Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne bih se potpuno slozila sa Requiem-om. Njih niko nije terao da dodju, sami su prihvatili i onog trenutka kad su izasli na stage nisu smeli da pokazuju svoje negodovanje. Mislim, na sta to lici da odrzis koncert i da gledas publiku ko da se usrala?? Da sam u nekom bendu, trudila bih se da uvek za vreme nastupa izgledam super jer za to sam em placena em publika to od mene ocekuje. To sto me je organizator eventualno zajebao, pa nije publika za to kriva. Uostalom, kako je vokal mogao, mogli su i oni.

 

Da nismo ovakva zemlja koja vidi strani bend s mene pa na ushtap, rekla bih da je bolje da se nisu ni pojavili na stage-u.

Lepo sto su dosli i to je sve.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jessica i Chris su mi jedini izgledali smoreni, ovi ostali su bili prilicno zivahni. Inace svaki klub, kafic sta god, koji nema ventilaciju i centralnu klimu treba zatvoriti, ustvari trebao bi da se donese zakon o tome u okviru zakona o humanosti! icon_biggrin.gif

Inace pre nego sto su usli u Akademiji i vi ih prvi put videli ja sam ih vec video i rekao im "Hi" i onda su oni meni odgovorili na isti nacin i mahali mi i ja njima i nja, nja njaaa icon_razz.gificon_smile.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace pre nego sto su usli u Akademiji i vi ih prvi put videli ja sam ih vec video i rekao im "Hi" i onda su oni meni odgovorili na isti nacin i mahali mi i ja njima i nja, nja njaaa icon_razz.gificon_smile.gificon_da.gif

Daaaaaaaaaaaaaa icon_biggrin.gif

mi smo ih videli prvi,mi smo ih videli prvi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se potpuno slozila sa Requiem-om. Njih niko nije terao da dodju, sami su prihvatili i onog trenutka kad su izasli na stage nisu smeli da pokazuju svoje negodovanje. Mislim, na sta to lici da odrzis koncert i da gledas publiku ko da se usrala?? Da sam u nekom bendu, trudila bih se da uvek za vreme nastupa izgledam super jer za to sam em placena em publika to od mene ocekuje. To sto me je organizator eventualno zajebao, pa nije publika za to kriva. Uostalom, kako je vokal mogao, mogli su i oni.

 

Da nismo ovakva zemlja koja vidi strani bend s mene pa na ushtap, rekla bih da je bolje da se nisu ni pojavili na stage-u.

Lepo sto su dosli i to je sve.

 

Ne vidim, kakve bi se zamerke mogle uputiti bendu što se tiče nastupa? Mislim da je bio sasvim pristojan i profesionalno odrađen, uzevši u obzir i uslove pod kojima su svirali. Igračice su objektivno i bile višak na onoliko maloj sceni - ne znam zašto su insistirali da one budu tamo (doduše, ona leva jeste mnogo slatka icon_cool.gif ) Pevač je delovao veoma simpatično i komunikativno, i pored toga što je verovatno do besvesti uvežbavao one "akcije" opet nije izgledao izveštačeno ili naloženo... a i uopšte ni ne peva loše icon_da.gif Meni se naravno najviše svidela violinistkinja koja je pravi šećer, i sjajno svira (jesu joj sve deonice na isti kalup, ali sve joj je oprošteno... icon_redface.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

cruxshadows nisu band koji nastupa u kllimatizovanim klubovima tako da su oni navikli na vrucinu uostalom par dana pre beogradskog koncerta su svirali u londonu u slimlight-u gde je po njihovim recima takodje bila paklena vrucina.

posle koncerta su bili veoma zadovoljni i niko se od njih ni na sta nije zalio vec su bili iznenadjeni,pozitivno.naime nisu ocekivali da ce biti toliko ljudi i da ce biti takva atmosfera.oni na samostalnim koncertima nemaju vise od 250 ljudi a toliko je bilo i na akademiji.

sto se para tice oni nisu ni dolazili zbog njih ,cilj im je bio da nastupe u sto vise istocno evropskih zemalja pa makar i dzabe.trazili su da im se plati hotel i da jedu,tako je i bilo.zato je i bila karta svega 250 dinara sa kojom niko nije zaradio vec su samo isplaceni troskovi(tv dzingl,plakate,hotel,...)

