Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bejah danas u Voodoo-u oko 6 PM, i tamo je bila tolika guzhva da nisam mogao da poverujem ochima ( otprilike je delovalo kao izlet osnovaca, poshto je prosek godina bio tu negde )! O chemu se tu radi, da li neko zna? :?

Ne znam ali i ja sam ih videla i pobegla u pizdu materinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, blago tebi... Drushtvo i ja smo prvo bili u fazonu da je neki rodjendan ( ono kao mama i tata zakupili detetu kafic da proslavi "rodjus", poshto je prerastao MC Donalds ), ali kako nam se pilo pivo seli smo ( tachnije stali smo ) za jedini prazan sto... To su mi bila dva najgorcha piva u zhivotu! :uhoh: :sigh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman kad sam sinoc kucao utisak sa night-a, forum umro. Jebiga. Daklem, without further ado, moj utisak sa sinocneg night-a.

 

Da li ima ikakve svrhe vise pricati o tome kako ni jedan night na kojem pise "Gothic" ne pusta Gothic? Ovaj night sam zaista radosno iscekivao, sa nadasve pozitivnim stavom pristupio celoj stvari, itd. itd. Ali zasto na flajeru pise "Gothic" ako se ne pusta Gothic? Pobogu, svi koji su bili prisutni bi dosli i da nije to pisalo. Ne kapiram... :|

 

Ako to zanemarimo, bio je OK night. Do duse, zvanicno nisam prepoznao ni jednu jedinu pesmu koja je bila pustena, sto je prilicno cudno (pa makar i bio elektronski needukovan). Nezvanicno, grupni koncenzus je da je jedna pesma mozda bila Suicide Commando i da je neka druga pesma mozda bila Front Line Assembly. No, i pored potpunog nepoznavanja pustenih pesama, muzika mi se krajnje svidela sve do tamo nekih pola dva.

 

E sada, moguce da sam samo ja bio previse umoran jer od proslog petka ne spavam normalno. I zaista sam bio umoran celu noc. Ali od pola dva do pola tri (kada sam se zaputio put doma mi voljenog) je isla neka muzika koja mi je bila onako tja. Al eto, do tih pola dva je bilo bas totalno ok. Primetio sam dobar broj stvari koje bi obavezno morao nabaviti u cilju detaljnijeg preslusavanja, te u toj funkciji apelujem na Cypher da se nekako docepa playliste (ako je ikako moguce) i okaci je ovde.

 

Inace, toliko o ideji da skuplja karta znaci manje klosara. Nocas su benigne KST/Akademija propalitete zamenili, po mojoj odokativnoj proceni, gutaci pilula. Krajnje iritantno kad kreten pocne da vristi, skici, urla, dere se na sav glas uz neku EBM stvar. Imati takodje u vidu da je ulaznica 200 dinara, garderoba (za koju su nam rekli da je obavezna iako je bar 50% ljudi posle nas uslo u jaknama i kaputima) celih 50 dinara, a koka-kola 110 dinara (ako se dobro secam cene). To svodi racun na 360 dinara za vece koje i nije toliko drugacije od KST night-a (which is to say da ne mislim da bi bilo mnogo drugacije kada bi ovaj isti covek pustao muziku u KST-u ili Akademiji umesto u Kuci).

 

Elem, da zakljucim. Nimalo mi nije zao sto sam bio na night-u, i najverovatnije bih ponovo otisao kada/ako se sledeci put bude organizovao. No ipak stojim iza svega iznad izlozenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , nisam prvi koji ovo prica , ali moram da kazem...

 

NIJE BILO NI "G" OD GOTHICA !!! Mada je taj zanr muzike bio naveden na

frajeru (...htedoh reci flajeru...) nije bila ni jedna jedina pesma koja bi

se mogla nazvati gothicom! A koliko sam cuo do saborca Gritera nije bilo ni

nesto mnogo kvalitetnog industrijala...

 

Dakle vrteo je sve nepoznate stvari (sto nije uopste lose) koje se vode kao

ebm (mozda i neki momenat darkwave-a u svemu tome , ali minimalno...)...

