Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Ovo je blek metal:

Darkthrone_-_A_Blaze_in_the_Northern_Sky.jpg

 

Ovo nije blek metal:

homepage_large.7e252f9a.jpg

 

Ovo je blek metal:

pic-21.jpg

 

Ovo nije blek metal:

10415713_463656837071147_1995742907225028247_n.jpg

 

 

Ovo je hahahaha:

deafheavenblackmetal.jpg

 

 

Blek metal je andergraund pokret, tu treba i da ostane. Les Légions Noires, Inner Circle i sl. To je blek metal!

Edited by InnocentYoungThroatCutter
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon decenija života u undergroundu, sa Les Légions Noires i sa iner srklom u Norveškoj 1992. lučonoša InnocentYoungThroatCutter nije bio sebičan. Svoje znanje je podijelio i sa plebsom na balkanu.

I sad svi znamo šta jeste, a šta nije blek metal.

 

Tako treba, povezati scenu, prosvijetliti ljude.

Svi smo mi metalheads.

  • Upvote 7
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto Behemoth sada radi je dobar primer dostojanstvenog, trezvenog i skoro stoickog nastupa koji potpuno odgovara metal bendu sa clavonima koji su u poznijim godinama te ne tako skloni ekscesima.

 

To je upravo ono sto fali prezentaciji Emperora. Narocito ako slave album koji trazi da bude vizuelno ispracen.

 

Istog dana sam gledao i Behemoth i Emperor. Smesno ih je porediti.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ono roze-narandžasto nisam slušao, to je valjda za jaroslava?

ova poslednaj dva isto ne prepoznajem...

 

bm je mejhem, emperor, thorns, bork, enslejvd, šajning, naht, negura... fazon svaki bend priča za sebe, drugačiji najbolji. nikakva uniformisana žanrovska sranja. žanr koji to nije. jebeš scenu i te munje. andregraund. jebeš sve.

ostale kopije su invalidi i govna. mogu milion puta da se mršte pred aparatom i mackaju ćaletovim sranjem za cipele.

il bog il kerov kurac. nema sredine.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno meni nikada vizuelani koncept nije bio vazan. Pogotovu od kada sam pocela da nosim naocare. Dodjem na cert skinem naocare da se ne polome od slucajnog guranja sta god, izvezban vid da bude selektivan tj fokusiran na izvodjace, ali taj momenat kada mi slika nije dovoljno izostrena a ne bih da idem u prve redove, ja sklopim oci, i apsolutno se fokusiram samo na sluh. Mozak funkcionise tako kada je jedno culo suprimirano, drugo koje je stimulisano radi 100% dok kada otvorite oci taj auditivni ugodjaj je smanjen na 70% otprilike, jos ako imate sinergisticne momente na konju ste :haha: . Elem, vizuelno je vazno samo tamo gde je muzika sama po sebi nedovoljna, nemam nista protiv toga, ali jednostavno volim da se fokusiram na zvuk. I sva ova prica corpsepaint-a, bodlji mi je presmesna i pretenciozna jer se radi o "maskama". A sta maska radi? samo stoji iza sustine i skrece paznju na nju ali nije sustina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj nastup bi bilo mnogo primerenije da su imali kakav-takav stajling koji odgovara duhu muzike. Ne oklope, ne suknje sa izrezima sa strane, ne te kurcobocije, ali svakako ne ni majice i farmerke kao da su krenuli do radnje po pivo i omekšivač.

 

Što se tiče diskusije, muzičari sa (norveške) BM scene su uglavnom najzanimljiviju muziku počeli da prave u doba kada su ostrigali glave i batalili šminku, makar tradicionalni corpsepaint. Išan, Satir, Snore, DHG i manje-više kompletna ta ekipa oko Moonfog-a, Garm... odmah padaju na pamet. Bitni su stav i vizija u muzici, a oni su toga imali za izvoz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Black metal, as opposed to death metal, has more emotional depth. The vocal style and the music can be expressed without being too technical. It’s almost romantically melancholic. There’s a wider span in a way. I always missed that in extreme music.

 

:wub:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...