Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

... Sa njim si znao bar na cemu si... Ovako, imas Nightwish, Paradise Lost, Him, Suicide Commando, gomilu nekih Fruity loops programera... sve goth do gotha... Ni ja vise ne znam sta je goth... Da li je goth - ghot? Sta je tu ok a sta nije, i po cemu je ebm vise gothic od metala  wallbash.gif  wallbash.gif  wallbash.gif

 

I sto je mene uopste briga...? icon_confused.gif

Ajd' jos malo wallbash.gif  wallbash.gif  wallbash.gif

ovo je jedan od retkih pametnih postova koji se mogu naci ovde. potpuno se slazem sa Wolfom.

i usput, nekoliko zapazanja: ovo 'da li je goth-goth' i da li je 'bilo sta-to sto mu ime kaze' je postala opsta manija i paranoja. histericna potreba za klasifikacijama me je uvek iritirala u najvecoj mogucoj meri. dakle, sve treba izdeliti na pravce, pa pod pravce pa periode svakog od njih...aman, cemu sve to? da bi znali kojim redom da slazete cd-ove ili da drzite koncept? pocinje da lici na ono: ja slusam taj bend jer za njega kazu da je gothic/metal/punk/ hip-hop/narodnjak, a ja hocu da budem goth/metalac/punker/hoper/narodnjak, pa reko da se uklopim.

a gde su stara vremena kada su se stvari delile u dve proste kategorije: ovo mi se svidja i ovo mi se ne svidja?

koncept je koncept, avangarda je avangarda, ali ovo je vec bolest.

toliko o potrebi klasifikovanja.

sa druge strane, nije lose znati sta te ceka ako odes na neko mesto (za sta je savrsen primer Tigrova antologijska "Prica o pudingu"), tj da znas za sta si dao pare, vreme i nerve. sa te strane zgodno je praviti neke opste konture pravaca.

ali, opet zasto je gothic metal veci promasaj po pitanju svrstavanja u gothic od ebm-a ili pomenutih Fruity loops programera? mislim da su i jedan i drugi na istoj razdaljini od gothica. e sad, moze nekome da se svidja jedan a ne drugi ili ni jedan, to je druga prica. ne omalovazavam nikoga od navedenih. moj ukus verovatno i nije iz ove price (u sustini iz svake od navedenih kategorija mogu da nadjem po nesto sto mi se svidja i gomilu stvari koje su mi ne odgovaraju ). naprosto, vise su dosadile te generalizacije i te rasprave koje pocinju da lice na one besmislene teme "hoper i metalka", "punker i gothicarka" "covek i danas"...

avangarda (citaj i kao koncept i subkultura) bez kritickog stava i preispitivanja postaje snobizam, fetshizam i na kraju kich

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Captain Obvious says: Pa vi nemate veze sa Goth podkulturom a komentarisete istu! ohmy.gif *shock*

 

Ajmo sada redom.

 

gothic rock je mnogo slicni gothic metalu nego EBMu ili cak industrialu

 

Koliko puta sam ovo vec ponavljao, i uzivo i preko foruma... al ajd' jos jednom. Gothic rock nema nikakve veze sa metalom, osim sto u oba ima instrumenata. Metal kao zanr se zasniva na elementima koji su poptuno suprotni Gothic zvuku. Electro deo podkulture mu dodje slika Gothic-a u ogledalu. Kada krenes od iste ideje a drugacije muzicke osnove, dobijes electro.

 

Tako ovde (kao ni na jednom gothicu u gradu) ne pise Gothic ROCK night ili Gothic ELECTRO night, nego samo Gothic night sto podrazumeva oba navedena + metal + industrial + dark wave + noise + jos ko zna sta...

 

Ja rec ne bih rekao kada bi to bilo tako. Ali to nije tako nego nalepe GOTHIC na night jer to privlaci 'mracnu' decu cije reprezentativne primerke mozes videti po ovom forumu i onda pustaju metal. Metal nema veze sa Gothic-om i to je cinjenica, ali ja se u opste ne bih bunio kada bi standardno islo nekoliko metal pesama na night-u. Nazvati night Goth night-om i onda pustati 90% metala dozivljavam kao da me je neko pljunuo u lice i onda ocekuje da prihvatim to kao srdacan pozdrav.

 

... A time sto se gothic metal pusta na gothic nightovima on se, ma koliko se tebi to ne svidjalo, polako ubacio u celu tu kulturu, jer je sve cesci slusaj da ljudi koji gothive gothic rock isto tako slusaju i gothic metal.