 

- DAKLE JOS JEDNA TIPICNA PREVARA SA TEMOM NIGHT-a !!! Sad je ocigledno neka

moda stavljati naziv "gothic" na flajere - cisto da bi za*ebali priglupe ljude

kao npr. mene koji veruju u ono sto procitaju... Ocekivao sam nesto bolje od

Plastic-a...

(i u pozadini ide tema od LondonAfterMidnight- "...no , never again , i will

never trust no one again...")

 

I da ne bi vise lupao po tastaturi i iskaljivao svoj bes samo cu reci da je meni

bilo lepo na night-u , prostor nije los (cak je i dobar) , drustvo je bilo sjajno

, cene su malo prepunpane za moj ukus i cak mi se i svideo dobar deo muzike !

Ali to nije muzika zbog koje sam ja dosao... !!!

 

(p.s. Leone , bio je i Vule na nightu i kad sam ga pitao da li si mu uzeo cd , on me je samo

zbunjeno pogledao.... pa vadicu ti kasicicom salo (koga inace nemas) kad te vidim ! :evil: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do duse, zvanicno nisam prepoznao ni jednu jedinu pesmu koja je bila pustena, sto je prilicno cudno (pa makar i bio elektronski needukovan).

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Uskaces sam sebi u usta....Covece,muzika koja je sinoc isla je TOTALNI RETRO,kapiras?Ti ako zelis da slusas elektronsku muziku ozbiljnije,moras znati za sve sto je islo.Jel poenta u tome da znas reci pesme? :? Pa onda da skakuces i da pevusis u isto vreme?Ne razumem......smaraju te domaci DJ-evi,a kazes kako nije bilo kvalitetnog industrial-a smile.gif .Please.Pa ljudi moraju vec jednom da cuju muziku koja se slusala dok je scena postojala.

Zar ti nije drago sto ces saznati za neke stvari koje postoje vec godinama, i izaci iz zacaranog kruga pustanja istih Mp3ja?

Inace, toliko o ideji da skuplja karta znaci manje klosara. Nocas su benigne KST/Akademija propalitete zamenili, po mojoj odokativnoj proceni, gutaci pilula. Krajnje iritantno kad kreten pocne da vristi, skici, urla, dere se na sav glas uz neku EBM stvar

U cemu je problem?Ako se tebi nije 'skakalo',onda ne znam zasto ti je smetalo.......To su bili ljudi koji zaista slusaju EBM.

Imati takodje u vidu da je ulaznica 200 dinara, garderoba (za koju su nam rekli da je obavezna iako je bar 50% ljudi posle nas uslo u jaknama i kaputima) celih 50 dinara, a koka-kola 110 dinara (ako se dobro secam cene).

Ok.Mozda je cena nekom mnogo,nekom nije...Kapiras li ti da je ebm preteca tehno zvuka? :? Jel znas da je taj pravac jedan od najskupljih u normalnom svetu?A obzirom da se kod nas za tehno dogadjaje jedno vece placa MNOGO vise od 360DIN. ja dalje ne moram nista da kazem.

To svodi racun na 360 dinara za vece koje i nije toliko drugacije od KST night-a (which is to say da ne mislim da bi bilo mnogo drugacije kada bi ovaj isti covek pustao muziku u KST-u ili Akademiji umesto u Kuci).

:? Ajde ne spominji KST ili Akademiju,obzirom da ne znas kako stvari stoje.Muzika se sa dobrim razlogom ne pusta tamo :|

Ej,ti si rekao da nije bilo kvalitetnog industriala.Zaplakacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , nisam prvi koji ovo prica , ali moram da kazem...

 

NIJE BILO NI "G" OD GOTHICA !!! Mada je taj zanr muzike bio naveden na

frajeru (...htedoh reci flajeru...) nije bila ni jedna jedina pesma koja bi

se mogla nazvati gothicom! A koliko sam cuo do saborca Gritera nije bilo ni

nesto mnogo kvalitetnog industrijala...

 

Dakle vrteo je sve nepoznate stvari (sto nije uopste lose) koje se vode kao

ebm (mozda i neki momenat darkwave-a u svemu tome , ali minimalno...)...

