Jump to content

Behemoth


MissionVao

Recommended Posts

ali opet, nije mi jasno ni ko je zapoceo sve ovo i zasto? Frubi?

 

Pa prvobitno se raspravljalo o Behemothovim tekstovima (i manje-vishe o imidzu) a onda je neko, mozda Frubi, sad me mrzi da se vracam unazad, uleteo da (opet) poredi Suffo i Behemoth, and one stone lead to another...

 

A zasto uporedjivati vise ta dva koncerta? Good question. Frubi je chak i na kreator temi uspeo da poredi te koncerte, bravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvobitno se raspravljalo o Behemothovim tekstovima (i manje-vishe o imidzu) a onda je neko, mozda Frubi, sad me mrzi da se vracam unazad, uleteo da (opet) poredi Suffo i Behemoth, and one stone lead to another...

 

A zasto uporedjivati vise ta dva koncerta? Good question. Frubi je chak i na kreator temi uspeo da poredi te koncerte, bravo.

 

ali jedno je sigurno, ti si smorio sa konstantnim ubacivanjem engleskih fraza i izraza, aman bre covece, jesi li iz Srbije ili odakle si??? :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cinjenice su cinjenice.

Ja ih ne kritikujem zbog toga, vec je ta promena stila bila poprilicno nagla, kapiras? Ta promena mi deluje vrlo "neprirodno", to je sve.

 

Jesi ti ista osoba ceo zivot?

Nisi se uopste promenio?

Ne menja ti se ukus nimalo?

 

I evo, ja slusam DM godinama, i odgovorno tvrdim da uz Nile nema nista bolje na sceni trenutno od Behemotha. Suffo je keva bend (ne vidim samo odakle ovo poredjenje, stvarno ste presrali... Kao da ja ulecem na teme svirki sa pricom "e dobra svirka ali mogu svi oni da se sagnu Kingu"... sto i jeste tacno), ali njihov prime time je prosao. Ajd pogledajte me u oci i recite da je Souls ili Suffocation dobar kao Effigy ili Pierced. Jeste kurac. A behemoth je sad na vrhu. Svidelo se to nekom ili ne.

Adam (Nergal) je stariji par godina od mene - obisao covek svet nebrojeno puta, izdao osam vrh albuma, stigao da zavrsi fax uz to... I sad je problem sto je harizmatican. Bre, vise bih voleo da izgledam kao on nego kao Trey. :) Budite vi ruzni i iskreni metalci i zivite u svojim iskrenim svetovima, zelim vam sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da zvuci moderno da se pronadje u behemothu:P

 

Nesho, molim te, probaj da jednom na ovoj temi ostavish post koji ima logike :)

 

ali jedno je sigurno, ti si smorio sa konstantnim ubacivanjem engleskih fraza i izraza, aman bre covece, jesi li iz Srbije ili odakle si??? :no:

 

Klikni na moj nick, pa levo na ekranu imash padajuci meni options, opcija "Ignore User", levi klik mishem, i svi tvoji problemi su resheni i vishe se neces nepotrebno smarati i nervirati na forumu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angi, ne znam da li je i tebi slucaj kao kod mene, sto ih vise pljuju ja ih sve vise volim? :)

Evo za tEsKoG jeRKa

 

You were saying earlier how people keep asking you if you are a Black Metal band or a death metal band. I have always thought that Behemoth were a perfect blend of both styles, a blackened death metal sound if you'll indulge me here. The brutality of DM, and the atmosphere of BM. But definitely, on Kia Zos Cultus, you are now leaning more towards the death metal side of things. The new album blows me away by the way. From the first time I discovered Behemoth, back in 1999 when I saw you live in Europe, you blew me away. What I really liked was the fact that you had that blended sound, and weren't able to be pigeon holed into one category.

 

Nergal: In a way, it is as you see it. For me, I prefer to call it extreme metal. When it comes to styles, if you try to label it, yeah, there is a lot of death metal feeling to it now. But I would not call us a straight death metal band though, because we are not. We still have a lot of the black metal approach. There is a feeling in our music, an atmosphere, even though we are so damn brutal. I think that Kia Zos Cultus is our most brutal album we have ever recorded. It's so heavy, it's so metal, and it's so fast. It still has the feelings from the older days though. I did an experiment. Because people keep telling me "you're going more death metal, blah, blah, blah. But then everyone is telling me this album is the best we have ever done, and it's selling more than the others. Ok, so for the song "Here And Beyond," I took a riff from a song on our first rehearsal demo, one of the first songs I ever wrote for this band, titled "Cursed Angel Of Doom." It's somewhere on the Chaotica compilation. I wrote the riff in 1991, and I used it on this album. It's exactly the same riff, just arranged in a different way. So, we have kind of made a circle with our music. Of course we are much more experienced these days, and better skilled. By using this riff though, it proves that we are the same band. The determination, the passion and the love for the music is the same. We have a spiritual approach to our music. We are more like Morbid Angel and Mayhem, than Cannibal Corpse, if you understand what I mean. So I don't care about labeling. For me, music is either good or bad. Either you are a great musician and passionate and sincere about your music, or you are insincere and a bad musician. Behemoth are sincere. :rockdevil:

 

 

 

i kad vas vec smara ta promena tematike i ideologije...