 

Nije se ubacio u podkulturu. Niko ne mesa Gothic rock ili EBM sa Goth metalom. Nego pateticari sa HIM majicama i Seset Devet Ociju u diskmenu iz nekog meni potpuno nepoznatog razloga su poceli sebe da deklarisu kao 'gothic'. Bez apsolutno i jedne karakteristike doticne podkulture. Elem -> nema mesanja, iam zamene teza.

 

Zar i ti sam nisi slusao Nightwish, Cradle, Tristaniu i sl.

 

I dalje ih slusam. Takodje imam i Army of Lovers trenutno u Media Playeru, PRodigy, nesto Punka, itd. itd. Nista od toga nije Gothic. Samo zato sto se meni svidja ne menja cinjenicu da bi me trebalo mucki ubiti ako bih to pustao na Goth night-u.

 

Supkutlura nije jedna strogo omedjena stvar sa kamenim zidovima koji sprecavaju bilo kakve promene i uticaje, ona se moze izmenjati a ti se toj promeni zestoko protivis iako ti u celini ne smeta... Malko kontriras sebi?

 

Apsolutno. Zato trenutno i postoji Deathrock, gomila crossover eksperimenata na electro delu price itd. itd. Podkultura evoluira sasvim normalno, nisam ja (niti bilo ko drugi) kriv sto se *shock* niko ne trudi to da prati. Nego se dohvate metala i to proglase evolucijom podkulture. pukeface.gif Ajde molim te zamisli da ti ja sad dodjem sa pricom da je Noise prirodna evolucija Thrash Metal scene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali, opet zasto je gothic metal veci promasaj po pitanju svrstavanja u gothic od ebm-a ili pomenutih Fruity loops programera? mislim da su i jedan i drugi na istoj razdaljini od gothica.

Captain Obvious says: Zasto ocekujes da ti muzika koju ne slusas bude jasna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je jedan od retkih pametnih postova koji se mogu naci ovde. potpuno se slazem sa Wolfom.

i usput, nekoliko zapazanja: ovo 'da li je goth-goth' i da li je 'bilo sta-to sto mu ime kaze' je postala opsta manija i paranoja. histericna potreba za klasifikacijama me je uvek iritirala u najvecoj mogucoj meri. dakle, sve treba izdeliti na pravce, pa pod pravce pa periode svakog od njih...aman, cemu sve to? da bi znali kojim redom da slazete cd-ove ili da drzite koncept? pocinje da lici na ono: ja slusam taj bend jer za njega kazu da je gothic/metal/punk/ hip-hop/narodnjak, a ja hocu da budem goth/metalac/punker/hoper/narodnjak, pa reko da se uklopim.

a gde su stara vremena kada su se stvari delile u dve proste kategorije: ovo mi se svidja i ovo mi se ne svidja?

koncept je koncept, avangarda je avangarda, ali ovo je vec bolest.

toliko o potrebi klasifikovanja.

sa druge strane, nije lose znati sta te ceka ako odes na neko mesto (za sta je savrsen primer Tigrova antologijska "Prica o pudingu"), tj da znas za sta si dao pare, vreme i nerve. sa te strane zgodno je praviti neke opste konture pravaca.

ali, opet zasto je gothic metal veci promasaj po pitanju svrstavanja u gothic od ebm-a ili pomenutih Fruity loops programera? mislim da su i jedan i drugi na istoj razdaljini od gothica. e sad, moze nekome da se svidja jedan a ne drugi ili ni jedan, to je druga prica. ne omalovazavam nikoga od navedenih. moj ukus verovatno i nije iz ove price (u sustini iz svake od navedenih kategorija mogu da nadjem po nesto sto mi se svidja i gomilu stvari koje su mi ne odgovaraju ). naprosto, vise su dosadile te generalizacije i te rasprave koje pocinju da lice na one besmislene teme "hoper i metalka", "punker i gothicarka" "covek i danas"...

avangarda (citaj i kao koncept i subkultura) bez kritickog stava i preispitivanja postaje snobizam, fetshizam i na kraju kich

Ja... ja... ja se slazem sa oba komentara user posted imageuser posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem, upravo se vratih sa anatheminog koncerta. i to je n puta vise gothic (da, po ideologiji) od necega sto se u gothic trpa, a svaki fan anatheme ce te pljunuti ako istu nazoves gothic bandom.

dalje, pomenuti HIM ima veze sa dreadfull shadows koji su gothic rock. METALIZIRANI gothic rock, nesto sto se pojavilo 80-ih. fields of the nephillim isto tako. 69 eyes jesu metalizirani gothic rock, svidelo se to nekom ili ne.

dakle, da li je inkubus sukkubus gothic? jeste. po toj logici je after forever n puta vise gothic od polovine onog sto se trpa u gothic.

dalje, LAM je gothic, a predgrupa su HIM-u na koncertima na zapadnoj obali SAD.

koliko jos evidentnih dokaza povezanosti gothic i metal kulture moram da navedem.