na dobiti je jedino bila publika koja je imala prilike da prvi put u klubskim uslovima vidi jedan elektro/gothic band koji je na vrhuncu svoje karijere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cruxshadows nisu band koji nastupa u kllimatizovanim klubovima tako da su oni navikli na vrucinu uostalom par dana pre beogradskog koncerta su svirali u londonu u slimlight-u gde je po njihovim recima takodje bila paklena vrucina.

posle koncerta su bili veoma zadovoljni i niko se od njih ni na sta nije zalio vec su bili iznenadjeni,pozitivno.naime nisu ocekivali da ce biti toliko ljudi i da ce biti takva atmosfera.oni na samostalnim koncertima nemaju vise od 250 ljudi a toliko je bilo i na akademiji.

sto se para tice oni nisu ni dolazili zbog njih ,cilj im je bio da nastupe u sto vise istocno evropskih zemalja pa makar i dzabe.trazili su da im se plati hotel i da jedu,tako je i bilo.zato je i bila karta svega 250 dinara sa kojom niko nije zaradio vec su samo isplaceni troskovi(tv dzingl,plakate,hotel,...)

na dobiti je jedino bila publika koja je imala prilike da prvi put u klubskim uslovima vidi jedan elektro/gothic band koji je na vrhuncu svoje karijere.

Svaka vama i njima cast... ali zar ne bi bilo lepse svima da se Akademija malo dovede u red, ubaci ventilacija, klima...?

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitke beogradu na koncertu ... c-shadows sviraju 30 avgusta u indianapolisu ... svakako cu pitati rog-a kako se proveo na akademiji ...

 

pobeda - hleb

kinovia !!!

Ako ti nije problem kad ih to budes pitao mozes im reci i da su ljudi odavde rekli jedno veliko HVALA zato sto su dosli icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc je bilo skroz dobro icon_da.gif Isao sam na varijantu cisto da ih vidim kad gle cuda ono je bilo dobro cak i slusati icon_smile.gif Pored jedine pesme koju sam jos od pre znao "Winterborn" dopale su mi se jos neke pesme ciji mi je naziv za sad nepoznat. Malo je publika smorila ocekivao sam malo vise akcije, skakanja na kraju se svelo na prebacivanje s noge na nogu rolleyes.gif Imaju skroz ok scenski nastup, mada su me igrachice malo razocarale, ali opet Jessica me je oooodusevila kako je jebeno slatka, znaci odusevio sam se jos vise, mnogo je lepsa uzivo... icon_da.gif Nisam odusevljen jer sam bio na mnogo boljim koncertima ali recimo da sam iznenadjen, jer nisam ocekivao nista a dobio sam odlican nastup sa skroz solidnom muzikom! Koga sledeceg gledamo? icon_mrgreen.gif

Publika je uglavnom bila katastrofa icon_cry.gif

 

Moram da primetim da su najbolju atmosferu u publici stvarali Confussion in Sex i njegova devojka tako da sam u jednom momentu imao utisak da je pevac poceo samo njima da peva. Dakle za njih dvoje puni respect i treba im podici spomenik u Knez Mihajlovoj icon_cool.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danima pokusavala bezuspesno da skinem nesto od njih sa neta. Nema veze. Kada je vokal poceo da zavija kroz nos na pocetku umalo nisam umrla od smeha. Mislim, nemam ja nista protiv pedera, ali on mi je tada bio urnebesan icon_smile.gif I ono kao kad prilazi publici pa mu devojcice pruzaju ruke. I slucajno pogledam u njegovu facu kad se priblizio i on mi sam uzme ruku icon_smile.gificon_smile.gif Covek ne kapira da ga bojkotujem icon_smile.gif No, do kraja se ipak pokazao skroz cool, drzao je atmosferu, dao ooogromnu kolicinu energije, za razliku od ostalih clanova koji su izlgedali kao da su ih puskom naterali da sviraju. Razocarala me je Jessica, ocekivala sam zanimljiviji nastup. Ali je mnooooogooo slatka icon_da.gif I sta fali kada se razlije maskara po obrazima, to je skroz sexy icon_wink.gif Muzika manje-vise, do pola koncerta sam zamisljala kako bi mocnije zvucalo da je neki ozbiljniji dublji vokal. Posle je postalo svejedno. Niko se nije setio da im pre nastupa kaze da im masina za dim nece trebati icon_smile.gif Cool sto su zavrsili u 2:13, taman sam stigla kuci. Zasto se onda pred kraj igracice nisu vratile sa bendom? Smorovi... Znam da ste svi gledali u jessicu, ali da li je neko primetio koliko je ona druga dobro djuskala?