MORBID ANGEL je na prvim albumima imao straight satanisticke textove, sad su vise u Sumerskim vodama...

Samo Covenant je prodat u nekih 500 000 kopija, nadjoh negde taj podatak...

Prodaja? Gej bend?

 

Obituary se recimo nisu menjali tokom godina, i dosli su do toga da bi najbolja pesma sa Frozen alive bila jedva primecena na Cause of death. OK, verujem da su dobri uzivo, sve to stoji, ali sta vredi kad bih uzivo samo cekao da cujem Find the arise i slowly we rot, a Behemoth albume sve sa uzivanjem vrtim.

 

Jebote, Nergal je toliki car.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kad vas vec smara ta promena tematike i ideologije...

MORBID ANGEL je na prvim albumima imao straight satanisticke textove, sad su vise u Sumerskim vodama...

Samo Covenant je prodat u nekih 500 000 kopija, nadjoh negde taj podatak...

Prodaja? Gej bend?

 

- KVALITET ! Za razliku od copy/paste Behemoth-a koji je bio na pocetku karijere , isto vazi i za vader

 

-Obituary - kada budes video uzivo sve ce ti biti jasnije, nakon njihovog nastupa kada pustis disk cujes potpuno drugaciju muziku i kompletniju

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Истина. Ретки су ментоли попут Јона из Дисекшн. Свака теби част за музику, али мани се тих блентавих идеологија и срања.

 

radomire, drži se imena i kukuruza. ne diraj u dissection.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi uzmu pare tamo gde mogu. Pa ozvuchenje ce ti svejedno organiztor obezbediti kao i promociju. Zamisli da ste jako dobri (ili bar mislite tako) i da svirate u nekoj stranoj zemlji, EU ili Americi? Namlatio bi tako para pa makar ih izbacivao kroz prozor autobusa...

Tako je, organizator ce da obezbedi ozvucenje i promociju i organizator ce da uzme pare. Ili mislis da ce to da radi iz svog dzepa, da bi bend zaradio?

Posto je Derek vec spomenut, znas li koliko je on zaradio nakon godinu dana turneje po Americi i Evropi sa Hate Eternalom? 600 dolara, bruto. Za isto to vreme zaduzio se oko 20 000 dolara, ne od zena i kocke, vec za normalne zivotne troskove. Ili, na primer bend If Hope Dies, potpuno van ove price po pitanju zanra - nakon deset godina postojanja, dva albuma za Metal Blade i nebrojenih turneja, prestali su sa radom na neodredjeno vreme da bi nekako uspeli da se vrate na noge finansijski. A oni jos spadaju u nesto komercijalniji pravac. I tako dalje, jednostavno, 99% metal muzicara od svoje muzike ne dobija nikakav novac, naprotiv. Ne zivi u zabludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, organizator ce da obezbedi ozvucenje i promociju i organizator ce da uzme pare. Ili mislis da ce to da radi iz svog dzepa, da bi bend zaradio?

Posto je Derek vec spomenut, znas li koliko je on zaradio nakon godinu dana turneje po Americi i Evropi sa Hate Eternalom? 600 dolara, bruto. Za isto to vreme zaduzio se oko 20 000 dolara, ne od zena i kocke, vec za normalne zivotne troskove. Ili, na primer bend If Hope Dies, potpuno van ove price po pitanju zanra - nakon deset godina postojanja, dva albuma za Metal Blade i nebrojenih turneja, prestali su sa radom na neodredjeno vreme da bi nekako uspeli da se vrate na noge finansijski. A oni jos spadaju u nesto komercijalniji pravac. I tako dalje, jednostavno, 99% metal muzicara od svoje muzike ne dobija nikakav novac, naprotiv. Ne zivi u zabludi.

 

 

Ja kao prvo rekao "jako dobri" a kao drugo ti si naveo jedinstvene primere i malo si preterao... 99%?? Ma daj...shta sam ja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, organizator ce da obezbedi ozvucenje i promociju i organizator ce da uzme pare. Ili mislis da ce to da radi iz svog dzepa, da bi bend zaradio?