 

ubergoth elektronci, kako definisete type 0 negative? da li je to deo "subkulture" ili nije? a jeste metal.

 

a sta cemo sa lacrimosom?

 

i po kom trashu moonspell nije gothic, leba ti?

 

i idem sledeci petak u kriticar ma koliko zbog toga ispao pateticni pozer (jedan od mojih bandova se zove pathetique i zesci smo pozeri), i verovatno cu biti u HIM majci i imati 69 eyes u diskmenu. dodjite da me slikate i dokumentujete mizeriju moje egzistencije po ljudsku vrstu. boli me kurac.

jel to gothic?

 

ma nije ni bitno. ja sam ionako doom love metaler.

 

jos malo maline iz licnog iskustva. ako odes u sodadzijsku radnju NE OCEKUJES da dobijes puding od maline. dobices klaker od maline. ako ode u poslasticarnicu neces dobiti klaker, dobices puding. dakle kad u klubu koji je metal orijentisan na programu bude 70% gothic metala, 10% doom metala, 15% gothic rocka (iskljucivo gitarskog) i 5% ostalog (elektronika & CoF included)

 

dezurni mrski metalac,

V.M. Lestate

~HIM Freak~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko puta sam ovo vec ponavljao, i uzivo i preko foruma... al ajd' jos jednom. Gothic rock nema nikakve veze sa metalom, osim sto u oba ima instrumenata. Metal kao zanr se zasniva na elementima koji su poptuno suprotni Gothic zvuku. Electro deo podkulture mu dodje slika Gothic-a u ogledalu. Kada krenes od iste ideje a drugacije muzicke osnove, dobijes electro.

 

Dakle, to je toliko razlicito da je isto wallbash.gif

A po cemu gothic metal nema veze sa gothic rokom? Nisu iskreni?

 

Nije se ubacio u podkulturu. Niko ne mesa Gothic rock ili EBM sa Goth metalom. Nego pateticari sa HIM majicama i Seset Devet Ociju u diskmenu iz nekog meni potpuno nepoznatog razloga su poceli sebe da deklarisu kao 'gothic'. Bez apsolutno i jedne karakteristike doticne podkulture. Elem -> nema mesanja, iam zamene teza.

 

Clanovi jedne grupe ljudi definisu tu grupu ljudi, i izvini ako ne vidim razliku izmedju zamene teza i mesanja.

 

Zar i ti sam nisi slusao Nightwish, Cradle, Tristaniu i sl.

 

I dalje ih slusam. Takodje imam i Army of Lovers trenutno u Media Playeru, PRodigy, nesto Punka, itd. itd. Nista od toga nije Gothic. Samo zato sto se meni svidja ne menja cinjenicu da bi me trebalo mucki ubiti ako bih to pustao na Goth night-u.

 

Ovo sam rekao u kontekstu onog gore o supkulturi, dakle ti to mozda nisi uzeo sa idejom "E ja sam goth, sa'cu slusam Tristaniu" nego zato sto ti se dopalo i to hocu da ti stavim do znanja da samim tim sto si nasao nesto fascinantno u gorenavedenim metal bendovima isto kao i u goth-rock i ebm bendovima moze da znaci da svi oni imaju nesto zajednicko...

Da i pritom imaj u vidu da si se ti nalozio na sve te grupe, oblacnenje i nacin razmisljanja u odredjenom periodu. (ovo sam napisao cisto da se ne vadis sa onim da ti slusas i HC a da on nema veze sa goth-kulturom)

 

Apsolutno. Zato trenutno i postoji Deathrock, gomila crossover eksperimenata na electro delu price itd. itd. Podkultura evoluira sasvim normalno, nisam ja (niti bilo ko drugi) kriv sto se *shock* niko ne trudi to da prati. Nego se dohvate metala i to proglase evolucijom podkulture.  Ajde molim te zamisli da ti ja sad dodjem sa pricom da je Noise prirodna evolucija Thrash Metal scene.

