Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

Opet sam slusao Anthemse pa rek'o...

 

Dakle, od svih "starijih" BM bendova, koji su pokretali MB scenu i blah-blah, Emperor je definitivno imao najzreliji zvuk, a i textove.

 

Lyricsi su druga stvar po kojima se Emperor istice u odnosu na druge "zlo-satana-kill"....

 

Ne cudi me da se danas klinci (koji su pre max 1 godinu poceli sa metalom, naravno od BMa) pale na Mayhem (koji, realno gledano, ima 1 novi album, a od starih bi sve sto valja moglo statina jednu kompilaciju, posto im se pesme uglanvom ponavljaju po albumima, + ocajna produkcija), a Emperor im je dosadan ... Prosto, ne mogu da shvate taj kvalitet i viseslojnost zvuka, kao ni svesnost i hladnu samouverenost textova naspram "paljevina" od mayhema...

 

Covece, potpuno si u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

šta znaš možda su je nekad baš u zatvoru (dok je posjećivao ovu dvojicu) iznenada dobio inspiraciju (u ljepoti norvških zatvora) i posvetio neku pjesmu Emperora tome (samo kad bi znao koju :mrgreen: )

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je Isahn genije u bendu i pravi muzicar, Samoth mu dodje kao neko kroz koga se to izrazava  

 

Човек се зове Ihsahn a не Isahn

 

Covek se u stvari zove Vegard Sverre Theitan, a ono h mi se uvek izmakne, vidim da Isahn nekako nije u redu, ali ne mogu da provalim sta fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma, reci \"isran\" i neces pogresiti  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  

Zezam se, naravno, u Emperor mi ne dirajte... Dok , na primer, Drakthrone mozete da mi pljujete do mile volje. Kad malo bolje razmislim, odoh da i sam to radim!   :twisted:  :twisted:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

 

he, he, i ti si provalio char toga da pljunes po darkthronu i njihovoj "pomesaj mesalicu za beton i kosilicu za travu" produkciju, a milion ljudi krene da ih brani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Burzum

Najbolji album Emperor-a je njihov prvi album. Sve pesme su postale BM klasici. Ko jos nije cuo za I am the Black Wizards ili Night of the Graveless Souls. Ovaj album najbolje pokazuje borbu za BM na pocetku devedesetih.

Vrhunac rada Ihsahn-a, Samoth-a, Mortiis-a i Faust-a. Ova prva postava Emperor-a je bila najbolja. SLAVA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio sa prethodnom porukom,jer mislim da je vrhunac Emperor-ovog stvaralastva album In The Nightside Eclipse.Ima nekoliko pesama sa prvog albuma a Ihsahn i kompanija su u medjuvremenu postali bolji sviraci,tu se i nalaze jedni od najboljih bm tekstova na okupu,Tchort je bolji basista od Mortiisa itd.

Dakle,sve u svemu In The Nightside rula!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Burzum

Ne bih se slozio sa prethodnom porukom,jer mislim da je vrhunac Emperor-ovog stvaralastva album In The Nightside Eclipse.Ima nekoliko pesama sa prvog albuma a Ihsahn i kompanija su u medjuvremenu postali bolji sviraci,tu se i nalaze jedni od najboljih bm tekstova na okupu,Tchort je bolji basista od Mortiisa itd.

Dakle,sve u svemu In The Nightside rula!

 

 

Mozda je Tchort bolji basista od Mortiis-a, ali Mortiis je napisao tekstove za ceo prvi album Emperor-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio sa prethodnom porukom,jer mislim da je vrhunac Emperor-ovog stvaralastva album In The Nightside Eclipse.Ima nekoliko pesama sa prvog albuma a Ihsahn i kompanija su u medjuvremenu postali bolji sviraci,tu se i nalaze jedni od najboljih bm tekstova na okupu,Tchort je bolji basista od Mortiisa itd.

Dakle,sve u svemu In The Nightside rula!

 

Mozda je Tchort bolji basista od Mortiis-a, ali Mortiis je napisao tekstove za ceo prvi album Emperor-a.

 

Pa sta? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...