Jump to content

Behemoth


MissionVao

Recommended Posts

Otvorite poll, najbolja 3 Behemoth albuma!

 

Satanica - Thelema.6 - Zos Kia Cultus

 

Rang lista:

1. Zos Kia Cultus

2. Satanica

3. Thelema.6

4. The Apostasy

5. Pandemonic Incantations

6. The Satanist

7. Demigod

8. Evangelion

9. Sventevith

10. Grom

 

 

Nešto mi je ovo deja vu, kao da smo do sad raspravljali o tome jedno dvaput :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Sventevith je album, to ostalo su EP i demosi. Bolje tu tek da se ne upuštamo :haha:

 

Ти демоси су толико доброг квалитета да шију све ово ново. Ја сам их одувек сматрао албумима :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rang lista:

1. Zos Kia Cultus

2. Satanica

3. Thelema.6

4. The Apostasy

5. Pandemonic Incantations

6. The Satanist

7. Demigod

8. Evangelion

9. Sventevith

10. Grom

 

Poslušah preksinoć ponovo the Apostasy posle sto godina, i želeo bih da apdejtujem listu:

 

1. Zos Kia Cultus

2. Satanica

3. Thelema.6

4. Pandemonic Incantations green-arrow-up.gif+1

5. The Satanist green-arrow-up.gif+1

6. Demigod green-arrow-up.gif+1

7. The Apostasy Red_Arrow_Down.png -3

8. Evangelion

9. Sventevith

10. Grom

 

:bigblue:

 

Što se tiče ukazivanja na infantilnost imena ''The Satanist'' od strane izvesne gospode ovde, hklj hklj, mnogo je infantilnije 'ov' umesto 'of' ili gomila delova ranijih tekstova, a Satanist je kao album muzički dosta zreliji meni nego mnogi raniji, deluje mi i da je tekstualno, ali nisam čitao tekstove...

 

Kad smo kod muzike, navadio sam se tokom poslednjih godina na neke mađije kojih u Behemoth-u baš i nema, pa mi je zato bio malo prazniji Apostasy preksinoć nego kad sam ga ranije slušao : /

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sventevith & Grom su sasvim ok albumi, ali nikad nešto preterano nisam bio vezan za njih. Volim ponekad da ih pustim zbog tog vintage ambijenta. Ima i daleko boljih black metal albuma iz tog perioda.

 

Za mene magija ovog benda počinje sa Pandemonic Incantations. Taj album je čista esencija zbog koje će Behemoth postati prepoznatljiv i voljen.

 

Satanica, Thelema & Zos Kia Cultus su zlatno doba. U vremenu kad je Zos Kia Cultus bio aktuelan, postao sam fan. Kvalitet u kombinaciji sa osećajem nostalgije za tim periodom me i dan-danas dobro rade kad pustim.

 

Posle toga ide Nile wannabes period. :DDemigod & The Apostasy su mi zapravo veoma dragi albumi. Vrteo sam ih kao lud, ali iz ove perspektive mi se čini da tu nije bilo ničega što Nile nije uradio malo bolje.

 

Na Evangelion-u bend postaje opušteniji. Prerasli su krizu identiteta. Mrak i atmosfera, prečišćeni od najlizama, dolaze do izražaja. Mnogima ta promena nije prijala.

 

Osećao sam da će Nergalova bolest povoljno uticati na njegovu kreativnost. The Satanist je odličan album. Uspeli su da ostanu svoji, ali i da izađu iz sebe na sjajan način. Objedinili su sve ono što ih je dotad činilo sjajnim bendom. Album je dinamičan, prepun kvalitetnih rešenja, rockish solaža, jakih refrena; i zaista vidim zašto ga neki ljudi ovde proglašavaju krunom karijere.

 

The Satanist

Satanica

Zos Kia Cultus

Thelema

Pandemonic Incantations

The Apostasy

Demigod

Evangelion

Sventevith

Grom

 

Svi su mi zapravo dobri, a ova lista je posledica trenutnog hira. :D

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...