 

Pa ti mozes da dodjes sa tom pricom i da je argumentujes cime?

Elem, ja znam da tebi to tesko pada ali to jeste evolucija supkulture, gothic metal i rock imaju istu ideju, bave se istom tematikom i manje vise isti trip imas slusajuci ih...

Argumentuj mi drugacije, i kao sto vec napisah, da argument ne bude nesto tipa "oni nisu iskreni" i "oni samo kopiraju" i obecavam da te vise nikad necu smarati i da cu cutati kad budes davao svoje komentare o nightovima i sl. icon_mrgreen.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, to je toliko razlicito da je isto  wallbash.gif

A po cemu gothic metal nema veze sa gothic rokom? Nisu iskreni?

 

Ajde kako ja sada tebi nesto da objasnim ako ne vidis da Gothic metal nema ni priblizno slicnu muzicku ideju kao Goth rock. Gothic metal vuce na renesansu, Gothic rock vuce na viktorijansku englesku, da budem potpuno simplistican. Metalci ubacuju neke nedotupavne arijske vokale, solaze, nepotrebne distorzije, brz ritam samo brzog ritma radi, itd. Gothic je suptilan. Na prvom mestu, bilo sta u Gothicu je suptilno. Ajde da se kanemo Sistersa, pogledaj Cure ili Bauhaus. Gothic metal cak i kada pokusava da pravi neki atmosferni zvuk to radi na neki kvazi-grandiozni nacin. STO NIJE GOTHIC.

 

Sto se tice slicnosti i razlika, pogledaj Future Pop. Muzika je identicna Goth muzici, samo sto ide preko procesora a ne sa instrumenata. To, naravno, pravi drugaciji dojam muzike pa zbog toga Future Pop i jeste odvojen zanr. Da ne ulazim sada u EBM i Industrial... U stvari, ipak cu da ulazim. Uzmi KMFDM koji slusas, i uzmi metal, bilo koji metal. Jel da da bi coveku koji je tek juce otkrio da postoji muzika to zvucalo slicno? I jel da da to neam veze jedno sa drugim? E vidis, zato je tvrditi da metal ima neke veze sa Gothic-om jako nedotupavno.

 

Clanovi jedne grupe ljudi definisu tu grupu ljudi, i izvini ako ne vidim razliku izmedju zamene teza i mesanja.

 

E onda ti ja ne mogu pomoci ako ne vidis razliku. Ali cisto da ne bude da nisam probao, evo jos jedne ilustracije. Bugari odluce da su oni sada Srbi jer je cool biti Srbin. I ma koliko se Srbi trudili da pokazu kako su Bugari Bugari a Srbi Srbi i da nemaju dodirnih tacaka, jedini argument u korist Bugarskih Srba bi bio "pa vremena se menjaju".

 

Ovo sam rekao u kontekstu onog gore o supkulturi, dakle ti to mozda nisi uzeo sa idejom "E ja sam goth, sa'cu slusam Tristaniu" nego zato sto ti se dopalo i to hocu da ti stavim do znanja da samim tim sto si nasao nesto fascinantno u gorenavedenim metal bendovima isto kao i u goth-rock i ebm bendovima moze da znaci da svi oni imaju nesto zajednicko...

Da i pritom imaj u vidu da si se ti nalozio na sve te grupe, oblacnenje i nacin razmisljanja u odredjenom periodu. (ovo sam napisao cisto da se ne vadis sa onim da ti slusas i HC a da on nema veze sa goth-kulturom)

 

Imaju nesto zajednicko. Zajednicko je da se meni svidja i ta muzika. A sto se tice lozenja u jednom periodu, to tehnicki nije tacno. Ja sam u pricu oko Goth podkulture upao zbog poezije, ne zbog muzike. A HC u ovu pricu savrseno upada jer bih sada trebalo da ispadne kako je i Body Count gothic jer ima jednu baladu i to je totalno depresivno. A jos su crnci pa su i goli skroz Gothic icon_rolleyes.gif I Aphex Twin mi se svideo u skorijem periodu pa to nema veze sa Goth podkulturom.

 

Pa ti mozes da dodjes sa tom pricom i da je argumentujes cime?

Elem, ja znam da tebi to tesko pada ali to jeste evolucija supkulture, gothic metal i rock imaju istu ideju, bave se istom tematikom i manje vise isti trip imas slusajuci ih...

