Jump to content

Van Halen


Gothic Angel

Recommended Posts

Da sam ti ranije vidio avatar, potpis i godine, ne bih se ni usudio. musik19.gif

 

***

 

Nego, još malo na temu zašto više volim DLR od SH...

 

- Zato što su ljubitelji DLR znatno kreativniji...

 

Roth brought all the fun and partying in VH and Sham brought the Hallmark lyrics. He turned Led Zeppelin into REO Speedwagon.

 

icon_rockdevil.gif

 

Ali dobro.

http://emergmeddoc.com/music/archive/2004/06/23/848.aspx

Arhiva izvještaja sa koncerata sa turneje 2004, takvi kakvi su, neću izdvajati nijedan posebno, ali, poslednja poruka sa ove teme:

 

re: Van Halen Concert Review 6/13/2006 11:51 PM br

I saw eddie today...He's getting better..'says " Tell 'em there's a new album coming out in september 2006 ...new sound ...new singer ...new stuff ... tell 'em to get ready.., it aint over yet."

 

Danas je drugi jul... Sad će septembar.

Ako se šta desi, makar turneju da odrade.

Kao u Cherone slučaju, set liste bi mogle biti zanimljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste SAMMY bolji pevac i to na kvadrat ali VH je VH sa DLR. Svojim glasom je definisao zvuk benda i svojim izvodjenjem postao zastitni znak benda. Sammy je bolji ali imas gomilu pevaca koji su mu slicni a glas DLR je samo jedan. A Dave je znao da podigne masu od milion ljudi (OZZFEST 1983) dok je Sammy nekako hladan. Mada je on najmanje kriv sto je bend promenio zvuk po odlasku DLR , mogao je Eddie da nastavi u istom stilu kao i pre sammya ali je promenio kurs, i od vrhunskog hard rocka postadose prosecan AOR bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste SAMMY bolji pevac i to na kvadrat ali VH je VH sa DLR. Svojim glasom je definisao zvuk benda i svojim izvodjenjem postao zastitni znak benda. Sammy je bolji ali imas gomilu pevaca koji su mu slicni a glas DLR je samo jedan. A Dave je znao da podigne masu od milion ljudi (OZZFEST 1983) dok je Sammy nekako hladan. Mada je on najmanje kriv sto je bend promenio zvuk po odlasku DLR , mogao je Eddie da nastavi u istom stilu kao i pre sammya ali je promenio kurs, i od vrhunskog hard rocka postadose prosecan AOR bend.

* US Festival 1983

 

A sa ostalim se slažem. DLR je trenutno, kako mi se čini, manji od svoje sjenke, i zbog toga sam rekao da bi reunion sa njim u ovom trenuntku bio ... teško pa dobar.

 

Plus, ja se još vodim idejom da nisam nijednom gledao VH uživo, tako da mi ne znači naročito ko je bolji pjevač. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja greska, US FESTIVAL 1983 pored VH nastupili tada vodeci bendovi JUDAS PRIEST, QUIET RIOT,DEF LEPPARD,SCORPIONS,MOTLEY CRUE...

 

Ne znam sta mi bi da ukucam OZZFEST? Alkohol je cudo..

Edited by VEPAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste SAMMY bolji pevac i to na kvadrat ali VH je VH sa DLR. Svojim glasom je definisao zvuk benda i svojim izvodjenjem postao zastitni znak benda. Sammy je bolji ali imas gomilu pevaca koji su mu slicni a glas DLR je samo jedan. A Dave je znao da podigne masu od milion ljudi (OZZFEST 1983) dok je Sammy nekako hladan. Mada je on najmanje kriv sto je bend promenio zvuk po odlasku DLR , mogao je Eddie da nastavi u istom stilu kao i pre sammya ali je promenio kurs, i od vrhunskog hard rocka postadose prosecan AOR bend.

Kako si lupio ..prosecan AOR bend... icon_smile.gif

Jesi li gledao Live Without a Net?Tu Sammy bas lepo dize publiku.

I nije tacno za slicnost.

Boro,ja tebe ne razumem,ali,ajde... pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je drugi jul... Sad će septembar.

Ako se šta desi, makar turneju da odrade.

Ne znam kako mogu turneju da odrade,kada nemaju ni pevaca,a ni sta da promovisu.

Jedino da izdaju jos jedan best of,kao 2004. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne piše li gore - "NEW album coming out in september 2006 ...NEW sound ...NEW singer ...NEW stuff ... tell 'em to get ready.., it aint over yet."?

 

laugh.gif

 

A sad, realno, nije li sramota da bend poput Van Halena Live without a Net završava sa obradom LZ?

 

Da su se oni makar naizdavali odličnih živih albuma sa Hogarom, pa u redu. Right Here Right Now je dobar, kad preskočim jedno 7 pjesama sa FUCK i još sedam ostalih. Što se tiče video varijante, tu su žestoko zajebali posao sa montažom sa dva koncerta. Ono, po meni, ubija atmosferu kao malo šta.

 

Usput, da li je iko gledao koncert iz Australije sa VH III turneje? E, ono je jedino dobro što je izrodila kolaboracija sa ČeroneTom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne piše li gore - "NEW album coming out in september 2006 ...NEW sound ...NEW singer ...NEW stuff ... tell 'em to get ready.., it aint over yet."?

 

laugh.gif

 

A sad, realno, nije li sramota da bend poput Van Halena Live without a Net završava sa obradom LZ?

