Jump to content

Sekte: Satanizam!


Katahazah

Recommended Posts

ARHANGEL>>>A sto se tice toga da hriscanstvo nema dobru stranu,to je vec ipak stvar ukusa.Tebi se ne svidja hriscanska dogma,ali eto meni se recimo svidja.

 

O.k. Mozes li da kazes zasto? Mislim, zakljucili smo da su smrtni gresi protiv coveka. Idu protiv coveka jer su tako izmisljeni. Kakav si ti onda hriscanin ako ne postujes greh? Mene interesuje sta je lepo, veselo ili bar dobro u Hriscanskoj religiji?

 

ARHANGEL>>>Verovatno si u pravu oko toga da te satanizam cini jakim,a hriscanstvo slabim,ali opet kazem da je to stvar pojedinca.<<<

 

Znaci izabrao si hriscanstvo jer zelis da budes slab i da se pokoravas ceo zivot? Ili sam te samo pogresno shvatio?

 

ARHANGEL>>>Hehehe,pa videcemo vec.Ako primetim da nisi u pravu sto se neceg u hriscanstvu tice,reci cu ti.Videcemo to vec dalje kroz diskusiju.Samo bih da znas nesto:ja nemam nameru da tebe preobracujem u hriscanstvo.<<<

 

Ako primetis? Ti si rekao da mozes da mi kazes da ja ne znam nista o hriscanstvu pa sam pomislio da si vec primetio da ja nisam upravu. No o.k.

Znam da nemas nameru da me,ili bilo koga drugog, u nesto preobratis ali ako si vec hriscanin, pokusaj da mi kazes/dokazes da u toj religiji ima neceg dobrog pa da bar malo promenim misljenje jer trenutno mislim da hriscanstvo kompletno sucks!

 

ARHANGEL>>>Samo zelim da svi ovde budemo ravnopravni,bez obzira na veru.Mislim,i jesmo,koliko sam do sada primetio,ali se previse insistira na tome da je hriscanstvo zlo.Potpuno razumem da se nekome ne svidja,ali ipak ima preterivanja.<<<

 

Navedi gde se preteralo?!

Mi jesmo ravnopravni ali niko nije nateran da prica o religiji. Ako pricamo o religiji onda pricamo o religiji. Ako nismo religiozno 'isti', moramo da dajemo argumente i cinjenice za religije o kojima pricamo da bi smo se razumeli. Ne insistira se na tome da je hriscanstvo zlo, to je cinjenica koja je tu da je svako vidi, svako ko hoce da je vidi.

 

BOXY>>>Arhangel, hvala ti sto radis posao umesto mene, ja cu da se ubacujem samo ako budu ozbiljnije optuzbe!<<<

 

Ha,ha,ha weak, weak, weak, weak....

Nisam primetio da iko radi posao umesto tebe. Ja mislim da ti nemas sta da kazes da odbranis svoju veru koja je ovde uveliko ranjena. No, ja ne trazim od tebe da ti ovde bilo sta pises, ali takodje ti ni ne branim da to radis. Volja tvoja.

 

SHNINKEL>>>Mislis li da je covek sve otkrio? Da je nauka dokazala sve sto je imala? Da vise nece imati otkrica?

 

Covece, pa daj neki argument! Sta nauka nije otkrila a prihvaceno je? Imacemo otkrica kad budemo imali dokaze za njih, a ne milion godina pre toga!

 

SHNINKEL>>>Sta ako neko sutra dokaze to sto nije dokazano 2000 godina? Postaces hriscanin ili ces poceti da skupljas dokaze protiv njegove teorije?<<<

 

Necu postati hriscanin! Zivot posle smrti se ne moze dokazati! Kako se moze dokazati da postoji nesto posle smrti kada je smrt kraj? Zivot je pocetak a smrt je kraj.

Da se dokaze nesto sto nije dokazano do sada, to bi moglo samo pozitivno da deluje na mene. Inace, zar te srce i mozak ne cine zivim? Zar te zdravlje ne cini zivim? Sta te moze ciniti zivim kad ti meso prestane da zivi?

 

SHNINKEL>>>Ha ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nightstalker>>>>Jeste ako verujes samo u fizicku snagu. Bices fizicki jak ali ce oni 10 puta fizicki slabiji od tebe upravljati tvojom glavom. Stvari ce ti i dalje biti nametane, i dalje ces da zivis po tudjim pravilima.

 

Tako je!Fizicka snaga ce te osnaziti,ali ako uporedo sa fizickom snagom ne razvijas se psihicki pukao su!!

 

Shninkel>>>Mislis li da je covek sve otkrio? Da je nauka dokazala sve sto je imala? Da vise nece imati otkrica? Sta ako neko sutra dokaze to sto nije dokazano 2000 godina? Postaces hriscanin ili ces poceti da skupljas dokaze protiv njegove teorije?

Ha ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

ARHANGEL >>> Na primer,ta preporuka o uzimanju noza u ruku i... et cetera. <<<

 

to nije ni preterivanje ni zastranjivanje, to se, arhangel, naziva chishcjenjem...

 

BOXY >>> Izgleda mi da cita dosta literature i sve trazi i raduje se kad nadje neke gadosti o Hriscanima! Dobro neka mu je za volju, al' ja da ga podrzim necu!<<<

 

nema nichega loshe u tome shto neko zheli da upozna neprijatelja svog... dechko se bar trudi i napreduje... boxy, i sam si rekao da ti ne obracjash pazhnju - na shta god bilo - TI koji ne obracjaju pazhnju chine da ovaj svet trune... koliko sam ja shvatio na kraju, jedina tachka razlaza izmedju mene i NIGHTSTALKERA, jeste upravo o tome shto on svoja uverenja stavlja pod satanistichka, shto mi ni ti NIGHTSTALKERu ne mozhesh opovrgnuti icon_biggrin.gif , a ja sam ipak za neshto nezavisnije... ali, skrenuh sa teme - znachi, poenta je upravo u tome da se ti trudish da dokazhesh da je onaj sa kojim se raspravljash 'u krivu', tj, da greshi, ili chak da neke svoje stavove dovedesh u pitanje, srushish sve paradigme oko sebe... a to je neshto najbolnije, jer srushiti svoje verovanje...