Argumentuj mi drugacije, i kao sto vec napisah, da argument ne bude nesto tipa "oni nisu iskreni" i "oni samo kopiraju" i obecavam da te vise nikad necu smarati i da cu cutati kad budes davao svoje komentare o nightovima i sl. icon_mrgreen.gif

 

Ovaj... Wolfe... volim ja tebe kao ortaka, ali uz svo duzno prijateljsko postovanje, seres ko foka sa prolivom. Niti slusas ovu muziku, niti je pratis, a onda nades da mi pobijas argumente cinjenicom da nisi upoznat sa trenutnim stanjem podkulture. To sto TI dobijas isti trip slusajuci Tristaniu, Moonspell i, recimo, Bauhaus je iskljucivo TVOJ problem. Ako je to validna argumetnacija, onda cu da dokazujem da HIM i Ceca spadaju u isti muzicki zanr jer kad ih slusam imam trip da je to pateticno sranje.

 

Ja nigde nisam koristio "iskrenost" kao argument. Vec sam pokusao objasniti zasto metal nema veze sa Goth zvukom. U ostalom, trenutno radim na steganografskoj aplikaciji i zaista nemam vremena da ulazim u neke detaljnije analize. I onako treba da se vidimo u toku ove nedelje pa cu ti onda uzivo objasniti sve sta ti se treba objasniti. Iako sam to vec sto puta do sada radio.

Edited by Dawngreeter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto ti ocigledno nije jasno zbog cega je Daizinghell 'u' Goth podkulturi a Moonspell 'van' nje.

netacno. znas sta slusam. i nemam potrebu da se pravdam oko toga. interesuje me samo da znam sta ce biti pusteno na nekom night-u i da onda procenim da li mi se tamo ide ili ne, a ne da mi pod jednim nazivom uvaljuju nesto drugo. slucajno se malo vise razumem u kulturu, umetnost i jos neke stvari (to mi je zaboga posao!) prema tome sam dovoljno pozvana da iznesem svoje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

gothic metal i renesansa?

ne, nikako. na renesansu vuce donekle melodic black (mada je to vise period poznijeg srednjeg veka, tzv. gothic stila u arhitekturi) i power (mada imaju nedotupavnost karakteristicnu za barok)

gothic metal je toliko heterogen da se izmedju 3 ili 4 tipicna predstavnika tesko mogu naci zajednicke tacke, ali deo pravca vuce na srednji vek, sto je takodje blisko ambijentalnijim granama cistog gothic zvuka. sa druge strane, deo goth metala vuce i na postapokalipsu, deo je travel through time, deo je potpuno vanvremenski, a deo je samo nebulozan. u gothic metal se trpa i gomila stvari koja tu jednostavno ne pripadaju.

 

vezano za viktorijanstvo, ako je nesto u viktorijanskom tripu, onda je to my dying bride, cistokrvni doom.

 

strpati tristaniu i moonspell u isti kos je jako diskutabilno. bauhaus tu smeta kao plavusa izmedju dva napaljena slovenca

 

solaze u gothic metalu, bar u vecini su "metalsko nasledje" i svedene su na minimum jednostavnosti i daleko su od prvog plana. arijskih vokala ima i to je bar meni potpuno pogresan kolosek. medjutim, ima ih mnogo manje nego recimo zenskih vokala u crkvenom, ambientalnom ili standardnom rock fazonu. brzina radi brzine? o cemu ti to? type 0 ili moonspell i brzina? ako se to pojavi onda je to segment koji te prebacuje na drugu etapu pesme. da ti nisi istripovao da je slayer gothic metal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti to nije nejasno, cemu onda cela prethodna prica?

 

koja prica? moje protivljenje parcelisanju svakog zvuka u neki podpravac? da je EBM gothic ne bi imao odvojeno ime nego bi se zvao gothic. isto vazi i za gothic metal. druga je stvar sto prema konceptu (jedan deo) EBMa potpada pod istu ideju i koncept sa gothicom dok gothic metal nije iz te price. ako delis deli na ravne casti. ovo bi bilo samo ponavljanje Tozinih reci: pod Gothic nightom se servira ili EBM ili metal a ni jedno ni drugo nije ono sto na plakatu pise. dakle, EBM po ideji spada u tu pricu ali ipak nije to to. metal je skroz van toga. ja i dalje slusam Tristaniu i verovatno bih slusala i Nightwish da nije toliko komercializovan i da ne dobijem trenutnu asocijaciju na ostale poklonike Tarjinog lika i dela od kojih mi se pukeface.gif . zato Nightwish samo gotivim. ali to ne znaci da smatram da je legitimno da se to pusta na gothic nightu

a? konfuzan post? pa naravno kad cela rasprava nema smisla. jos samo da neko upre prstom u nekog drugog i prodere se 'pozeru" ili 'ja sam tr00 a ti nisi'pa ce ovo prerasti u prosecnu raspavu metalskih mlecnih zuba icon_mrtav.gif

gothi, i svi ostali, svaka cast!