Sto se publike tice, iznenadilo me je prisutstvo prilicne grupe shabana icon_smile.gif Devojke su cool izgledale, a od tipova highlight je ona srpska verzija Peter-a Steel-a (lik od 2m i sa bondage-pantalonama). I naravno Azza icon_wink.gif

 

Pa, sve u svemu, dobar provod i sad se josh vishe radujem svom putu u berlin zuba.gif

Nisi morala da pokusavas da skines, trebala si da trazis ovde na forumu icon_smile.gif

Ne bih bar rekao da je peder, sta vise ovde su pali superlativi o jednoj sa kojom se on drzao za ruke dok je izlazio napolje icon_cool.gif

Toliko o tome, a sto se tice pevanja kroz nos sta je tu cudno? Po meni najveci "goth" dogadjaj (iako se to onda nije tako zvalo) u ex-YU bili su nastupi Alien Sex Fiend i Sex Gang Children. Poslusaj obe grupe pa vidi sta je to "pevanje kroz nos". Ili recimo poslusaj Virgin Prunes. Dubok vokal u stilu Sisters of Mercy i Type O Negative jednostavno ne ide uz najveci deo goth grupa, pogotovo onih originalnih, a Cruxshadows imaju dosta nekih reminiscencija na osamdesete i na tu "staru skolu gotik zvuka". Sto se tice prilaska publici treba imati u vidu da su Vruxshadows grupa koja, bar koliko ja znam, nikad nije bila miljenik kritike vec su ih velikim napravili bas fanovi kojima su se uvek oni direktno obracali. Ako je neko primetio nije bio nikakav problem obratiti se nekome od njih i razgovarati. Recimo ja kad sam izasao napolje Rachel je sedela odmah ispred i razgovarala sa ljudima. Kazu ljudi da u Americi gde cesce sviraju oni po koncertima znaju dobar deo svojih fanova po imenima, sto je meni skroz super i sto po meni treba ceniti. Mene je recimo odusevilo to da je dok sam ja pricao sa nekim pa nisam nekih minut dva ni gledao na binu odjednom neko poceo da me kucka otpozadi po romanu. Ja se okrenem a ono pevac koji se prosetao kroz publiku pokazuje rukom da bi hteo da prodje do bine. retko ce se kod neke grupe doziveti tako blizak kontakt sa publikom.

Sto se tice ostalih clanova koji su "izgledali smoreno", sa narocitim osvrtom na plesacice ja se sa tim ne bih slozio. Jednostavno u ovoj prici i postoji jedna doza introvertnosti, pa cak i autisticnosti u nastupu tako da je to mozda njihov standardni nastup? Nisu to Suncane skale ili Budva pa da tri nasmejane balerine setaju straznjice po pola metra u levo i desno. Sto se tice razmazanih maskara recimo Switchblade Symphony su dobar deo svog imidza i zasnivale na njima i to je meni kod njih bilo skroz spooky tako da meni to nije uopste smetalo na koncertu. Primetio sam ja kako je igrala - bila je malo zivlja, sto jeste jeste. Samo svi su blenuli u Jessici - jeste da su ona i Rouge neka vrsta gothic Kena i Barbi - ali Rachel je meni na kraju najzanimljivija zena u bendu icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je koncert bio najavljen 3 nedelje u napred, da su plakati bili svuda po gradu i da je cena karte bila 1000 i nesto dinara i da su svirali na nekom drugom mestu gde postoji mnogo veci prostor, ventilacija i pre svega posten stage dovoljne velicine i visine, dakle, Barutana, Tash, SKC ili nesto slichno ili da su bili na EXITu za neke velike pare, u stvari da je to bio pristojan koncert koji se posteno moze nazvati koncertom, imali bismo prava da iznesemo nekakve kritike.

Ovako, ljudi su dosli u ovu Nedodjiju, ocigledno nisu dobili ni pare, posto su sa parama od ulaznica sinoc mogli da jedu na nekom kiosku. Imali su jedva mesta za stajanje. Pevach je verovatno navikao na pristojan prostor za svoj scenski nastup a ne da ce pogoditi prstom u oko nekoga kad ispruzi ruku ili da moze da napravi korak i po na stageu. Svirali su pred shakom jada koja je skupljena kojekako i tako i izgledala. Ali su bar dosli...