 

NIGHTSTALKER >>> Kao sto je PHILOSOPHER jednom (slicno) rekao, satanizam je na nevin nacin pruzio ruku ljudima koji hoce da razmisljaju. Zasto? Pre svega zato sto daje argumente protiv hriscanstva tj. pokazuje na covekovu prirodu i instinkte porobljene u hriscanskom duhu. ***o sliku, samo kad pogledas smrtne grehove, zar se ne zapitas sa jedno 100 pitanja cemu sve to? Zudnja, gnev, zavist?<<<

 

eto nas. ok, daje argumente... te argumente znash ti, znam ih i ja. ali josh jednom - postoji li U TEBI neki konkretan razlog zashto ti to zhelish da zavijesh u satanizam?!?!?! mislim na tu filozofiju, taj nachin razmishljanja...

 

NIGHTSTALKER >>> Valjda smo svi svesni sta je dobro a sta nije pa nam stoga, hriscanstvo nije potrebno. Ako slucajno jeste, neka neko kaze zasto?<<<

 

opet. svesni smo, ali da li je potreban onda satanizam da ti na to ukazhe, ako smo svesni? ako nema ne treba hrishcjanstvo, onda je i satanizam tu vishak. ne?

 

NIGHTSTALKER >>> Ja licno nemam odgovor tj. mislim da je to stvar pojedinca<<<

 

uh, preduhitrio si me icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

 

NIGHTSTALKER >>> Ja nisam osetio homose, nisam ih u zivotu video. Kako da se borim protiv necega sto ne vidim i ne osecam?<<<

 

hmm, pa borba ne mora biti samo u onom kalsichnom smislu - bilo fizichka bilo psihichka. ona mozhe biti izrazhena i kroz tvoj stav o nechemu - neshto kao preventiva. znachi, ciljao sam na to da li kod tebe postoji ogradjivanje od istih i ako postoji kako onda mozhesh da budesh deo nechega shto ih 'podrzhava'?

 

NIGHTSTALKER >>> Ti hoces da porobis ideju slobode! <<<

 

ideju slobode? ne! samo, zashto bi ta sloboda ukljuchivala i homose? kada ih pogledash, mozhesh ih svrstati u kategoriju slabih, jer ne znam kako se mozhe povezati homosexualizam i snaga (snaga - ne u klasichnom smislu; neshto kao snaga lichnosti). slabi ne trebaju chovechanstvu jer su ne produktivni... i sam satanizam ne bi imao rupu u sebi ako bi se ogradio od homosa, jer sam je zasnovan na opstanku jakih koji cje kontributovati celom drushtvu... znachi, selekcija... koju homosi necje procji...

 

NIGHTSTALKER >>> Reci mi na kojim osnovama moze da se zasniva necije neprijateljstvo prema Satanizmu? Ne moze!<<<

 

nikada nisam ni tvrdio da bi neko trebao da gradi svoju mrzhnju prema satanizmu... ono chemu se ja protivim jeste sam naziv, kao shto sam i rekao u nekom komentaru pre... naziv, koji isuvishe vuche ka osnovnom, primitivnom satanizmu... satanizmu kao religiji... huh... da li je ovo argument koji trazhish? veoma mi je teshko da nadjem pravi argument kojim bih uspeo da dokazhem zashto mi i smeta sam taj naziv, osim malopre navedenog... razmislicju... inache sam satanizam u svojoj osnovi ima ideju koja je realna i ok... protiv toga, dakle, ni rechi protiv... nije ni bilo... mozhda je doshlo do nerazumevanja sa obe strane...

 

SHNINKEL >>> Hoces da kazes da ima dokaze da nema zivota posle smrti? Zanimljivo<<<

 

nauka je jedno, a vera je drugo. dva sveta - realnost i imaginacija. shto se te priche o zhivotu posle smrti tiche, krivo je hrishcjanstvo koje te upravo sputava da ti ostvarish sebe u ovome zhivotu, obecjavajucji da te na oblaku cheka carstvo... pretpostavljam da upravo odatle i potiche odbacivanje i same pomisli na zhivot posle smrti... izgleda dosta nerealno, ako razmislish - niko nije 'javio' shta se gore deshava i da li je to zaista tako, niko se nije vratio - a ti ipak OVAJ zhivot drzhish u rukama i osecjash sve - najednom, neko ti kazhe da trebash da apstinirash od uzhitka, zarad nechega za shta i ne postoje dokazi... pitam se da li bi se stvar promenila da se na zemlji provoveda, ne apstinencija, nego uzhivanje, neodricanje i da se tek posle te filozofije proturi pricha da te gore chekaju stvari mnogo, mnogo bolje nego ovde... mislim da bi stvar bila u osnovi drugachija... a zanima me tvoja pricha oko zhivota posle smrti - shta je to, kako se odvija, gde...? da li je to samo svesna energija?

 

ARHANGEL >>> vecnu sveobuhvatnu Ljubav<<<

 

shta je to? treba li ti hrishcjanstvo da bi verovao u ljubav?

