Jump to content

Behemoth


MissionVao

Recommended Posts

Ne reze kao Sejtanist, ali uopste nije los album, pogotovo pri kraju.

Eksperimentisali su, dovoljno da ne bude kopija proslog. Mada, malo fali tezine na gitarama, a u odredjenim delovima dosta efekata preplave iste.

Horovi su skroz ok, doduse nikako mi se ne svidja refren u Sabbat Mater, nekako mi previse odudara of ukupne atmosfere.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad su tamo negde krajem osamdesetih u nekoj emisiji pitali Moriseja iz Smitsa šta misli o saundtreku za Flešdens koji se valjda isto tad nekad pojavio i bio neviđen hit, on je rekao "I find it almost impossible to care" :haha:

 

Ta rečenica mi je pala na pamet sad dok sam preslušavao ovo. Od insistiranja na visoko teatralanim nastupima, sada su uspeli da im postanu teatralni i nastup i muzika. Toliko me smara album da bukvalno ne želim ni da se potrudim da odgonetnem šta mi tačno sve kod njega smeta, ali mi smeta milion stvari. Osećam da je ovo prvi korak ka nekoj daljoj degradaciji koja će ih pretvoriti u bend koji podseća na Dimmu Borgir danas. Evo, time will tell, ali ja tvrdim da će za najdalje tri albuma i oni i muzika da postanu toliko našminkani i sintetizovani da će čovek bukvalno osećati transfer blama samo ih gledajući.

 

Btw, pošto je jasno kao dan da oni više nikad neće izbaciti ništa što će mi se svideti, mogu slobodno da uradim popis inventara i konstatujem da moj ultimate Behemoth album ostaje The Apostasy. Volim još par, ali on mi je ipak nekako najbolje ostario.

 

Farewell Behemoth! Ja ovde silazim. Srećan put Slobi, Sarmi i ostaloj bratiji koja nastavlja dalje :D

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko me smara album da bukvalno ne želim ni da se potrudim da odgonetnem šta mi tačno sve kod njega smeta, ali mi smeta milion stvari.

 

Ovo mi je u najavi delovao album za koji bih nešto ovako napisao :haha: Tek sad ću teško u skorije vreme da ga pustim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, time will tell, ali ja tvrdim da će za najdalje tri albuma i oni i muzika da postanu toliko našminkani i sintetizovani da će čovek bukvalno osećati transfer blama samo ih gledajući.

 

Ja imam transfer blama od njih još od kad sam počeo da ih slušam. (Pazi ga majmun od 11:32-11:52, on kao preti nekome)

Sva sreća pa mogu da odvojim muziku i muzičara. Satanica mi je najbolji album, sve mi se odatle sviđa, manje-više. Ali i ja mislim da će da se upropaste pre ili kasnije. Kad ga vidim, čudi me da su i ovoliko trajali.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja recimo ne kapiram da neko uzima Behemoth za ozbiljno 100%, kao što bi na primer, lupam, Emperor ili tako nešto

ljudi su evidentno u tom nekom hollywood extreme metal fazonu i to teraju sasvim dobro, daleko od toga da ću nešto preterano da se ložim na album, jednostavno taj posao što rade, rade skroz pristojno

mada, u životu nisam preterano šiljio na Behemoth pa su mi albumi uglavnom dobri i u skladu s očekivanjima, ništa više, ništa manje. napucani adrenalin b/d što mi odgovara da pustim u određenim prilikama

znači ne neko ludilo na xy nivoa ili šta ti ja znam, pre partija vrlo solidnog krljanja od početka do kraja. pa tu i tamo mogu da razumem "uvređene" kojima je npr. Satanica biblija

 

Nergal ni meni nije najsimpatičniji al šta ga bole dupe, fura se po naslovnicama, garant šeta neke vrh poljske kurwe, prošao šta je prošao, kul priča

 

e da, skoro sve pesme počinju istim tonom al koga bole uvo :haha:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

druga polovina i nije toliko kriminalno loša, kad prođu singlovi koji su izašli pre albuma, ali problem je vašarska teatralnost koju je ugurao u svaku pesmu

što reče TTI, slede put Dimmu Borgira, s tim da ja već osećam jači transfer blama kad pomislim da ovaj moron valja vegansku hranu za kučiće u vidu nekakvih krekera u obliku krstova, nego kad vidim šta rade Borgiri

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...