Jump to content

Borknagar


Guest Ravenlord

Recommended Posts

Pa Borknagar sta reci glupo je govoriti da je fenomenalan kad se to podrazumeva biggrin.gifa:

Slusao/imam:

BORKNAGAR;

THE OLDEN DOMAIN;

THE ARCHAIC COURSE;

EMPIRICISIM.

Svi su odlicni i iz albuma su sve progresivniji i interesantniji. Recimo Empiricisim je jedan od najboljih albuma koje sam cuo u poslednje vreme! Cak sta vise evo i sad ga bas slusam ne odvajam se od diska biggrin.gif

Meni se bas svidja vecje prisustvo Hammond-a biggrin.gifa:

A da je steta sto je Vortex otisao pa i jeste i nije. Jeste jer je kolko tolko ostetio Borknagar a i nije jer je otisao u Dimmu Borgir i ucinio ga jos boljim! Vintersorg je ok i stvarno mi se svidja... ali ipak Vortex je daleko iskreniji! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad Noctum i Revolt su 2 najsavrshenije pesme koje sam cuo u poslednje vreme.Iako mnogo vishe gotivim Andreas-a(Vintersorga)i kao lika i kao pevaca mislim da je Vortex-ov clean vishe odgovarao atmosferi koju pravi ovaj bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bend. Gde god Garm umesa prste to mora da valja. I Vintersorg takodje.

Po mom misljenju najbolja pesma Colossus, odlican atmosferican, nostalgican zvuk, nekako bardovski vokal.

Svidja mi se pristup muzici i tekstovima, ozivljavanje zvuka prog bendova ranih 70-tih je sjajno, prisustvo hammond-a povecava epski efekat na Empiricismu koji je definitivno najbolji album Borknagara. Da mene neko pita definisao bih ga kao black-progressive album, apsolutna pocetna tacka za svakog ko zeli da se navuce na oba pravca.

Vintersorgov clean vokal je Ok, ne bih ga poredio sa prethodnim pevacem. Vintersorg je znacajno popravio dikciju u odnosu na rane projekte sa Otyg-om, sad manje zvuci kao pijani viking (ili je to zbog engleskog jezika), mada i to ima velike drazi.

Teme su zanimljive: prapocetak univerzuma, price o Kreatoru, titanima, putovanjima po bezdanu, ustrojstvu vasione itd...neki neo-metaphysical pristup. Dobro za tripovanje kasno uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam samo Quintessence i dobro mi je doshao za pochetak slushanje black metala , fine melodije , svidja mi se shto koriste onaj zvuk na klavijaturama (znate na koji mislim),Revolt i Colossus su mi najsimpatichnije pesme....

 

Pa te dve pesme imaju gotovo samo clean vokale, ali prvoklasne viking. Medjutim i sve ostale su. Muzika je kompleksnija nego inace u black-metalu. Klavijature su genijalne.

Uzas, ne mogu da prestanem da ih hvalim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

jebote koji si ti lik, jel ti možeš dati jedan jedini dokaz da je vintersorg nešto usrao? :? kažeš on nema pojma - a ko je napisao i odsvirao albume kao što je "Cosmic Genesis" koji je jedno remek-djelo od albuma biggrin.gifa: vintersorg se već godinama pokazuje kako je odličan muzičar i to tvoje "on je glup, on je peder, on ne zna da pjeva" ništa ne mjenja smile.gif

ne možeš da osporiš njegov kvalitet, reci jednostavno da ne možeš da shvatiš njegovu muziku i da nećeš da je slušaš

i da... prevaziđi klinačko komentarisanje... kroz svaki post ti se provlače vrijeđanja, pljuvanja, kurac, pička, govno, sisa smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odlicni su svi albumi. Svidjali su mi se dok je ICS Vorex bio u bendu a i sada bez obzira na to sto peva Vinetrsorg. Nije to bas stari Borknagar ali ono sto munedostaje je u Dimmu Borgir pa tako da sam poceo vise da slusam i njih nego ranije ...

 

Samo neka njih dvojica prave dobru muziku i ja se ne bunim. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

inace, imam utisak da Vortex bas i nije dao sve od sebe kad je pevao za Borknagar. moze on i mnogo viso od toga, sto je pokazao sa Dimmu Borgirom i, jos vise, sa Arcturusom (posto je, koliko znam, on otpevao veci deo npr. Chaos Path-a, ispravite me ako gresim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona instrumentalna pesma sa The Olden Domain (Der Hunerdeaar...) je jedna od najboljih instrumentalno-ambijentalnih kompozicija uopste.

 

Quintessence je vec malo losiji album (Colossus je stvarno dobra pesma), a Empiricism mi se manje-vise ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colossus, Ruins Of Future, Presence Is Ominous ... sve bolja od bolje. Album malo slabi posle 7. ali je mi je bas prirastao za srce ...

Ima i jedan zanimljiv instrumental Inner Landscape biggrin.gifbiggrin.gif Ko zna na sta mislim zna ... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...