 

ARHANGEL >>> Zasto se hriscani zamisljaju kao ljudi puni kompleksa i predrasuda,koje nista zivo ne zanima sem hriscanstva,koji samo sede i mole se Bogu da im nesto da a sami nista ne rade da to nesto dobiju.Bog je tu da pomaze,a ne da daje na gotovo.Ima takvih,uvek ih je bilo i uvek ce ih biti,ali oni nisu pravi predstavnici. <<<

 

to niko nije rekao - da ih ne zanima nishta drugo osim same religije. ali vernik cje se obratiti pre bogu nego sebi, shto je vecj velika mana i slabost - ako ne verujesh u sebe. samim tim ti si ranjiv. dok pojedinac ne pronadje 'sebe u sebi' tj. dok ne uspe da samoga sebe uspavljuje i budi, izgradi se, on je slab, ranjiv, pobediv... ako je tu vera u sebe, nikada ti se u misli necje ushetati neka sila, ma shta god ona bila...

 

NIGHTSTALKER >>> Hriscanstvo zivi od takvih.<<<

 

predivan zakljuchak...

 

NIGHTSTALKER >>> Satanizam te moze naciniti samo jakim <<<

 

opet ista pricha... mada sam ti pitanje postavio pre, dok ne dobijem odgovor, necju dalje o tome...

 

NIGHTSTALKER >>> Ha,ha,ha weak, weak, weak, weak....

Nisam primetio da iko radi posao umesto tebe. Ja mislim da ti nemas sta da kazes da odbranis svoju veru koja je ovde uveliko ranjena. No, ja ne trazim od tebe da ti ovde bilo sta pises, ali takodje ti ni ne branim da to radis. Volja tvoja <<<

 

zapazhanje vredno hvale... zaista ne znam koja je svrha postova kada neko prokomentarishe kako je neko neshto rekao pre njega, te ovaj sada ne mora da se muchi... po principu 'uzeo si mi rech iz usta' - da je neko neshto hteo da napishe mislim da bi to i napisao... inache, NIGHTSTALKER, da li se ti uzdash i oslanjash na nauku? ako je potvrdan odgovor, onda je to lepo chuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav moderatoru i swaka chast majstore..

Xtedox malo da se obrazujem, pa sam uzeo da chitam ovu temu, yerbo ima dosta pametnix i uchenix ljudi koji uchestvuju. Prichali ste o satanizmu i neko je povukao '=' sa ateizmom. Ja sam ateista, shto znachi da ne verujem u boga niti bilo kakvo slichno bice, i u znachenje te rechi sam siguran. Po opisu ?Gwid? satanisti su ateisti materialisti. Od takvix ljudi nema vajde.. Ljudi koji toliko veruju i vole sebe, loshi su ljudi, bar prema drugima.. Pitanje je koliko je on siguran u sebe kad to toliko istiche.

Xrishcanstvo je najvecje sranje koje se dogodilo chovechanstvu, to stoji. Ali religija, bog, raj i pakao, JASNO nastali su iz chovekovog straxa od smrti.

Pardon.. Raj i pakao su nastali da bi Xrishcanska crkva drzhala narod na povodcu, kako se vec neko izrazio. U saradnji sa drzhavom, naravno.. Bogu bozhije a Caru carevo.. A prixvaceni su iz straxa od smrti, kao najveci razlog.

 

OG>> Ja sam Ateista i Adept,koristim sile Prirode i Kosmosa,i srecan sam svojim zivotom,sa svakim

mogu da razgovaram na ravnoj nozi sem ako neku osobu previse ogranicavaju predrasude....

Ne klanjam se nikome,niti trazim da se meni neko klanja,mogu da hodam medju kraljevima i prosjacima i da ostanem isti...i mocan....svi ti duhovi koje ljudi vole da prizivaju...

 

Swaka chast majstore, josh jednom.. Samo malo pojasni ovaj kraj sa duxovima i definishi kosmos, poshto se rech upotrebljava u mnogo kontexta.. I, da, swaka chast i na rushenju blacka.. icon_smile.gif I na odbrani kloshara.. Oblachenje klosharski je HC stil, shto je drugachija filozofija od metala, ali sa mnogo dodirnix tachaka. (FUR je mnogo dobar pristup svetu oko sebe).

 

Molio bix samo josh da pojasnite pojam satanizma, poshto sam verovao da je xrishcanskog porekla (ako jeste onda verovatno ne podrazumeva ateizam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ave!

Prvo Philosopheru da te upitam dali je ono "Nazi momak" samo refleksija Luciferove666 inteligencije ili si stvarno "Nazi momak"?? Samo sam radoznao....

 

ARHANGEL >>> Na primer,ta preporuka o uzimanju noza u ruku i... et cetera. <<<

PHILOSOPHER>>>to nije ni preterivanje ni zastranjivanje, to se, arhangel, naziva chishcjenjem...<<<

 

Dajte ljudi, kakvo ciscenje, kakvo zastrasivanje, to je bila sala. Bar ja nisam pomislio da ce Lucifer666 uzeti noz i izbosti svog druga ili ga baciti sa solitera. Nego, ako je taj drug ustvari Boxy, razmislio bih ponovo. icon_smile.gif

 

PHILOSOPHER>>>a ja sam ipak za neshto nezavisnije... ali, skrenuh sa teme - znachi, poenta je upravo u tome<<<

 

Da, vidis, nisi nam rekao za sta to nezavisnije? Stvarno je vec i red...

Pricas mnogo sa osnove satanisticke filozofije... Reci kako se zove skup tvoje filozofije, ne mozes ovako bezimen da se setas, ja ponekad cak imam utisak da pricam sam sa sobom. Za dalji razgovor, please, daj neku etiketu radi bolje orijentacije. Mozda cu i ja imati neka pitanja za tebe. Ovako si kao neki duh, totalno ne dodirljiv. Kako na takav nacin ispitujes svoje stavove koje ces dalje da rusis ili nadogradjujes kada osoba sa kojom razgovaras ne moze da stvori pitanje na tu osnovu? Pitanje mora da ima neku tacku polazka!