E, ovo sam i ja hteo da kazem, ali me je mrzelo da se dalje raspravljam. U celoj toj prici, bend je taj koji najmanje para zaradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Истина. Ретки су ментоли попут Јона из Дисекшн. Свака теби част за музику, али мани се тих блентавих идеологија и срања.

E sad si se zajebao :)

 

Aj sad mi objasni odakle tebi pravo da kažeš da je njegova ideologija sranje?! Nisam ja nikakav MLO propagator ovde, ali samo me zanima koji je to ego koji može sebi da dopusti da tako olako odbaci ideologiju u koju je taj čovek uložio 25 godina života? Ili misliš da je takav muzički genije mogao da bude toliko glup da bude u nekoj tamo besmislenoj sekti koja pije krv ljudima i kolje piliće?! Veruj u šta hoćeš, tako i treba. Ali ne diraj mi Jona. I možeš da ga smatraš kretenom što se ubio. Ali to ne znači da je on mentol.

Za razliku od copy/paste Behemoth-a koji je bio na pocetku karijere , isto vazi i za vader

Pa taj Behemoth mora da je do jaja čim ga Frubi ovako pljuje ;) Idi ti Frubi i slowly rotuj, a ja ću da volim i Obituary i Behemoth i In Flames i dalje :P

Edited by gojko88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kao prvo rekao "jako dobri" a kao drugo ti si naveo jedinstvene primere i malo si preterao... 99%?? Ma daj...shta sam ja?

Sta podrazumevas pod "jako dobri"? Zasto se ne bi uzeo nesto objektivniji kriterijum, "jako uspesni", gde se pod uspesnoscu podrazumeva kvalitet izdavacke kuce, broj i obim turneja i broj prodatih diskova, cisto da bi lakse ostali u kontekstu zarade? Po tom kriterijumu, pomenuti Hate Eternal i If Hope Dies spadaju medju najuspesnije bendove u svojim zanrovima. Ili, na primer, The Black Dahlia Murder, promenili su gomilu clanova zato sto nisu mogli da se izdrzavaju uz konstantne turneje. Lord Worm je napustio Cryptopsy iz istog razloga. Stuart Hamm iz Origin-a radi u Guitar Center-u. Fenriz iz Darkthrone-a radi u posti. Glen Drover iz Megadeth-a je hirurg.

 

Zanimljivost sto se tice zarade od prodaje albuma. Bend dobija oko 15 posto zarade od svakog prodatog diska. Ali:

- Samo 85% prodatih diskova se "vazi".

- Na to se dodaje pravilo "na svakih deset, dva besplatno" - svakih dvanaest diskova se racuna kao deset.

- Ne racuna procenat od prodajne cene svakog diska - 25% se oduzima od svakog za omot i kutiju.

- Neke izdavacke kuce cak ne racunaju ni one diskove koji su prodati "online", preko sajta izdavacke kuce (tako ni jedan Hate Eternal album zvanicno nije prodat u vise od 10 000 primeraka kada je trebalo platiti bendu).

- Ovaj mizerni procenat se dobija samo ako se troskovi proizvodnje isplate izdavackoj kuci. U suprotnom, bend moze da ostane duzan izdavackoj kuci. U troskove proizvodnje ulazi i novac koji bend dobije unapred od izdavacke kuce da snimi album, kao i novac potrosen na snimanje spotova.

 

Zakljucak, novac od prodaje albuma uzima izdavacka kuca, novac od ulaznica organizator/promoter koncerta. Generalno, jedini nacin za 99% bendova da ostvare prihod je putem "merchandising"-a - majica, dukseva i ostalih gluposti. To najcesce i dalje nije dovoljno da se zivi samo od benda.

 

Da, 99%. Sta si ti, ne znam, ali znam da gajis velike zablude o muzickom biznisu. Nije sve onako kako se cini na prvi pogled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad rekoh jako dobri, mislio sam na bendove koji mogu da okupe bar 5-10 hiljada ljudi na jednom mestu. Da ne preterujem 40 000 kao Kreator u Nemachkoj... Od karata se u tom sluchaju namlate pare kao shto sam rekao. Nisam spominjao prodaju diskova uopshte...

 

 

Ok, a jel mogu da pitam odakle ti sve ove informacije gore?

 

Ne znam, na prvi pogled oni sviraju gitare od po 1000+ eura, imaju kutjerde i vozne parkove :D

 

zhivim u zabludi... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo ti covek rekao, pogresan ti je termin "jako dobri", jer to je subjektivna stvar, mnogo bolji izraz je "jako uspesni". Inace, ko to ima vozne parkove? Vrlo malo ima takvih, pricamo naravno o Metalu.

