Jump to content

Behemoth


MissionVao

Recommended Posts

  • 3 months later...

Izbacuju live album u decembru, evoe lista:

1. Evoe
2. Wolves Ov Siberia
3. Prometherion
4. From the Pagan Vastlands
5. Blow Your Trumpets Gabriel
6. Antichristian Phenomenon
7. Conquer All
8. Lucifer
9. Ora Pro Nobis Lucifer
10. Satan's Sword (I Have Become)
11. Ov Fire and the Void
12. Chwala Mordercom Wojciecha
13. As Above so Below
14. Slaves Shall Serve
15. Chant for Ezkaton 2000 E.V.
16. Sculpting the Throne Ov Seth
17. Bartzabel
18. Decade Ov Therion
19. O Father O Satan O Sun!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Хаха какав јефтин и тупав спот. Лик је сам себи поломио врат и умро ал га није убило то што му је матори пуцао директ у груди. WTF?? :haha:
Песма јадна ко по обичају.

3 hours ago, The Bowels Of Perdition said:

ali ovo je najbolji metal spot ikada snimljen

Vrlo efektno - ako si udubljen, ne može da te ne prodrma

Ако је теби ово најбољи метал спот икад снимљен какав ли ти је тек најгори?? Ал капирам да тролујеш..
А у ово можеш да се удубиш и да те продрма једино ако си клинац од 12 лета који тек открива метал хоризонте.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Opvs Contra Natvram" track listing:

01. Post-God Nirvana
02. Malaria Vvlgata
03. The Deathless Sun
04. Ov My Herculean Exile
05. Neo-Spartacvs
06. Disinheritance
07. Off To War!
08. Once Upon A Pale Horse
09. Thy Becoming Eternal
10. Versvs Christvs

 

Ko mi objasni pretvaranje 'u' i 'f' u 'v' kod Behemotha dobije....ne znam, upvote i pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Talvi said:

"of" u "ov" generalno

Зашто "off" не прелази у "ovv" 🤔

 

10 hours ago, Angelystor said:

...sem ako pesma latinskog naziva nema i 'u' i 'v' gde se onda prelazak poništava jer bi tek onda bilo baš glupo?

Versvs Christvs је изгледа изузетак од овог правила 😄

Edited by Pedja

Share this post


Link to post
Share on other sites

A realno blackened dm za decu, da se ne lažemo, tako su i postali ovako veliki, uz dobar, tj. više kičast ali prijemčiv vizuelni aspekt, deci koja piče mač&mađija video igrice i ložačku priču i tekstove u fazonu samo jako brate moj, ti si jedinstven, ti si najjači, neka bude volja tvoja kao na nebu tako i na zemlji, thelema i te krindž nebuloze i praćenje "doktrina" koje je Alister Krauli iseravao dok je jeo sa svojom suprugom bunike u Kairu.

I najveći bendovi su uvek morali da budu prijemčivi klincima, a retko ko ima i kvalitet uz tu prijemčivost (jedna je Metallica)... Šalim se, ima ih pregršt, i van metala, ali Behemoth baš i nije jedan od njih.

Meni su bili omiljeni bend ili bar u top 5 od neke moje 14. pa narednih nekoliko godina, i kako godine idu i preslušavam ih ponovo, albumi mi zvuče sve ispranije i dosadnije. Ok su to albumčići i dalje meni, od Satanica do The Apostasy, ali ništa epohalno, Satanist mi bio dobar na prvih par slušanja pa se brzo ispuvao, ovo posle se nisam ni cimao da slušam. Evangelion dve dobre pesme. Ostade od njih samo produkcija, filmići, vizuelni aspekt, dobra firma. Ali podržavam i poštujem izuzetno takav uspeh, bez obzira što mi je danas retko koja pesma 5/5, death metalom da napraviš pare, treba stvarno da budeš legendica od čoveka.

Eto npr. dok je to bilo aktuelno 00ih, uvek su mi bili bolji od Nile s kojim su jedno vreme nekako išli u kompletu, ali Nile albumi dobro ostareli i drže kvalitet i replay value, naročito ItDS i Annihilation a i prvi, Ithyphallic, TwtGD... a Behemoth mi se prisluša, pomislim jao kako jebe kevu ova Thelema.6/Satanica/ZKC/Demigod, daj da pustim, nisam odavno, i onda se to završi tako što preskačem pesme i odslušam ukupno trećinu albuma.

I hvala im za (kako sam kasnije provalio, pomalo fuš) obradu Hallo Spaceboy koja me je pokrenula da malo ozbiljnije poslušam Bowie-a, Outside mi je i dalje u top dvatries najboljih albuma ikad.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj tri posta da vežem u besanoj noći jer sa tri se prsta krsti moja desna ruka. Ovo iznad dolazi od decxka koji je imao kompletnu Behemoth diskografiju (sem Live Apostasy) na originalima sa svim EPjima, u momentu kad je Evangelion izašao, uključujući Antichristian Phenomenon, frs pres Bewitching the Pomerania, DVD i dva različita Conjurationa. Nisam imao samo onaj grdni Endless Damnation u samostalnom izdanju ali jesam na Demonica kompilaciji. I gledao razume se dvaput uživo, izložen max na sve pesme, a pederi u SKCu umesto neke pikanterije tipa Vinvm Sabbati objasnili kako sve žene u Srbiji imaju dobro dupe (kao da mi to ne znamo) i odsvirali obradu "I Got Erection" da odmore ručice i nožice, zamisli. Dakle ponajveći fan ovuda. 😛

Dugo mi je trebalo da priznam sebi i drugima da sam se ohladio. 😄

 

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...