 

- DAKLE JOS JEDNA TIPICNA PREVARA SA TEMOM NIGHT-a !!! Sad je ocigledno neka

moda stavljati naziv "gothic" na flajere - cisto da bi za*ebali priglupe ljude

kao npr. mene koji veruju u ono sto procitaju... Ocekivao sam nesto bolje od

Plastic-a...

(i u pozadini ide tema od LondonAfterMidnight- "...no , never again , i will

never trust no one again...")

 

I da ne bi vise lupao po tastaturi i iskaljivao svoj bes samo cu reci da je meni

bilo lepo na night-u , prostor nije los (cak je i dobar) , drustvo je bilo sjajno

, cene su malo prepunpane za moj ukus i cak mi se i svideo dobar deo muzike !

Ali to nije muzika zbog koje sam ja dosao... !!!

 

Ok.I ja volim Gothic....Ali mi nije smetala muzika,ni malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PLAYLIST 29.01.2004. KUCA

1.silke bischoff-on the other side

2.amgod-in the orbit of a comet

3.dorsetshire-herzshlag

4.ionic vision-ave maria

5.advanced art-twisted

6.attrition-white man talk

7.wumpscut-torn skin

8.ghosting-meaning of life

9.limbo-the art of rape

10.pictorial strings-season of pain

11.second voice-celebrate our death

12.advanced art-no future

13.leatherstrip-don't tame your soul

14.pierrepoint-nekrophil

15.yelworc-combat(remix)

16.placebo effect-move

17.der liederkranz-die wandershaft

18.der prager handgrift-deine sterne

19.yelworc-sacred city

20.limbo-bloody bathory

21.plastic noise experience-das ritual

22.tommi stumpff-black nights

23.der prager handgriff-hohenangst

24.orange sector-another day

25.leatherstrip-evil speaks

26.x marks the pedwalk-look on this side

27.click click-party hate(remix)

28.borghesia-message

29.insekt-perfect crime

30.dive-blood shoot eyes

31.skinny puppy-smothered hope

32.leatherstrip-strap me down

33.dive-crosses are burning

34.recognition test-bloody conflict

35.armaggedon dildos-east west

36.daf/dos-wegen dir

37.tommi stumpf-lobotomie

38.paracont-statics

39.nitzer ebb-captivate

40.armageddon dildos-the dawn

41.insekt-another bacteria

42.vomito negro-jhaza

43.insekt-stress

44.dive-where were you?

45.kebabtraume-targets

46.nitzer ebb-shame

47.x marks the pedwalk-mirthles knick

48.skinny puppy-sleaping beast

49.implant code-hyperspace enter

50.borghesia-ogolelo mesto

51.vomito negro-the new force

52.click click-clang(remix)

53.nitzer ebb-drive

54.borghesia-pasto nudo

55.x marks the pedwalk-abattoir

56.front line assembly-collision

57.kebabtraume-new

58.plastic noise experience-kill the 6

59.lagowski-toxality

60.insekt-control your fear now!

61.monolith-memores of sound

62.vomito negro-meeting eyes

63.chris&cosey-deep velvet

64.daf-verschwende deine suggend

65.limbo-red latex jesus

66.tommy stumpff-requiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako dobar playlist.steta sta nisam to cula,kod nas na elektro vecer ubace sve skupa,i cure i dm i alphaville i camouflage i jos kojesta,meni se to ne svidja.elektro je elektro.ako se niste juce naplesali u moje ime onda cu se ja u vase hihihihih :wink::wink::wink:

 

doduse istina je da bi program trebalo preciznije definirati buduci da je upad nekima preskup pa mozda ne bi dosli da su znali da ce biti ebm vecer ali ipak,covjek moze biti zahvalan da ima iceg i da moze cuti drukcije i nove mjuze.kod nas,eto,uglavnom ne mozete cak ni to! :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako dobar playlist.steta sta nisam to cula,kod nas na elektro vecer ubace sve skupa,i cure i dm i alphaville i camouflage i jos kojesta,meni se to ne svidja.elektro je elektro.