 

PHILOSOPHER>>>ili chak da neke svoje stavove dovedesh u pitanje, srushish sve paradigme oko sebe... a to je neshto najbolnije, jer srushiti svoje verovanje...<<<

 

Tesko! Ako srusis svoje verovanje, srusices ga zamenom sa 'boljim verovanjem', sa necim boljim. Jel ti bolan bio put do tacke do koje si u svom zivotu stigao? Naravno da nije!

 

PHILOSOPHER>>>eto nas. ok, daje argumente... te argumente znash ti, znam ih i ja. ali josh jednom - postoji li U TEBI neki konkretan razlog zashto ti to zhelish da zavijesh u satanizam?!?!?! mislim na tu filozofiju, taj nachin razmishljanja...<<<

PHILOSOPHER>>>opet. svesni smo, ali da li je potreban onda satanizam da ti na to ukazhe, ako smo svesni? ako nema ne treba hrishcjanstvo, onda je i satanizam tu vishak. ne?<<<

 

Konkretan razlog? Mislim da je tu stvar pocetne tacke. Ako nesto ima ime, zasto bih ga zvao drugacije a opet se njega drzao? To sto tebi nije jasno zasto zavijanje u Satanizam, meni nije jasno zasto nesto sto je ovako vec zavijeno, treba da se zavija u nesto drugo?

Covek da predje sa neceg na nesto, on mora to nesto da vidi i da ga oseti. Nekim ljudima je etiketa potrebna, ne znaju ni oni a ne znam ni ja zasto?! Jednostavno je tako. Oh, naravno da verujem da obican average covek nece uhvatiti konac necega sto se zove "Satanizam"... zbog samog naziva...

ALI, dali je to bitno?! Meni za sada nije.

Mozda jednog dana ali ne jos...

 

Sta bi ti inace ponudio coveku na razmatranje njegove pogresne osnove? Koju knjigu, koju rec? Ne mozes da pricas sa svakom osobom na svetu jer neces stici da svakoga ubedis da gresi. Dakle, treba ti knjiga. Koja knjiga? Cija filozofija?

 

PHILOSOPHER>>>inache sam satanizam u svojoj osnovi ima ideju koja je realna i ok... protiv toga, dakle, ni rechi protiv... nije ni bilo...<<<

 

Sama prica o slobodi seksualnog izrazavanja dovodi u pitanje dali je ili nije bilo rechi protiv...

U svoj toj filozofskoj osnovi nalazi se opsta sloboda prepustanja osecanjima koje covek oseca prema svojim prirodnim potrebama. Sada ti meni reci sta da radi covek kome se ne dize na zene nego na muskarce? Sta on da uradi sa sobom? Da se ubije i spasi svet od prljavstine?

Mozda je u njegovoj prirodi, kao prirodi pojedinca, da tako oseca. Mislis li da je to izazvano nekim nametanjem / uticajem sa strane?

Ja ne znam sta oseca homos i nemogu se stavljati u njegovu kozhu da pricam o njegovim osecanjima, ali znam sta ja osecam pa na osnovu toga pricam.

Ti se plasis homoseksualne ekspanzije u drustvu ali meni to izgleda ne realno.

Kako neko moze da se odrekne seksa sa zenskim polom (pricam o muskarcu!), kako ce da se razmnozava?

Ima li tu logike?

Mislim da je to ipak stvar osecanja pojedinca. Onoga sta on oseca.

Kako mislis da je njemu, kad bi on trebao da razmisli da se ne prepusta svojim osecanjima nego da se drzi uzdrzavanja/apstinencije?

Nije li apstinencija nesto protiv cega se ti boris - Odnosno, prepustanje osecanjima, za sta se ti zalazes?

Sto se mene samog tice, nije li dovoljno da se moja osecanja po tom pitanju krecu prema zenskom polu? Ja sigurno necu postati homos.

 

PHILOSOPHER>>>znachi, ciljao sam na to da li kod tebe postoji ogradjivanje od istih i ako postoji kako onda mozhesh da budesh deo nechega shto ih 'podrzhava'? <<<

 

Ogradjivanje kod mene postoji. Rekao sam da se moja osecanja krecu prema zenskom polu a ne prema muskom!

Shvati da se Satanizam zalaze za prepustanje a ne za uzdrzavanje pri ispoljavanju svojih osecanja.

Ja kao individualna licnost, znam sta osecam i prepustam se svojim osecanjima. Ko moze da mi zabrani? Moze da mi zabrani tj. sudi jedino 'zakon' ako nekim slucajem povredjujem nekoga, ali posto to ne cinim tim slucajem, bukvalno nema nikoga da mi zabrani da se prepustim osecanjima.

Neznam samo gde da smestim tu mrznju protiv homosa, protiv njihove prirode, protiv njihovih osecanja? Bi li ti voleo da ti neko brani da kreses zenske i da te time salje na muskarce? Kakva grozna pomisao, naravno da nebi!

Ne znam dali sam sve rekao ili nisam, ali jesam ogradjen od homosa.

Mislim da do njihove ekspanzije u drustvu ne moze doci. Jednostavno po tom pitanju se ne pita ideja vec osecanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif refleksija luciferove inteligencije icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif shta je to 'nazi momak'?!?! nisam ni lucifera pitao shta je pod time podrazumevao... jeste da se po oblachenju mozhe stecji takav zakljuchak, ali tu svaka slichnost prestaje... suvishe sam lep da bih bio skiner icon_biggrin.gif

 

huh, pitanje o mojoj filozofiji... mislim da sam pre spomenuo neshto o haoticima ali se ne secjam gde... tu ja nalazim oslonac... poshto si mi postavio jedno konkretno pitanje red je da ti i odgovorim konkretno... mada je to veoma komplikovano... evo, sedeo sam celu nocj ispred kompa i pokushao da sastavim esej na tu temu... ono shto sledi nije striktno tako, vecj je podlozhno promenama... ne znam da li cjesh biti zadovoljan odgovorom jer je 'definicija' teshka stvar, shto cju pojasniti u samom textu... ali poshto trazhish etiketu, mislim da bi ti ovo pomoglo... pitaj za nejasno...