Znaci, pored svega toga, oni su izgledali kao da je sve ok, dali nastup koji je potpuno profesinonalan i preneli neverovatnu energiju. Bilo je mnogo verovatnije da ce se zgroziti, okrenuti i otici. I sasvim razumem zasto su one igracice imale onaj gadljiv izraz lica i zasto su stajale tamo ko prebijene. Cak i za to im hvala i svaka cast! Da su htele da se kuvaju u nekom cosku, otisle bi u saunu a ne dosle kod nas da se cimaju!

Nemamo mi prava nista da kazemo, osim da stojimo otvorenih usta i smatramo sebe neverovatnim srecnicima sto nam se tako nesto desilo.

Kazem, da je to bio veliki prostor, normalan koncert... onda bi mogli sebi da damo za pravo kritike. Nemamo na sta da se zalimo.

Bilo je sjajno.

Malo sam po webu pregledao neke forume gde ljudi postuju utiske sa Cruxshadows turneje i tamo pominju i koncerte gde je bina toliko mala da je gitarista morao da svira iza nje. Mislim d aoni postuju svoju publiku i daju svoj maksimum i u nemogucim uslovima sto je skroz OK i posteno prema fanovima. U tom smislu ja nisam ocekivao da ce otici icon_smile.gif

Mada sasvim je jasno da se po Zapadu Srbija tretira kao najgora vukojebina bez struje u kojoj zive nekakvi srbo sapiensi tako da je u svakom slucaju publika morala biti mnogo dinamicnija ako nista drugo ono u znak postovanja i zahvalnosti sto su uopste dosli. I ponovo moj dubok respekt za Confussion in Sex koji je u dobroj meri doprineo dobroj atmosferi u publici. A sa ovim da je bilo sjajno potpuno se slazem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se slozim sa Requiem-om. Iako je ono sto izvode cist Pop (da, sve sa velikim P), skidam kapu za energicni i profesionalni nastup (pogotovo pevacev) u onakvim uslovima.

Mislim, tu nema nikakve izuzije. Oni jesu u neku ruku goth teen bend i plesacice su stilizovane kao nekakve goth navijacice, a Roge i Jessica su kako rekoh poput nekakvih goth Kena i Barbike. I to je super.

Tinejdzer i trebaju takav bend sa se sa njima identifikuju. Bolje sa njima nego sa Sekom Aleksic na primer. Lepi su, imaju dobru dozu samo-ironije (sto je veoma bitno da stvari ne bi bile preterano ozbiljno shvacene),

vidi se da vole ono sto rade, dobro urade koncerte i time se vidi da postuju ljude koji ih slusaju...

BTW, u onoj prvoj prostoriji na Akademiji je urezano purplejunk, to je jedna od retkih stvari koje sam u onom mraku primetio na Akademiji ... icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Publika je uglavnom bila katastrofa icon_cry.gif

 

Moram da primetim da su najbolju atmosferu u publici stvarali Confussion in Sex i njegova devojka tako da sam u jednom momentu imao utisak da je pevac poceo samo njima da peva. Dakle za njih dvoje puni respect i treba im podici spomenik u Knez Mihajlovoj icon_cool.gif

Ne potcenjuj toliko ni nas ostale icon_razz.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne potcenjuj toliko ni nas ostale icon_razz.gif.

OK, svaka cast svima ali su Confussion in Sex (aka Robert Smith), njegova devojka i Sanja (ovde nekad bila Lilith), najvecim delom izvadili stvar po pitanju opste anemicnosti i nezainteresovanosti publike. Mislim da to niko ne moze osporiti , uz duzno postovanje i prema ostalima koji su bili prisutni i nisu samo nepomicno blenuli u binu, te zato stvarno zasluzuju respect icon_cool.gif

Edited by Gwydion

Share this post


Link to post
Share on other sites

rolleyes.gifrolleyes.gifrolleyes.gifrolleyes.gif

 

 

A sta si ti ocekivao od publike da radi na koncertu za vecinu nepoznatog benda????

Ako su za vecinu bili nepoznat bend onda je to zalosno. U Nemackoj su na naslovnim stranama nekih magazina oni ispisani vecim slovima od npr Nightwish koji su ovde zna se koliko popularni. Dakle to je minus ovdasnjoj publici ako su im bili nepoznati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...