Jump to content

Emperor


WS

Recommended Posts

U stotom broju magazina TERRORIZER, ima lista od sto najvaznijih metal bendova svih vremena, gde je EMPEROR zauzeo 15. mesto pored imena kao sto su

Black Sabbath,

Iron Maiden,

Slayer,

Metallica,

Morbid Angel,

Judas Priest......

 

biggrin.gifa: 8O biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

By the fallen one I shall arise

THE EMPEROOOOOOOORRRRRRRR

 

Jos pamtim noc kad sam prvi put cuo emperor , kad sam prvi put zakoracio u 'tamu' metala. Vriska , sablasne klavijature , ludi riffovi , neponovljiva atmosfera. To je Emperor ... bend koji je ostao dosledan sebi , a ne fanovima. Bend koji je hrabro stvarao muziku kakvu je osjecao , a ne kako su zeljeli tzv TRUE black metalci. Promjena od In the nightside eclipse pa do Prometheusa je velika - medjutim , ta promjena je samo u muzici , sustina je ostala ista. Filozofija i textovi su dozivjeli unapredjenje , ideja blacka je i dalje tu. Nekom se ne dopadaju zadnja 2 albuma jer mu nisu po muzickom ukusu ,previse su kompleksni i sl. Ali vecina robuje tome da nije dobro jer nije kanta produkcija , nije snimano na kasetofonu , nema corpsepaint-a , i na kraju , nema sazivanja satane.

Ko ga ne voli zbog prvog razloga , ok . Ovi drugi medjutim , ocigledno imaju problem sa sluhom i poimanjem muzike.

 

Bilo kako bilo, Emperor je postigao tako puno za black metal , izdizuci ga svojom kreativnoscu i idejama , i dajuci mu novu dimenziju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

By the fallen one I shall arise

THE EMPEROOOOOOOORRRRRRRR

 

Jos pamtim noc kad sam prvi put cuo emperor , kad sam prvi put zakoracio u 'tamu' metala. Vriska , sablasne klavijature , ludi riffovi , neponovljiva atmosfera. To je Emperor ... bend koji je ostao dosledan sebi , a ne fanovima. Bend koji je hrabro stvarao muziku kakvu je osjecao , a ne kako su zeljeli tzv TRUE black metalci. Promjena od In the nightside eclipse pa do Prometheusa je velika - medjutim , ta promjena je samo u muzici , sustina je ostala ista. Filozofija i textovi su dozivjeli unapredjenje , ideja blacka je i dalje tu. Nekom se ne dopadaju zadnja 2 albuma jer mu nisu po muzickom ukusu ,previse su kompleksni i sl. Ali vecina robuje tome da nije dobro jer nije kanta produkcija , nije snimano na kasetofonu , nema corpsepaint-a , i na kraju , nema sazivanja satane.

Ko ga ne voli zbog prvog razloga , ok . Ovi drugi medjutim , ocigledno imaju problem sa sluhom i poimanjem muzike.

 

Bilo kako bilo, Emperor je postigao tako puno za black metal , izdizuci ga svojom kreativnoscu i idejama , i dajuci mu novu dimenziju .

 

Da, da , to je nesto sto i ja stalno govorim. Istina, Prometheus mi nije nesto (prosto, malo mi je dosadan), ali uopste nije sjeban na onaj nacin kako svi "true" blackeri tvrde.

 

P.S. Ipak Anthems... :twisted::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

niste wi culi Wrath Of The Tyrant cim tako pricate, to je ustvari demo album, koji je kasnije izdat zajedno sa albumom Emperor - na WOTT uopste nemaju klavijature posto je sniman uzivo, a Ihsahn svira i gitaru i klavijature i vokal je - nemoze sve odjednom biggrin.gif tako da nema klavijatura biggrin.gif

i na tom "albumu" se nalazi dosta pesama koje kasnije uopste nisu nikada izdavane na novijim albumima npr. Lord Of The Storms, Ancient Queen i jos par pesama

 

znaci ko voli old school ovo mora da nabavi (imam ja ako neko hoce da mu narezem neka mi javi na pp da se menjamo za nesto, ako ima neki dobar old school biggrin.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anthems i stvar Ye entrancemperium

 

Da li ste znali da ta stvar potice jos od Mayhema sa Euronymousom?

Nije bila dovrsena i kad je Euro ubijen, prepustili su je Emperoru. Ako je tako, to je, po meni, najbolji rif koji je Euro ikada smislio biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlična je to numera, ali mislim da se "anthems" ne može doživiti u potpunosti ako se ne sluša čitav... pogotovo kada se čuje "al svarth" uvod, koji prelazi u tu pržanciju... jedan od najboljih momenata uopšte u metalu biggrin.gifa: remek-djelo, nema šta tu više da se kaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

By the fallen one I shall arise  

THE EMPEROOOOOOOORRRRRRRR

 

Jos pamtim noc kad sam prvi put cuo emperor , kad sam prvi put zakoracio u 'tamu' metala. Vriska , sablasne klavijature , ludi riffovi , neponovljiva atmosfera. To je Emperor ... bend koji je ostao dosledan sebi , a ne fanovima. Bend koji je hrabro stvarao muziku kakvu je osjecao , a ne kako su zeljeli tzv TRUE black metalci. Promjena od In the nightside eclipse pa do Prometheusa je velika - medjutim , ta promjena je samo u muzici , sustina je ostala ista. Filozofija i textovi su dozivjeli unapredjenje , ideja blacka je i dalje tu. Nekom se ne dopadaju zadnja 2 albuma jer mu nisu po muzickom ukusu ,previse su kompleksni i sl. Ali vecina robuje tome da nije dobro jer nije kanta produkcija , nije snimano na kasetofonu , nema corpsepaint-a , i na kraju , nema sazivanja satane.

Ko ga ne voli zbog prvog razloga , ok . Ovi drugi medjutim , ocigledno imaju problem sa sluhom i poimanjem muzike.  

 

Bilo kako bilo, Emperor je postigao tako puno za black metal , izdizuci ga svojom kreativnoscu i idejama , i dajuci mu novu dimenziju .

 

Da, da , to je nesto sto i ja stalno govorim. Istina, Prometheus mi nije nesto (prosto, malo mi je dosadan), ali uopste nije sjeban na onaj nacin kako svi "true" blackeri tvrde.

 

P.S. Ipak Anthems... :twisted::mrgreen:

 

Prometheus MALO dosadan :? MNOGO biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Najsavrseniji bend pored immortala. Najbolji album im je Anthems.

Nego jeste znali da izdaju novi album. Mada to je kompilacija na 2 cd-a sa svim njihovim najboljim pesmama a imaju i neke obrade kao npr. cini mi se freezing moon.

Anthems je odličan album ali je In The Nightside Eclipse vrhunac.

Obrada je Funeral Fog koju je otpevao Atila lično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...