Jump to content

Gorgoroth


Ravendark

Recommended Posts

Ma kapiram da se mnogi ne slazu ali blek metal je kao i svaka muzika. Bendovi rade muziku, snimaju albume, nastupaju zato sto zele da se taj njihov proizvod cuje i vidi, jos ako

 

zarade to je onda stvarno super za njih. Nije bend neiskren ako uspe da privuce siru masu, to samo znaci da su uspeli u svom kvestu

 

Meni je bzvz to sto neki bendovi stavljaju na sebe undeground etiketu zato sto nisu isplivali.

 

Kapiram i to foru "Ja sam mizantrop i samo ja kapiram svoju muziku i niko ne treba da slusa zato sto ne mrzi dovoljno inteligentno kao ja", ali opet, i to je

 

neki pokusaj da se ispliva i bude drukciji.

Edited by Black desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kapiram da se mnogi ne slazu ali blek metal je kao i svaka muzika.

 

:o

Naravno da nije.

 

Ako neko hoce da privuce ljude da slusaju njegovu muziku, zasto ne bi svirao nesto sto ce da se dopadne vecem broju ljudi (komercijalu), nego svira black metal? Iz ljubavi prema tome.

Tu dodjemo do pomenutog kvesta.

 

Ako usput uspeju i da prodaju veliku kolicinu diskova i karata za koncerte, to jeste uspeh, ali daleko od toga da je to glavna stvar.

U black metalu je finansijski uspeh i kad povratis pare koje si potrosio na to.

 

Da im je to primarni cilj, ne bi se bavili time.

 

Bend nije neiskren ako uspe, neiskren je ako stancuje izdanja da bi zadovoljio ugovor sa velikom izdavackom kucom, a ne tempom koji diktira kreativni output benda, ako pristaje na cenzuru i ogranicenja koja im izdavacka kuca namece itd itd.

 

Mnogi ekstremni metal bendovi zalutaju u to, i albumi koji nastaju u takvim periodima su skoro uvek nizeg kvaliteta.

 

Lepa je paralela npr. zaneseni umetnik koji grca u dugovima i nemastini baveci se svojom umetnoscu i ispastajuci finansijski zbog toga.

Pokusava i on ponesto od svojih radova da proda, ali ne kompromituje svoju viziju toga radi prodavanja.

Onda kad pocne da kompromituje to sto radi da bi bolje zaradio, tad to postaje manje umetnost.

 

 

Ja sam mislio da je to ocigledno, treba da budes malouman da bi pokusavao da namlatis pare black metalom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја не могу да верујем да неко може да каже да је БАН бољи од ДсО и да себе сматра познаваоцем музике.

PA NIJE REKO DA JE BOLJI GROM TE JEBO OVA RASPRAVA VAM POPILA MOZAK :o

 

ДсО, па Мјутилејшн, па сви остали.

Nemojte smesni biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je black metal u pitanju, muzika može biti iskrena samo kada se od nje ne živi. Otud i činjenica da su najbolji bendovi oni koji slabo idu na turneje i generalno se ne bave previše komercijalnim aspektom.

 

Sve ostalo je kalkulisanje i flert sa publikom.

 

nacin na koji DSO radi, daje intervjue, krije identitet = kalkulisani flert sa publikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je to, pa i Quorthon je uvek pričao kako je ta misterija oko Bathory-ja pravljena po uzoru na Sabbathe i kako je bilo kul kad su Sabbathi bili misteriozni na početku karijere pa nastajale razne priče oko njih. :D

 

Ghost tipičan primer kako maska i misterija dodatno dižu hajp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghost je tipican primer cirkusa, maske i misterije koja se koristi namenski da bi se napravio hajp, a DsO rade ono sto im se radi, izdaju, ko hoce nek kupi, i a u kurac.

 

To sto ce neko da se nahajpuje na njih zato sto se ne eksponiraju u javnosti ne znaci da se to radi namerno kao marketinska strategija.

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek govorio da, kada bih radio neki projekat koji bi isključivao nastupe, ne bih mnogo ili uopšte izlazio u javnost sa svime time. Muzika je dovoljna.

 

Namerno građenje misterije po uzoru na Sabate, Kvortona i ove cirkuzante je nešto potpuno drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blut Aus Nord is an artistic concept. We don’t need to belong to a specific category of people to exist. If black metal is just this subversive feeling and not a basic musical style, then Blut Aus Nord is a black metal act. But if we have to be compared to all these childish satanic clowns, please let us work outwards [from] this pathetic circus. This form of art deserves something else than these mediocre bands and their old music composed 10 years before by someone else.

Edited by HeLLsarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghost je tipican primer cirkusa, maske i misterije koja se koristi namenski da bi se napravio hajp, a DsO rade ono sto im se radi, izdaju, ko hoce nek kupi, i a u kurac.

 

Ovo. DSO nijednim svojim potezom nije komercijalizovao svoju muziku. Imaju svoju izdavačku kuću za koju povremeno izbace nešto (i distribuiraju preko Season of Mist-a da ne bi morali lično da se smaraju komercijalnim pitanjima). Nema flajera, nema youtube teasera, nema promocije, jednostavno izbace mesec dana pre pojavljivanja vest da izlazi nešto novo i to je sve. Siguran sam da ne žive od svoje muzike, niti meni deluje kao da im je to ikad bila namera.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...