 

-----------------------------------------

 

pre nego shto krenem sa definisanjem svoje filozofije, neophodno je definisati termin 'definicije'. ja pod definicijom podrazumevam paradox - definishucjeg i nedefinishucjeg. svaka napisana rech chitaocu govori o samome autoru onoliko koliko govori i o samom delu. zato, ne zhelim da ovim shto cju recji o mojoj filozofiji bude ono shto cje se nazvati 'tachnom definicijom'.

 

nishta nije tachno. centar moje filozofije jeste nepostojanje istog. drugim rechima, glavno 'verovanje' unutar nje jeste da nishta nije tachno. vecjina ljudi gubi vreme pridruzhujucji se ili napushtajucji odredjene religijske i magijske grupacije koje se baziraju na pozitivnim pogledima unutar njihovog 'sistema verovanja'. pronacji konkretan sistem verovanja koji ne sadrzhi probleme i pitanja je nemogucje - chak i da je mogucje, postati fundamentalista i slediti samo jedno uverenje do kraja zhivota ni malo nije zanimljivo. sve dok neko uverenje nije konachno, sluzhi svrsi.

 

sve je dozvoljeno. sve je shansa. poshto ni jedan sistem verovanja nije konachan, slobodan sam da verujem u shta zhelim. ne postoji konkretan sistem verovanja. ne postojanje striktnog teoretskog fokusa razlikuje mene od ostalih. ja tu nisam da bih pravio red unutar zhivota drugih. sam sistem verovanja kod ljudi predstavlja beneficiju i mozhe zhivot uchiniti raznovrsnijim. medjutim, ni jedan od sistema verovanja ne drzhi istnu u svojoj ruci. sam redosled i odredbe tog verovanja su upravo na meni da odluchim. znachi, svi sistemi su mi otvoreni: hinduizam, hrishcjanstvo, budizam, kabala, grchki panteon, rimski panteon, slovenski... telema, vika... znachi, nema ogranichenja. ukoliko se trenutni sistem utvrdi kao nepodoban, ima se sloboda da se on promeni. znachi, ukoliko se ne mozhe nacji veza ni sa jednim bogom, onda teba stvoriti novog. iako se u starim sistemima verovanja mozhe nacji gomila korisnog, ne postoji razlog zashto neko ne bi stvorio nove tradicije, panteone, tehnologije, svetove, rase...

 

lichno, ja sam okrenut i teoriji i praksi (o praksi nekom drugom prilikom, mada se vecj duzhe vreme njome manje bavim... iz razloga shto... drugi put), jer koristim sve svoje potencijale. svakako, oslonac je na materijalnim granicama. kada je sistem verovanja kreiran, to nije kraj. koji god sistem je podoban za mene da postignem ciljeve svoga uma, treba ga iskoristiti. pokushacju pojasniti - u budizmu, recimo, koncept koristi ima svoj kraj u Hobenu, vrhovnom bozhanstvu za tu stvar (da to tako nazovem). za razumevanje 'stvaranja', japanska bozhanstva Izanami i Izanagi su efektivna. za ljubav, tu je grchka afrodita ili babilonska Inanna... stoga moj sistem verovanja ne predstavlja konachan odgovor na misterije zhivota, vasione... svega. zbog toga se onda mozhe i postaviti pitanje: shta je kraj? gde je tu onda kraj? kod mene ne postoji univerzalni, tj. klasichan kraj, prema kome svi mi tezhimo. 'kraj' je individualan. kraj mozhe biti jedna rech: novac, ljubav, intelekt. vezujucji ga samo za materijalni svet, mozhe zaglupeti osobu. kooperacija vishe mistichnih okruzhenja mozhe biti veoma korisna - prizivanje i komunikacija sa nechijim andjelom chuvarem, komunikacija sa zemljom mrtvih, otvaranje kapija za prolaz bozhanstava Lovecraftovog panteona... ali, ipak, ne treba sa ovim ritualima icji suvishe daleko. fokusiranje na iskljuchivo transcedentalne sfere mozhe rezultovati gubljenjem tla pod nogama - kontakta sa materijalnim. sklad ova dva je tezhnja. i sve je podlozhno promenama. pa i same promene.

 

stoga, konkretna definicija nekog mog pogleda ne postoji i bila bi kontradikcija. definishucji neshto, onaj koji definishe ima kontrolu nad time. sama definicija bi postala neshto kao kavez i zatvorila onoga koji definishe. ali ipak je potrebno procji kroz definicije s vremena na vreme i prepraviti ih. ukoliko se jednom definicija uspostavi, kreira, onda sa njom treba raditi, koristiti, unishtiti i formirati novu...

 

ako sam bio konfuzan po pitanju definisanja svojih stavova, pitaj pa da razjasnimo... ako je sve jasno mogao bi i meni da objasnish icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U covece, uplasi me tvoj novi 'avatar' he,he,he..

 

Ne znam dali sam sve shvatio ili nisam nista, ali u ovom trenutku nemam puno pitanja da pitam.........

