Jump to content

Klupska dešavanja i utisci sa nightova


Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U tome i jeste problem sto on veoma zna sta je sta i uopste nije neko ko se ne razume. Samo su ocigledno u pitanju neki njegovi iracionalni razlozi.

Uopste nisu iracionalni, potpuno su jasni- KOME da pusta? U KSTu 90% postetilaca (posetiteljki uglavnom- devojcice su mnogo brojnije) zive u uverenju da je HIM najpoznatriji predstavnik gotika i eventualno su naculi za Sisterse... Sve ostalo im je visa matematika i u toj atmosferi bi im bilo neprijatno- a oni cine stalnu publiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm bas me zanima sto bi bilo da ide pustat tom postotku od 10% - dal bi curice prestale djuskati i pokunjeno stale u kut? a mozda bi se nasao netko pametan tko bi pitao sto to svira,skinuo s neta stvari koje mu se svidjaju i malo se educirao... ali tocno,to je najcesce nazalost neprofitabino...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da postoje drugi razlozi za stajanje u KST-u.

1)ako se spektakl odvija u bašti,lako se može polomiti noga

2)u klubu-možeš lako da dobiješ batine icon_uhoh.gif

3)a ako malo bolje razmisliš,dođe ti jebeno smešno da ti kao sad nešto tu đuskaš u ONAKVOM prostoru.Radna terapija u memljivom staračkom domu.

Jeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd mi kazi sa kim iz Austrije dolaze pa cu cimnuti neke ljude koji rade koncerte da to urade ako zele. Videcemo i z anekog eventualnog sponzora za plakate i sl ali prvo ime tih Austrijanaca. Disk je OK samo ne znam da li jos uvek tako zvuce?

likove iz austrije dovodim za sada samo u BG na spektakl za halloween, a sa nikolom mozda i mogu da se dogovorim da ceo koncert ponovimo i u NS-u. NS je tomijeva izricita zelja da svira i tamo... austrijanci se zovu autumn clan i sviraju nesto u fazonu HIM, sentenced i slicno.

 

@morticia:

ne dolazi samo tomi, nego cela phantasmagoria. a tomi zeli da se pokaze i kao dj u beogradu.

 

sto se steve tice, on ima jako konfuzne nightove i pusta po svom raspolozenju. najvise vrti gothic metal. a na tomijevom nightu ne cuh niti jedan HIM. verovatno zato sto ga je nina podsecala da treba da ih pusti na svaka 2 minuta.

 

osnovni razlozi konfuzne gothic scene beograda su konfuzija samo gothic pravca i zelja publike da cuje nesto sto je nastalo 90-ih iz rokerskijeg i metalskijeg dela goth scene. sto je legitimno. ipak kome trebaju nightovi za 30 ljudi? glavna zamerka na stevine nightove je to sto pusta manje vise iste pesme. mislim, ima anathema jos nesto, a ne samo fragile dreams...

 

dobra stvar sa nasom scenom sto se koliko toliko profilisala, sto imamo vise dj-eva, pa mozemo da biramo gde cemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jeretik & mor+icia i ostali:

 

ako mislite da stevie nikad nije pustio metlicu, varate se: jeste jednom, kao i skidrow, soundgarden, i jos ponesto. naravno, jednom je prevrteo i blind guardian, ali u prvom delu nighta, u narodu poznatom kao smaranje, zagrevanje i okupljanje. nije pustio rasmus, ali jeste evanescence, i jednom ili dvaput, cini mi se indiru radic & ramstajn band, sto je bilo zezanje i samim tim oprosteno. a spica iz charmed su the smiths - how soon is now, a postoji i obrada od strane ultra popularnih ruskih lezbaca.

zasto ne pusta pravi gothic?

prosto, bilo bi 20 ljudi, svi bi popili po pivo ili dva i otisli kuci. mislim, trve gothiKKK je dojajna muzika za konzumaciju u kucnim uslovima, za opustenu atmosferu kafica i bilo sta sto ne zahteva masivno fizicko kretanje i veliku jacinu tona. jednostavno, deluje smesno kad se suvise pojaca. pa opet i kuci mi vise prija "seljacki" gothic poput dreadfull shadows ili fields.

 

edukacija je takodje jako zajebana, jer se gothic rasplinuo, iako nikad nije bio skoncentrisan oko necega. dakle, moras edukovati otpr. jednako o svemu, a onda se dobija buckuris. dajte malo demokraticnosti i nemojte misliti da je 80-ih sve receno, a ono sto nije mora biti elektronika. ima puno gothic stvari na distorziranim gitarama. a takmicenje u tome ko je trve, a ko slusa 69 eyes je jos gluplje, smesnije i nebuloznije nego kad to rade blackeri ili powerasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@morticia:

ne dolazi samo tomi, nego cela phantasmagoria. a tomi zeli da se pokaze i kao dj u beogradu.

uuu phantasmagoria nemojte zaboraviti da im osigurate veliki stand za merchandise,bend ima ipak 15g pa treba negdje da stanu svi ti cd-i,majce i sve to,znate vec.... i izbroji koliko ce obrada odsvirati mhihi.gif

 

od liste zaboravila sam na nine inch nails,mortiisa naravno novog, tiamat, type o negative i eventualno ministry. daj skupi sve bendove koje sam navela pa ako pusti jos stogod osim toga svaka casr! icon_uhoh.gif

 

evo vi mozete birati,mozemo i mi izmedju cak 3 (tj 2.5 dj-a) ali ako nece muhamed brdu onda ce brdo muhamedu pa cu ja na electro u sloveniju da cujem malo i sto je vani aktualno (weeee! icon_biggrin.gif )a vama sretno s tomijem, nemojte ih pomijesati za black metal bend ako tomi dodje nasminkan kao tapir - oni ipak nisu black metal nego Sisters tribute band! icon_surprised.gif

 

user posted image

 

 

mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...