 

Obrnuto,my dear smile.gif

Mi imamo slusaonu synthpopa 80ih i goth rocka,pa nam ubace elektronike (i to tek pri kraju veceri smile.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

je al stavi ti radije sebe skad stalno moraju vec bit neke babe :PPP

ja bar imam zbediranog elfa!!

a ovo sta sam napisala krivo... to se ja tjesim i podsvjesno samu sebe pokusavam uvjeriti da imamo elektro veceri... i malo popravit dojam o zgb sceni,haha...... nemoras sad otkrivat odma da nemamo cak ni toga laugh.giflaugh.gif :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Uskaces sam sebi u usta....Covece,muzika koja je sinoc isla je TOTALNI RETRO,kapiras?Ti ako zelis da slusas elektronsku muziku ozbiljnije,moras znati za sve sto je islo.Jel poenta u tome da znas reci pesme? :? Pa onda da skakuces i da pevusis u isto vreme?Ne razumem......smaraju te domaci DJ-evi,a kazes kako nije bilo kvalitetnog industrial-a smile.gif .Please.Pa ljudi moraju vec jednom da cuju muziku koja se slusala dok je scena postojala.

Zar ti nije drago sto ces saznati za neke stvari koje postoje vec godinama, i izaci iz zacaranog kruga pustanja istih Mp3ja?

 

Rekao bih da si doticnu izjavu pogresno shvatila. Bas mi je bilo drago sto sam cuo prilicno dobru muziku koju nisam imao prilike da cujem do tada. Pa majku mu, nisam ti trazio playlist da bi sa njim potpaljivao drva tongue.gif Samo sam prokomentarisao ad je cudno sto nista nisam prepoznao jer, ma koliko bio elektronski needukovan, ipak poznajem nesto od te muzike. No, to je vise bio komentar na moju neupucenost nego na samu muziku koja se pustala.

Ok.Mozda je cena nekom mnogo,nekom nije...Kapiras li ti da je ebm preteca tehno zvuka? :? Jel znas da je taj pravac jedan od najskupljih u normalnom svetu?A obzirom da se kod nas za tehno dogadjaje jedno vece placa MNOGO vise od 360DIN. ja dalje ne moram nista da kazem.

 

Pa dobro, mislim da nije neophodno istorijski povezivati muzicke pravce kao opravdanje za cenu. Isto tako mogu da kazem da je EBM sastavni deo gothic scene koja je evoluirala iz Punka koji je (dok je postojao) bio najjeftiniji pravac u svetu. Ne kazem ni da je 360 DIN preterana cifra, pogotovo posto se radi o night-u koji se ne odrzava svake nedelje. No ipak mislim da razlika u ceni nije bila proporcionalna razlici u okruzenju.

 

Ej,ti si rekao da nije bilo kvalitetnog industriala.Zaplakacu.

 

Nisam to rekao... :|

 

Mada mi jeste nedostajao neki zvuk blizak onom koji ima Ministry, KMFDM, Die Krupps, ATR, itd. No, vece nije bas bilo u tom fazonu, i to je sasvim ok. Sto se tice pustene muzike jedina ozbiljna zamerka se odnosi na nedostatak gothic muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cypher - "Ej,ti si rekao da nije bilo kvalitetnog industriala.Zaplakacu."

 

Dawngreeter - "Nisam to rekao..."

 

- ja sam to rekao u tvoje ime... sorry - mali nesporazum izgleda... biggrin.gif :oops:

 

 

I meni samo nije jasno kako se ja nisam do sad smorio jer sam u veoma

kratkom vremenskom intervalu bio na dve ELEKTRO manifestacije... :?

I cak mi je i bilo lepo , a opste je poznato da ja ne podnosim ELEKTRO zvuk...

 

Mozda je to dokaz Darvinove teorije evolucije - prilagodjavanje muzici koja

se najvise pusta u cilju ocuvanja socijalnog zivota... pingvin! :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa andrej je hteo da nam pokaze koliko je on "underground" zaboga....mislim ono je klub..u klubu mora da se pusta tkz" komercijale" .

Ali mi se svidela muzika....manje vise....bila je za neku kucnu atmosferu a ne za klub

ali ok!!bolje nego KST!!!!!!

valjda ce vece d apostane redovno......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...