Jump to content

Behemoth


MissionVao

Recommended Posts

Evo dve kompilacije baš za die hard fanove najboljeg ekstremnog benda trenutno

 

Thy Winter Kingdom / From the Pagan Vastlands... http://www.mediaboom.org/422926-behemoth-thy-winter-kingdom-from-the-pagan-vastlands-2015.html ova je bitna samo zbog Thy winter kingdom demoa koji je proširen sa još nekim neobjavljenim pesmama sa iste sesije.

 

Xiądz / Blow Your Trumpets Gabriel http://www.mediaboom...briel-2014.html ovo jer je konačno CD rip, ono pre što smo imali je skrnavi vinil rip.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

najboljeg ekstremnog benda trenutno

 

 

 

Rizikovacu da ispadnem Sarma. sa Neboisa Dupelizac Petrovic momentima - ali ovo ne moe biti tacnie...Behemoth 2014 e kao Metalika 1986, sa poslednjim albumom - na vrhuncu...popisali su se po svim genericnim, dosadnim death albumima...bez epike i kralja (for the king, for the land, for the mountaaaains stail), ne valja

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupelizac? Koji ste vi pacenici jbt.

 

Ovo je jebeni virtuelni forum,sta ima kome da se ulizujem. Ako sam se slozio sa nekim to je zato sto mislim da je taj neko u pravu.

Drugo Grob svakako jeste stub foruma sto se tice muzike i gospodin,za razliku od manitog Blagoja -seremsvimajersamnarcis- koji je pobegao.

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazime nije to dupelizanje već sušte istine, nije mi jasno samo kako nekih par mojih prijatelja sa dobrim ukusom to ne shvataju ali doći će to na svoje. Samo jedan dodatak, Behemoth je na kasnijem stupnju karijere od Metallice podigao igru na viši nivo ali dobro. Kapiram ja ovo pljuvanje Behemotha i Wataina, verovatno su i '86 neki tvrdili da je Vectom bolji od Slayera ili Acid Reign bolji od Metalike ali istoriju pišu pobednici.

 

Sarmo hvala ti, trudim se a gospođin sam vazda bio.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sarmo, opusti se...sad si upao na zicer zbog Dimonovog gifa, josie sveze... zaboravice se to :D

 

Vole, ne znam kako da ti kazem - imaoe Behemoth i dobrih i losih momenata...ali ednostavno su se pre ovoga sveli na puko krljanje do krainjih limita i brzinu...skoro kao Krisiun (iako obozavam i njih, realnoe da su sinonim za monotoniu, sto me nocas ubia) Bend kad dodze do te tacke, samo ovakav album moze da mu pomogne, da ne zastrane u tri lepe...Kod Satanista se vidi veca zrelost materiala, raznovrsnie mnogo, epika ubacena kao slag na tortu, a i malo te 'sminka' produkcie i uopste te atmosfere koa vuce na meinstrim su postigle efekat da se zaokruzi edan fantastican album u celinu, kako Seitn zapoveda...i sto rece Grob - u kasniem stupnju kariere, posle Nergalove bolescine i rad benda doveden pod znak pitanja - stvarno im treba odati priznanje

 

Drag mie underground, ali jos su mi drazi ovakvi albumi u moru genericnih isprdaka (a ima ih mnogoooo, poslednjih godina) i ovih Azalstina lar pur lartizama (samo nekie originalno, ebes koheziu i ikakav smisao stail)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro Kazime,samo nemoj covece,kakve cu ja dobiti imati da bilo kome podilazim pod kozu,pa i Grobu. Da nece da me placa?

Mozda ja delujem kao laskavac,al necu laprdati ako tako ne mislim.

 

Sto se tice Behemotha sve si lepo rekao,vratilo ih je ovo u zivot,a album je stvarno epski,doduse od 97 do 2004 je njihov zlatni period.

 

A Blagoju sam zapamtio sto je Trutu opsovao mater bez ikakvog razloga! Jebacemo ga u mozak kad se vrati.

Edited by HeLLsarma
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mislim ni da su Watain, a ni Behemoth poslednjim albumima nešto bitno promenili u pogledu kvaliteta njihove muzike. Watain je realno sa Sworn To The Dark napravio taj sudbonosni iskorak u pogledu kvaliteta i vinuo se u ove visine u kojima trenutno boravi. Sećam se da su svi koje poznajem doživeli taj album kao neverovatan pozitivan šok, niko nije očekivao takvu energetsku bombu posle Casus Luciferi. I ne samo to, taj album je toliko promenio njihov signature zvuk da smem da garantujem da niko ko je slusao prva dva albuma ne bi uspeo da prepozna da se radi o istom bendu na Sworn To The Dark, kada bi im ga neko pustio bez da im kaže o kom se bendu zapravo radi. Od tada, svi su im albumi sjajni, ali bend nije suštinski promenio zvuk niti napravio neki revolucionaran iskorak. Međutim, činjenica da na poslednja 3 albuma ne postoje 3 loše pesme, da uz sve Dissection i Bathory uticaje i dalje zvuče kao Watain i da imaju (bar) podsvesni uticaj na verovatno svaki bend koji danas svira black metal je ono što ih čini istorijski bitnim.

