svemu, nova godina je uspesno izignorisana, a rad sa satorom definitivno moramo u neko skorije vreme da ponovimo :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gde hladno? trebalo je da vidis razne nacine zagrevanja da ne kazem grejanja: alkoholisanje +zivopisno peglanje posle :roll: ( sto su praktikovale mlade generacije), uvijanje u cebe i setanje u istom po Kalemegdanu smile.gif ( jos jedna mlada nada), gubljenje uz prigodnu muziku u kst-ovskom maniru(svi po malo, neki malo vise biggrin.gif ), emotivno prigrevanje ( zna se ko tongue.gif )...

pored svih tih nacina,ja sam ipak dala prednost snazi smora i apatije- ne greje preterano, ali je bilo prigodno 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zelji da dam doprinos ovoj temi...

Srecna nova diskretno ignorisana depresivna nova godina... biggrin.gif

Uzivajuci uz umilne zvuke Diorame mi smo vece proveli igrajuci i zezajuci se, prisutna je bila fantasticna prilika za moje hiruske zahvate na nekim ljudima ali otom- potom... :mrgreen: Inace mladi narastaji su saznali surovu istinu o svojim postupcima... sta su radili, kome, kako i tako to...

Sve u svemu je bilo super, nadamo se da ce se akt drustveno- korisnog kampovanja ponoviti... 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ja prvi! biggrin.gif

Elem, ne mogu mnogo reci o Festu jer sam bio prisutan samo na prve 2-3 pesme Endymiona, a posle sam odvucen od strane NN osobe i vucen po celom KSTu tongue.gif... Pa dobro, nije bilo lose vece smile.gif (al' je moglo biti i bolje *khm).

E da, taxista je pustao neki elektro, nemam pojma sta je, ali prepoznao sam glas pevaca i jednu pesmu koju Stevie pusta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Endymion je bio do jaja.

Fancy Frogs su bili apsolutni vrhunac veceri biggrin.gifa: I svako ko kaze drugacije ce da zaradi dva polomljena kolena 8)

Onaj bend koji je isao posle FF (nije Final Fight ili Final Fantasy vec Fancy Frogs) cije ime ne znam ali im je voljeni nam Bogi bio vokal takodje nije bio los, ali mi i dalje nije jasno sta se tu tacno desilo. Tri pesme od kojih jedna nije njihova? CD Singlovi imaju vise pesama... :roll:

 

Ovo ostalo se nisam trudio da pazljivo propratim posto... pa... u pitanju je metal (ajde priznajte, sve sam vas iznenadio ovom izjavom). Samo mogu reci da je onaj zadnji bend vrlo visoko kvotiran na listi naj-bljak stvari koje sam ikada video. A to nije jednostavno postici jer sam gledao sva tri dela Gospodara Prstenova i Star Wars episode 1 i 2. Mislim stvarno, Marylin Manson meets Placebo meets HIM? :mrtav:

Pored njih i Jar-Jar Binks mi je postao simpatican.

 

P.S.

Gothlinze (pazi koji agrarizam smile.gif ) cool sto smo se konacno upoznali uzivo biggrin.gif I dalje tvrdim da si moj na neparne dane, ma sta Ater pricala tongue.gif:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...