 

Da su se oni makar naizdavali odličnih živih albuma sa Hogarom, pa u redu. Right Here Right Now je dobar, kad preskočim jedno 7 pjesama sa FUCK i još sedam ostalih. Što se tiče video varijante, tu su žestoko zajebali posao sa montažom sa dva koncerta. Ono, po meni, ubija atmosferu kao malo šta.

 

Usput, da li je iko gledao koncert iz Australije sa VH III turneje? E, ono je jedino dobro što je izrodila kolaboracija sa ČeroneTom.

Gde to pise? icon_smile.gif

Koliko ja znam,pokusali su sa DLR reunion,ali je on imao posebne zahteve...

Mislim da nije sramota sto su odradili RNR,ali mislim da je nepotrebno,kao i "Dancing in the Street" sto su radili.

Za ostalo sto si rekao,kako god... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Roth brought all the fun and partying in VH and Sham brought the Hallmark lyrics. He turned Led Zeppelin into REO Speedwagon."

 

 

Zanimljiva konstatacija... s kojom se ne slazem ni najmanje. Niti je VH MK1 bio ni blizu tako dobar poput Led Zeppelin, niti je VH MK2 bio ni blizu toliko los poput REO Speedwagon.

Edited by Mr. Horrible Gelatinous Blob

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Vatrenog Poljupca... icon_smile.gif

Nadam se da toga nece biti sledeci put,jer je stvarno nepotrebno.

Sto se tice onih komentara,onaj link sto je Boro ostavio...haha,mislim da to daje odgovore na mnoga pitanja sta se desava sa bendom.

Nazalost,Eddie je puk'o malo,ima neke tripove.Nadam se da ce to sto pre srediti! icon_rockdevil.gif

Sto se novog albuma tice...meni tu nesto smrdi...citao sam drugacije price...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Znam da je čovek preživeo rak, da "chain smoking" koji traje celog života ne deluje preterano lepo na ten, i da i godine čine svoje ali stvarno bi mogao nešto da učini, tipa , teretana, plastične operacije, alternativne tehnike, šta već... Male se izbedači čovek kad vidi idole mladosti svoje da izgledaju ovako...

 

user posted image

 

user posted image

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Deadline/Cleopatra Records has just released "'80s Metal Tribute To Van Halen", a collection of VAN HALEN covers performed by some of the biggest hard rock stars of the '80s metal scene. The complete track listing for the effort is as follows:

 

01. Paul Di'Anno (IRON MAIDEN) – "Ain't Talkin' 'Bout Love"

02. Jack Russell (GREAT WHITE) & Dweezil Zappa - "Unchained"

03. Mark Slaughter (SLAUGHTER) & Doug Aldrich (WHITESNAKE, DIO) - "I'm The One"

04. Jani Lane (WARRANT) & George Lynch (DOKKEN, LYNCH MOB) - "Panama"

05. Gilby Clarke (GUNS N' ROSES), Fred Coury (CINDERELLA), Frankie Wilsey (SEA HAGS) & Colby (HOLLYWOOD ROSES) - "Ice Cream Man"

06. Fee Waybill (THE TUBES) & Brad Gillis (NIGHT RANGER) - "Atomic Punk"

07. John Corabi (UNION, MÖTLEY CRÜE) & Bruce Kulick (KISS) - "Hot For Teacher"

08. Stephen Pearcy (RATT) & Jake E. Lee (OZZY OSBOURNE) - "Running With The Devil"

09. Joe Lynn Turner (DEEP PURPLE, RAINBOW) & Reb Beach (WHITESNAKE) - "Dance The Night Away"

10. ENUFF Z'NUFF - "Yankee Rose"

11. Jeff Scott Soto & Blues Saraceno (ex-POISON) – "So This Is Love?"

12. Doug Pinnick (KING'S X), Yngwie Malmsteen & Billy Sheehan (MR. BIG) - "Light Up The Sky"

 

http://ec1.images-amazon.com/images/P/B000..._V66715901_.jpg

 

01. Paul Di'Anno (IRON MAIDEN) – "Ain't Talkin' 'Bout Love" - jedva chekam ovo da chujem icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

D:\Video\02 koncertni snimci\Van Halen - Live from Australia (III tour).mpeg

 

:D

 

I još vijest:

 

EDDIE VAN HALEN's Son WOLFGANG Named New VAN HALEN Bassist - Nov. 2, 2006

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=61475

 

Idi na www.vhlinks.com,to je do jaja sajt,pise da ce 2007. biti kao neki tour sa Dave-om,ali se ne zna da li ce Wolfie svirati bass i tako...mada pise VH are trying to put together,tako da nista nije sigurno.

Inace,je li neko cuo Eddie-ve 2 nove pesme?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

COMMENT | A Father-Son Talk...

posted by : Bonzoholic

11/6/2006 7:00:19 PM

 

EVH: "Hey Wolfie...(hic)...watcha doin?

WVH: "Checking out my MySpace page for new friends. So far I have 3."

EVH: "Listen...(hic)...Unka Al and me was thinking. You wanna be our new...(hic)...bass player next year?"

WVH: "What? What about Mikey?"

EVH: "Fuck him! He's out playing with...(hic)...Sammy and his Flaboritas and appearantly doesn't...(hic)...have any time for us. So what...(hic)...do you say?"

WVH: "I guess. I'll probably get more friends on my MySpace page."

 

...To be continued.

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...ewsitemID=61673

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јест вала, и мени је жао што га више неће бити у Ван Халену, тотално је позитиван лик, увијек насмијан и тако.

Могу мислити какав ће распад бити без њега.

Нешто сам размишљао да би било добро да узму клавијатуристу и две кучке да пјевају пратеће вокале.

 

Али, његове бас соло дионице, претешка борба. Стварно претешка борба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...