 

Isto važi i za Behemoth, s tim da ne mogu da se odlučim da li je njihov Sworn To The Dark Pandemonic Incantations, Satanica ili Thelema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sarma Nisam ni mislio da podilazis, nego se namestilo tako, Dimon to mucki iskortistio i eto...yum, coece, no hard feelings :)

 

I da ti malo laskam - apsolutno tacno za period 1997-2004...ali ako nastave u ovom stailu (mada sumnjam, da ovo mogu da nadmase) imau potenciala za mnogo vece stvari, neslucenih razmera...sto svi prde na sve strane - kad ocekuiu neki album...posle Metalike, koa ce valjda skoro...naivise se raduem sledecem Behemothu

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to stvarno ne vidim, da je The Satanist toliko promenio priču za njih. Možda su ljudi pod utiskom zato što je Nergal preživeo, zbog imena albuma i te simbolike da ni na samrtnoj postelji nije zavapio da mu bog oprosti i slična sranja, ali što se tiče same muzike, koliko sam uživao u njemu, toliko sam uživao i u Apostasiju i Evangelionu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja se svaki put nadam najboljem od bendova,ne od svih,ali od onih koji stalno istrazuju svoj zvuk i bogate ga.

 

Tipa Dark Fortress,Seance je jedna divota i zlo od albuma,i eto posle Eilodona i Ylema,koji su sasvim solidni,ali nekako nedoreceni dodje Venereal Dawn,blagoslov sa neba,definitivno kruna njihovog rada.

 

 

Demona postujem jer se ostvario kao otac,ali i dalje slusa KNN tako da se nadam da ce njegovo dete poci putem pravoslavlja u blek metala,najbolje fuzije danas.

 

Dosta laznog alternativnog roka,LDPederizma i prelesti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji Behemoth standardno dobar. Od Satanica pa na ovamo (a taj album sam uvek smatrao za prvi ''pravi'' njihov album) jedino mi je Demigod malo slabiji i to zbog onih glupih efekata na vokalu, inače je muzika super.

 

A što se Watain-a tiče, prvo Casus Luciferi pa sve ostalo. Trebalo mi je vremena da se naviknem na zadnji, ali je ok.

 

Inače, ni jedne ni druge ne mogu očima da vidim, naročito onog Erika. Izgleda mi kao neko koga su maltretirali u školi kako ko stigne. A intervjui su mu haos živi, mislim da u životu neću više ni jedan da pročitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su odlični njegovi intervjui: nejebanje žive sile, preterivanje, rokenrol, kurčenje... sve to provučeno kroz black metal o kome on po meni ima pravi stav. Ne trebaju mi pederčine i knjiški moljci. Nergal mi je isto sjajan lik, pišanje po sirotinji i fenseraj a pritom Satana vrišti na sve strane.

 

Btw što se tiče podizanja igre na viši nivo niste me skontali, nisam mislio na The Satanist već na period koji je naveo Miloš.

 

Takođe Srđane i ja ne mislim da su Behemoth i Watain nešto bitno podigli svoj kvalitet na poslednjim albumima jer oni uvek drže vrhunski kvalitet. Možda mi je Satanist malo odskočio zbog tih razloga koje si ti naveo ali ja zaista verujem da im je kruna karijere - odbacili su plastični zvuk, svaka pesma je dijamant a kad ga pritom staviš u okvir koji si lepo objasnio dobija se čudo. Što se tiče Wataina ja i dalje ne mogu ozbiljno da shvatim ljude koji ih optužuju da su rip off. Rip off Dissectiona je Thulcandra a Bathoryja recimo bendovi Damnation ili Zlo. Kod Watain se čuje da su slušali pomenute bendove ali su ih provukli kroz svoj zvuk.

 

Kazime i ja se iskreno plašim šta će ova dva benda dalje jer prosto ne vidim da mogu da se nadjebu ali čuda se dešavaju, ko zna.

 

Takođe stvar koja mi se jako dojmi kod oba benda je činjenica da u momentu karijere kada su ogromni se nisu setili da drastično promene svoj zvuk već i dalje ponosno furaju ekstremni metal, bleje sa Blasphemy, Degial, Nergal se loži na Bolzer, Svartidaudi... metalci su u biti.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo poslednje je stvarno ziva istina. Izgleda da Nergal, iako je u medjuvremenu postao deo poljske estrade, autenticno voli ono sto radi i da sa muzikom ne kalkulise. I svira i slusa ozbiljan metal. Sto ne samo da je moralno nego je i pametno, jer ne postoji ni jedan bend koji je drasticno promenio svoj zvuk u zenitu, a da je uspeo da to kapitalizuje. Ovi poslednja 3 pokajnicka COF albuma su najbolji primer, a smem da se kladim da ce i Opeth za najvise 3 albuma da ponovo snimi metal album (iako obozavam ovaj Pale Communion).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...