Edited by Ater Angelus

Share this post


Link to post
Share on other sites

JOJ! Dokle vise? Kome se ne dolazi na night jer misli da nece cuti ono sto voli i da ce se smoriti, ne mora, ko hoce da dodje nek dodje... Svi znaju sta koji DJ pusta i samim tim svako moze da bira da li ce otici na Gavrin, Stivijev, Bogijev ili night nekog treceg. A to sto na flajeru pise gothic ili dark night, pa su navedene razne stvari ispod... e pa to je zato sto je nasa scena taaaako velika pa DJevi mogu da prave zasebne nightove za EBM, za Industrial, za Gothic muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... cini mi se da je prica pocela odatle sto se Toza raspitivao za playlistu za "kriticar"... meni to zvuci smisleno. otislo je predaleko. ali demagogija i preterivanje su zastitni znak yumetala

( da se ne prisecamo zimskih radosti oko kst-ovskih playlista... tada je prica bila nekako drugacija, tj stavovi ovde...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan suvisli post. konacno.

 

inace kriticar je mesto gde se do nedavno u glavnom pustao nu metal (zacudo, i nije bilo lose), sa prijatnim osvezenjima kao sto su dimmu borgir, lacuna coil, type 0 negative, HIM, FNM, NIN... nisu imali nikakvu koncepciju nightova, a ko misli da ce ovaj gothic proci bez metala, neka ne dolazi dzabe.

da, stvarno, ko je DJ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , mislio sam da je ovo bilo gotovo jos na "gothic i metal"... Eto , jos se sad osecam blago odgovornim zbog "svadje"... icon_mrtav.gif

Kao resenje predlazem malo vise tolerancije , vise aktivnosti na cistom vazduhu i redovnije spavanje... icon_mrgreen.gif

 

A od Mr. Doom love metalera ocekujem kompletan spisak bendova sa playliste iz "Kriticara" i utiske sa Anatheme kad se vidimo uzivo ovijeh dana... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, zli Toza, dodje i zakuva stvari i onda ode mrred.gif

 

Ajde da skratimo pricu...

 

Ja sam ionako ovo sve radio da nerviram Greetera, potplatio me je Gothic Angel hehehe mrred.gifmrred.gifmrred.gif

 

Sto nas dovodi do drugog vaznog pitanja... da li je Gothic Angel - Gothic? icon_uhoh.gifwallbash.gif I da li bi trebalo da se pojavljuje na gothic nightovima?

 

Marko (DG) prijatelju, izvini morao sam malo da te nerviram jer me stvarno smaras sa onim snobovskim izjavama "a po cemu je to gothic night?"

 

 

Screw you guys... I'm goin' home... / To bed...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde su stara vremena kada su se stvari delile u dve proste kategorije: ovo mi se svidja i ovo mi se ne svidja?

Da si musko, sad bih ti rekao "svaka ti dala", ali ipak, you get the point...

 

SVAKA CAST!!! pivopije.gif

(jedan od retkih pametnih post-ova, za uramiti!!!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok , mislio sam da je ovo bilo gotovo jos na "gothic i metal"... Eto , jos se sad osecam blago odgovornim zbog "svadje"... icon_mrtav.gif

Kao resenje predlazem malo vise tolerancije , vise aktivnosti na cistom vazduhu i redovnije spavanje... icon_mrgreen.gif

 

A od Mr. Doom love metalera ocekujem kompletan spisak bendova sa playliste iz "Kriticara" i utiske sa Anatheme kad se vidimo uzivo ovijeh dana... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

svrati na temu o anathemi u zagrebu na koncerti i okupljanja, angel of desire je napisala detaljni opis putesestvija po zagrebu. a sto se playliste tice, nema frke... wolf, jesi li ti za blejanje u kriticaru u petak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...