U principu, slazem se sa tobom. Ne mogu da kazem da ja zivim na takav nacin, pre svega nisam upoznat sa svim sistemima verovanja. Slazem se da treba od svakog sistema koji sadrzi nesto korisno, to korisno uzeti, radi stvaranja novog, mocnijeg sistema. Mada, takodje mislim da delovanje u okviru jednog sistema ne mora da bude 'kavez'. Sistem koji nije podlozan promenama mora da je veoma slab i lako slomljiv. Bas zato sto ni jedan nije savrsen a covek tezi savrsenstvu. Dakle, jedan moze da napreduje u odredjenom sistemu, menjajuci ga, preuredjujuci na bolju, mocniju osnovu. Mozda ces reci, zasto u 'tom' sistemu, zasto ne uzeti korisno iz tog sistema i krenuti dalje ka izgradnji novog? To nije pogresno niti lose, samo ja u ovom trenutku ne razmisljam tako.

 

Mozda mozes da objasnis:

 

>>>kooperacija vishe mistichnih okruzhenja mozhe biti veoma korisna - prizivanje i komunikacija sa nechijim andjelom chuvarem, komunikacija sa zemljom mrtvih, otvaranje kapija za prolaz bozhanstava Lovecraftovog panteona...<<<

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav.Nisam imao vremena ranije da se javim.

 

<Nightstalker>Znaci izabrao si hriscanstvo jer zelis da budes slab i da se pokoravas ceo zivot? Ili sam te samo pogresno shvatio?

 

Pa valjda nisi,ali ja se ne osecam slabim niti pokorenim.Da mi bilo sta smeta u hriscanstvu,niko ne bi mogao da me natera da ja verujem u njega.Nema te sile.

 

<Nightstalker>O.k. Mozes li da kazes zasto? Mislim, zakljucili smo da su smrtni gresi protiv coveka. Idu protiv coveka jer su tako izmisljeni. Kakav si ti onda hriscanin ako ne postujes greh? Mene interesuje sta je lepo, veselo ili bar dobro u Hriscanskoj religiji?

<Nightstalker>Znam da nemas nameru da me,ili bilo koga drugog, u nesto preobratis ali ako si vec hriscanin, pokusaj da mi kazes/dokazes da u toj religiji ima neceg dobrog pa da bar malo promenim misljenje jer trenutno mislim da hriscanstvo kompletno sucks!

<Nightstalker>Ne insistira se na tome da je hriscanstvo zlo, to je cinjenica koja je tu da je svako vidi, svako ko hoce da je vidi.

 

Eh,sad...Hoces da ti na neki nacin pokazem da ima makar malo dobrog u hriscanstvu.Ali ja ne znam na koji nacin da to uradim.Ti mislis da je hriscanstvo sux,i ne samo to,vec i da je to zlo.Jednostavno ne znam na koji nacin da ucinim da ti se dopadne nesto sto mislis da je zlo.

Religija je specificna oblast covekovog (kolektivnog) zivota,jer se temelji na necemu sto se smatra istinitim,ali ne podleze objektivnoj proveri,i to iz vrlo prostog razloga:ne postoji nacin na koji se to sa sigurnoscu moze ustanoviti.Niko nije obavezan da u nesto veruje i svako ima pravo da veruje u ono sto mu se svidja.

 

<Philosopher>shta je to? treba li ti hrishcjanstvo da bi verovao u ljubav?

 

Ne treba

icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boxy je zapoceo temu, cini mi se. Gled'o je na RTS-u. dobro ne kazes cit'o sam u "Svetu". Ja sam protiv satanizma uopste, cak sam veoma religiozan, i smatram, iako je nehriscanski da treba sataniste prognati sa ovog sveta, jer nam je dosta, cak previse palih andjela. Satanizam u metalu je samo stvar ikonografije, znaci vecina su pixke koje se foliraju, i love popularnost. Jedini koji mene plasi, i koji je, neki kao satanista je ROB ZOMBIE, ali kad vidim onog smesnog MANSONA, dodje mi da puknem. On je beba metala. Osecam slusa ga neka riba teenagerka, koja se protivi svojim roditeljima, pa, kao, slusa MANSONA, i ona je luda. Onda sam cuo da je PAGE satanist. Prvo kao podigo kucu na temeljima spaljene crkve. To sto mozda ljudima sa komplexom nize vrednost smeta njegov mentalni sklop, rezonovanje i egzistiranje do danas to je druga prica. I stigo sam do glavne tacke, naime "Stairay to heaven" je satanisticka molitva. Stvarno? A kako to? Pa vidis kad pustis od nazad cujes: MY SWEAT SATAN, I LOVE YOU blablabla.... E pa gospodo, onda sam ja spasen jer moja MINILINIJA ne pusta UNAZAD. I evo- probaj da procitas (ko god 'oce) reci, poslacu ti ih na mail, samo se obrati na [email protected]

Znaci, metal je satanisticka muzika? Onda sam ja izrod!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ARHANGEL>>>Religija je specificna oblast covekovog (kolektivnog) zivota,jer se temelji na necemu sto se smatra istinitim,ali ne podleze objektivnoj proveri,i to iz vrlo prostog razloga:ne postoji nacin na koji se to sa sigurnoscu moze ustanoviti.<<<

 

Zavisi...

Postoji jedna veoma interesantna razlika...

Ako si Hriscanin, neces ni sam dokazati niti ce ti iko drugi dokazati da je to u sta verujes tacno. Pitam se zasto je situacija u samom Satanizmu drugacija???

 

ARHANGEL>>>Niko nije obavezan da u nesto veruje i svako ima pravo da veruje u ono sto mu se svidja.<<<

 

Lako je to reci ali stvarnost nije takva...

 

SLAYER>>>Ja sam protiv satanizma uopste, cak sam veoma religiozan, i smatram, iako je nehriscanski da treba sataniste prognati sa ovog sveta, jer nam je dosta, cak previse palih andjela.<<<

 

Aaa, ha,ha,ha...

Kako ces da se boris protiv necega sto ne vidis, ne cujes ali ga recimo, osecas?

Inace, hriscanstvo jos uvek Satanizam ne vidi kao neku smetnju pa se i ne bori protiv istog. Ni prvi kompjuterski virusi nisu bili shvaceni ozbiljno...

