Jump to content

Gorgoroth


Ravendark

Recommended Posts

Koliko su meni te pagan / viking teme postale turn off. Vikinzi su bili pljačkaši i ubice, a kad slušaš te bendove zvuči kao da su neki hipici. Čast izuzecima, Jotunspor na primer.

Gorgoroth su izbacili pre nekih mesec dana obaveštenje, kao za par dana dobre vesti, dža-bu, ja se ponadao novi album, kad ono - pivo. Kakve gluposti bože mili, i ko još kupuje sve to? Pivo, plastične figurice... Cirkus.

Edited by Miilos
  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма комерцијала тешка. А оно, нису они једини који сад раде то. Колко знам Сатир има неко своје вино и још пар бендова држе неке винарије/дестилерије. Ваљда су увидели да само од музике нема баш пуно пара с обзиром да су почели да снимају крш албуме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jer treba da se bave samo metalom, ako smeju i umeju kako treba, pičke jedne... xD

Ne znam de ti je pobegla logika kad je poznato da se u muzici više para uzima za krš ispolirane komercijalne albume nego za kvalitet.

Svako preduzetništvo je ok dok se ne shilluje agresivno preko benda, a ja nisam npr. video da se to vino zove Satyricon i da se gura pod nos kao neki Satyricon proizvod...

2 hours ago, Miilos said:

Koliko su meni te pagan / viking teme postale turn off. Vikinzi su bili pljačkaši i ubice, a kad slušaš te bendove zvuči kao da su neki hipici. Čast izuzecima, Jotunspor na primer.

Gorgoroth su izbacili pre nekih mesec dana obaveštenje, kao za par dana dobre vesti, dža-bu, ja se ponadao novi album, kad ono - pivo. Kakve gluposti bože mili, i ko još kupuje sve to? Pivo, plastične figurice... Cirkus.

Amin :D

U suštini po toj agresivnosti i udelu black metala najviše i razlikujem ''pagan black metal'' od ''viking metal'' od folk metala, s tim što viking ume da bude mekši i bliži folk metalu nego što mi se sviđa, slažem se. Al' eto npr. Moonsorrow ume i da bude nježan, a umeju i da deru, baš sam video review za Verisaaket pre neki dan koji je na temu ovoga što ti pričaš u prvoj rečenici:

I put this in and listened to Karhunkynsi, I paused it and went downstairs for a drink of water only to find that the Vikings actually broke into my house and murdered my family. I went back upstairs and locked the door and listened to the rest of it.

xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ne znam ko je pravio muziku na ovom novom Gaahlovom cedu ali bas iznenadjujuce zanimljivo i sveze zvuci, posebno jer sam ocekivao neki God Seed part 2. Ovde prva pesma totalni primitivni DMDS worship pa se posle toga bace u neki stariji Enslaved mood a mesavina ta dva stila se preplice do kraja albuma uz razne zacine a najzanimljivije mi sto je Gaahl skroz zabatalio Gorgoroth nacin pevanja i skoro sve otpevao klinom.

Sve u svemu meni ovo mnogo zabavnije od poslednjih nekoliko Gorgoroth albuma, a ako bih poredio s nekim Norsk solo odmetnikom - neuporedivo interesantnije od Abbatha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobine random "solo artist" konekcije :D

Ali sem toga saglasan, vrlo prijatno iznenađenje, mene i ona prva pesma pred album ličila na Enslaved i sad mi je to neki glavni uticaj, ima taj neki norse prog feeling kroz albuma. I ovako lično mi drago, jer mi je Gaahl iz cele te Gorgoroth ujdurme ubedljivo omiljeni lik.

Mali ontopic, video pre neki dan da Gorgoroth svirao live na Sweden Rocku, setlista 95% ista kao onomad u Novom Sadu sa Vaderom pre par godina, a i između toga maltene ništa nisu menjali, ne mogu da skontam da postoji tako lenj bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...