 

Drugo, i ovde imas ljude koji nemaju 'leba da jedu ali imaju gitare od 1000+ evra, i to ne mali broj (takodje, uzecu primer jednog coveka koga znam, lik ima masine---kompresori, mixeri, pojacala,...itd masa studijske opreme--- vredne par desetina hiljada evra, a opet ne zivi u vili; zivi pristojno, ali ne u vili. Da tu opremu recimo proda, mozda bi i mogao da zivi, ali nije to poenta). Trece, cak i da ti muzicari ne gladuju, oni su mahom iz zemalja u kojima se relativno dosta ceni rad, plate nisu kao kod nas. Ne znam da li je bas u pitanju 99% kao sto je Fiery naveo, ali nije to mnogo daleko od istine. Posebno ako je o Extremnom Metalu rec. Eto, Derek Roddy je napustio HE jer vise nije mogao da pokriva troskove koje je imao zbog turneja; dakle, ne pricamo o zaradi, vec o pokrivanju troskova zbog onoga sto voli da radi. A HE je dosta aktivan po pitanju zive svirke, i prilicno poznat u undergroundu. Da ne spominjem da je Roddy promoter nekih poznatih firmi u svetu bubnjeva (ne mogu sad da kopam koje tacno).

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

- KVALITET ! Za razliku od copy/paste Behemoth-a koji je bio na pocetku karijere , isto vazi i za vader

 

Cek izvini, otkad si ti kriterijum za kvalitet? ;) Ne kazem ni da sam ja, naravno.

 

Grave brate, ja ti kazem da JA ne cujem da su oni totalno iskreni. :da:

 

Isto pitanje kao i za Frubija...

I kako to ne cujes, to su neke frekvencije koje samo ikreno uho moze da cuje ili...?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad rekoh jako dobri, mislio sam na bendove koji mogu da okupe bar 5-10 hiljada ljudi na jednom mestu. Da ne preterujem 40 000 kao Kreator u Nemachkoj... Od karata se u tom sluchaju namlate pare kao shto sam rekao. Nisam spominjao prodaju diskova uopshte...

Ok, a jel mogu da pitam odakle ti sve ove informacije gore?

 

Ne znam, na prvi pogled oni sviraju gitare od po 1000+ eura, imaju kutjerde i vozne parkove :D

 

zhivim u zabludi... :(

Ja mislim da je Behemoth jako dobar bend, pa je svirao pred koliko? 500? Kreator, s druge strane, po meni nije posebno dobar bend. Zato, kao sto rekoh, pricajmo o uspesnim u kontekstu prodatih albuma i broja posetilaca na koncertima.

 

Bendovi koji na svakom nastupu tokom turneje okupe po vise deset i vise hiljada posetilaca mogu lepo da zive od tih turneja. Ali sad se zapitaj koliko bendova okuplja toliko posetilaca.

Informacije sam pokupio od ljudi koji se bave muzickim biznisom godinama.

 

Nemoj da te skupi instrumenti zavaraju, poznati muzicari ih najcesce dobijaju po nesto nizim cenama (tzv. endorsement), a i to je nesto u sta ulazu prakticno svu svoju zaradu. Sam sam do sada potrosio preko 600 evra na opremu, a kupujem najjeftinija sranja skoro. Imas puno muzicara kod nas koji su ulozili hiljade evra u svoju opremu, a koji sviraju u prilicno nepoznatim bendovima i nisu truli bogatasi. Medju metal bendovima, kucerde i vozne parkove ima Metallica. Sumnjam da bi se i clanovi pomenutog Kreatora mogli ubrojati u imucne ljude kada bi objektivno pogledao njihove prihode. Veliki broj popularnih muzicara vrlo rado odrzava tu sliku uspeha i bogatstva. Mozda zato sto bi ih bilo sramota da priznaju da nakon svojih 10-20 godina karijere zive skoro isto kao i u mladosti, radeci niskokvalifikovane poslove izmedju turneja, skoro bez ikakve finansijske sigurnosti.

 

Podsetio si me inace na jednu izjavu sa ovog foruma; data je kao reakcija na cenu karte od 250 dinara za koncert Consecration-a pre godinu-dve. Parafraziram:

-"Sram ih bilo, kako skupa karta, zeljni su para."

-"O cemu pricas to?"

-"Pa odakle im za sve one skupe instrumente nego od para koje nama uzimaju?"

Bilo bi smesno da nije tuzno.

 

Ova knjiga bi mogla da ti bude zanimljiva, ako ikako mozes da je nabavis:

http://www.amazon.com/Need-Know-About-Musi...s/dp/0684870649

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Човек који напише у опоруци да иде у Трансилванију је ментол. Обожавам Дисекшн, али то не значи да морам да се дивим његовим будалаштинама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...