 

SLAYER>>>Satanizam u metalu je samo stvar ikonografije, znaci vecina su pixke koje se foliraju, i love popularnost. <<<

 

Mislim da se to nikako ne moze saznati pa je ovo samo nagadjanje.

 

SLAYER>>>I stigo sam do glavne tacke, naime "Stairay to heaven" je satanisticka molitva. Stvarno? A kako to? Pa vidis kad pustis od nazad cujes: MY SWEAT SATAN, I LOVE YOU blablabla.... <<<

 

Ha,ha,ha sve sto si napisao je BLABLABLA...

 

SLAYER>>>I evo- probaj da procitas (ko god 'oce) reci, poslacu ti ih na mail, samo se obrati na [email protected]<<<

 

Hajde ti posalji sta imas da posaljes meni na [email protected]

 

SLAYER>>>Znaci, metal je satanisticka muzika? Onda sam ja izrod!<<<

 

Ko je rekao da je metal satanisticka muzika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

SLAYER>>>Od dosta ljudi sa Yumetala sam cuo da je izvesni NIGHTSTALKER glavni za***ant. Uverio sam se.

Stvarno, care, jel nemas sta da radis pa zezas druge?<<<

 

Uh, mora da te bolelo kad si takve reci napisao...

Ja sam svo vreme, odgovarajuci tebi na post, bio ozbiljan. Zasto mislis da se za***avam, uopste???

Zasto ne ponudis neku cinjenicu koja ce potvrditi da sam zaj@bant ili sta vec "dosta ljudi sa Yumetala" kaze?

Mozda su ti ljudi preglupi pa im je tesko da shvate kada ih neko svo vreme ispravlja??

Ne znam...

Nisam o tome ni razmisljao....

Inace, veoma sam zauzet pa, kad ugrabim vreme, dodjem ovde da vidim dokle su danasnji umovi stigli icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Hail Satan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ARHANGEL>>>Niko nije obavezan da u nesto veruje i svako ima pravo da veruje u ono sto mu se svidja.<<<

Nightstalker>>>Lako je to reci ali stvarnost nije takva...<<<

 

Znam to i potpuno sam svestan toga.To je vec ona klasicna razlika izmedju teorije i praxe.

 

Nightstalker>>>Postoji jedna veoma interesantna razlika...

Ako si Hriscanin, neces ni sam dokazati niti ce ti iko drugi dokazati da je to u sta verujes tacno. <<<

 

Pa nije to slucaj samo u hriscanstvu.Pogledaj i neke druge konfesije:budizam,judaizam,islam ili ne samo te tradicionalne nego i neke novije.Ne postoji nacin da dokazes da je tacno to sto one propovedaju.Kod satanizma je stvar drugacija.Njihovo verovanje,koliko ja kontam,pociva na logici i zdravom razumu.Sam si sebi najbitniji i ne postoji nista nevidljivo i sveprisutno cemu treba da se pokoravas.To bas i nema potrebe da se bilo sta dokazuje i proverava,zar ne?

 

SLAYER>>>Ja sam protiv satanizma uopste, cak sam veoma religiozan, i smatram, iako je nehriscanski da treba sataniste prognati sa ovog sveta, jer nam je dosta, cak previse palih andjela.<<<

 

Pa,mozes prognati ljude koji u to veruju,mozda cak i pale andjele(ako si dovoljno sposoban)ali ni na koji nacin ne mozes da prognas ideju,verovanje ili nacin zivota.Oni ce ostati tu.Ili ce se vratiti u ovom ili onom obliku.Kad-tad.

 

SLAYER>>>Satanizam u metalu je samo stvar ikonografije, znaci vecina su pixke koje se foliraju, i love popularnost. <<<

Nightstalker>>>Mislim da se to nikako ne moze saznati pa je ovo samo nagadjanje.

 

Potpuno se slazem sa tim.Kako ikada mozes biti siguran sta neko misli,ili znati stvarni razlog zasto se neko ponasa kako se ponasa.Mada,i ja licno pretpostavljam da je kod velike vecine satanizam tu u sluzbi sticanja popularnosti,a manji broj njih stvarno veruje u to.Ali,ponavljam,to je samo pretpostavka,ne i dokazana tvrdnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ARHANGEL>>>Pa nije to slucaj samo u hriscanstvu.Pogledaj i neke druge konfesije:budizam,judaizam,islam<<<

 

Naravno, ali nema potrebe isticati ni islam ni budizam jer, nemamo bas neke posebne veze sa istima.

 

ARHANGEL>>>To bas i nema potrebe da se bilo sta dokazuje i proverava,zar ne?<<<

 

Skoro...

Ali mozda to govori dovoljno koliko je sve vidljivo sta ovakav covek radi a ono sto fali da bi se dokazivalo - i ne dokazalo - je nesto samo-obmanjujuce. Mislim da u Satanizmu nema samo-obmane.

 

ARHANGEL>>>Pa,mozes prognati ljude koji u to veruju,mozda cak i pale andjele(ako si dovoljno sposoban)ali ni na koji nacin ne mozes da prognas ideju,verovanje ili nacin zivota.Oni ce ostati tu.Ili ce se vratiti u ovom ili onom obliku.Kad-tad. <<<

 

Jel... kako se ustvari zamislja pronalazenje tih ljudi? Mozda je SLAYER pomislio da Satanisti imaju rogove i repove pa... icon_smile.gif

 

ARHANGEL>>>Potpuno se slazem sa tim.Kako ikada mozes biti siguran sta neko misli,ili znati stvarni razlog zasto se neko ponasa kako se ponasa.<<<

 

Ja ne vidim razlog zasto razmisljati o tome i time se trpati u privatne zivote muzicara? Ako se muzicar predstavlja kao Satanist, to je njegova stvar i mislim da niko ne treba da ocekuje da svi fanovi njegovog benda treba da budu Satanisti. Kao sto smo recimo imali gomilu nasminkanih vampira nakon izdavanja "Dusk and Her Embrace". Fanovi su poceli da farbaju nokte, da stavljaju sminku oko ociju i slicne gluposti. Valjda je to vreme proslo...

Cinjenica je da je mnogima bitnije sta rade bendovi, kako izgledaju i sta pricaju umesto toga kakva im je muzika.

Ti ljudi verovatno nikada nisu ni pomislili na sta bi cela metal muzika licila da nema imidza. Sve bi bilo na neki nacin prazno, dosadno, ne interesantno, i bezosecajno. Na kraju kraja, black metala sigurno nebi bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIGHTSTALKER>>> Naravno, ali nema potrebe isticati ni islam ni budizam jer, nemamo bas neke posebne veze sa istima.

 

Tu si u pravu,ali ja nisam ni mislio da ih isticem.Samo sam hteo da kazem da se sve religije zasnivaju na verovanju bez provere.

 

ARHANGEL>>>To bas i nema potrebe da se bilo sta dokazuje i proverava,zar ne?<<<

NIGHTSTALKER>>>Skoro...

Ali mozda to govori dovoljno koliko je sve vidljivo sta ovakav covek radi a ono sto fali da bi se dokazivalo - i ne dokazalo - je nesto samo-obmanjujuce. Mislim da u Satanizmu nema samo-obmane.

 

I tu si valjda u pravu.To je jedna od stvari koja razlikuje satanizam od ostalih religija,a zbog tih razlika se satanizam vrlo tesko i moze nazvati religijom.Ovo vazi za tradicionalni satanizam,dok je "neosatanizam" opet specifican na svoj nacin i cini grupu za sebe.

 

NIGHTSTALKER>>>Jel... kako se ustvari zamislja pronalazenje tih ljudi? Mozda je SLAYER pomislio da Satanisti imaju rogove i repove pa...

 

Hehehe,veruj mi,ne znam,to bi ipak trebalo da on kaze icon_smile.gif

 

NIGHTSTALKER>>>...i mislim da niko ne treba da ocekuje da svi fanovi njegovog benda treba da budu Satanisti...

 

I ne treba.

 

SLAYER>>>Znaci, metal je satanisticka muzika? Onda sam ja izrod!

 

Ih,onda sam i ja izrod,jel? icon_biggrin.gif Nije metal satanisticka muzika,samo je satanizam deo imidza metala.I,kao sto rece Nightstalker:"...i mislim da niko ne treba da ocekuje da svi fanovi njegovog benda treba da budu Satanisti..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratih se na ove diskusije.

 

Kao prvo nadam se da mi Nightstalkeru i ti Philosopheru necete zameriti sto vam tek sada odgovaram.

Kao drugo da kazem da u Boga iz biblije ne verujem. Procitao sam svega par prvih stranica iz nje i dalje nisam mogao.To me

Share this post


Link to post
Share on other sites

SHNINKEL>>>Kao prvo nadam se da mi Nightstalkeru i ti Philosopheru necete zameriti sto vam tek sada odgovaram.<<<

 

Nije bitno vreme...

Bitno je delo.

 

SHNINKEL>>>Procitao sam svega par prvih stranica iz nje i dalje nisam mogao.<<<

 

Mnogi je nisu procitali a ipak su hriscani.

 

SHNINKEL>>>To me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nightstaliker >>>Ali zapitaj se dali si do tih "sila" sam dosao ili ti ih je neko dao?<<<

Da li mi ih je neko dao? Zasto je to sad toliko bitno? Ako mi je i dao ja ih sigurno bez razloga ne bih prihvatio.

 

Nigstalker>>>Zasto ti verujes?<<<

Danas ti je vise nego ikada popularno ne verovati u Boga a ja ne pratim trendove vec im kontriram. icon_smile.gif

Malo sale mada je tacno da se trudim da ne budem u trendu.Citaj daljepa ces otkriti.

 

Nightstalker>>>Odakle potice to tvoje verovanje?<<<

Hriscani ga nametnuli ili oni pre njih.

 

Nightstalker>>>Ne radi se o tome sta neko zeli nego sta je moguce... Ovo nije!<<<

Ja bi voleo da je tako!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

SHNINKEL >>> Manite se vise hriscanstva.Zar hoces da kazes da pre njega ljudi nisu verovali u Bogove i zivot posle smrti???<<<

 

hrishcjanstvo sam spomenuo iz razloga shto se dosta provlachi kroz razgovor. ljudi jesu i pre hrishcjanstva verovali u bogove ali mislim da tu nije bilo mesta za zhivot posle smrti... to su donele oformljene religije... a nastaviti sa rezonovanjem jednog kromanjonca nigde ne vodi... samo unazad.

 

SHNINKEL >>> Mozes li doista biti siguran u ovo sto tvrdis?<<<

 

hmmm, pa ne mogu da tvrdim, ali zar se ne bi vecj chulo neshto? znam da se o tome dosta pricha ali nigde nekog jasnog dokaza... mislim da je status quo

 

SHNINKEL >>> Da netrazis mozda previse?<<<

 

pa ne trazhim previshe - zhelim da mi objasnish kako ti shvatash to 'zhivot posle smrti'? svesna energija?

 

NIGHTSTALKER >>> Ha,ha,ha, a zasto nebi mogao? Um je misterija. Mozes klinicki umreti pa se "probuditi" sa pricom iz onostranog zivota. Slike koje si video stvorio je tvoj um. Mozda iz samog straha od smrti. Mislim, neces valjda verovati u takve price?<<<

 

tachno. sve slike stvara um.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...