Jump to content

Gorgoroth


Ravendark

Recommended Posts

Ne mislim da je "nesto poseban", ali specifican da. Secam se svirke 2004. (valjda) u maloj sali skc-a. Posle sat vremena deranja, izvlaci clean kao od sale. Bas sam bio iznenadjen, a njegove vokalne sposobnosti su i koristili na albumima. To je samo plus.

 

Hat The Screecher se savrseno uklopio u prva dva i nije da je dikcija u black metalu bitna, ali mi je zanimljivo da cujem pored vristanja i po koju rec.

 

Inace, glavni rif iz Satan-Prometheus, je infernus maznuo malom Nikoli (ne vise tako mali dobosar Kamena) dok je jos svirao u Triumfall-u (nakon potpisivanja za FOS), iz pesme Within Their Midnight. To mi je vec smrdelo na kraj Gorgorotha.

Edited by :Erestun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ghaal? Nemoguce!

 

Verovatno nesto sto Pest peva na albumima, svirali su u SKC-u. Mozda Pa slagmark langt mot nord. Tesko da cu se setiti, da nemas mozda setlistu pri ruci? :)

 

Prva dva minuta TF-a poslusaj i onaj clean oko cetvorke pa uporedi. Nemoj mi samo reci da je slucajnost jer su tada vec uveliko bili pod SOF labelom. Licno bih voleo da jeste, jer TF nisam ni slusao zbog onih fantomovih tralala sintova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne primecujem da je Stefanov vokal doneo pozitivnu ili bilo kakvu promenu bendu. Genericki je, kao i muzika. X puta smo culi ovako nesto. Provrteo sam ga par puta i jednostavno tu vise nema emocija, sto mi je u neku ruku i normalno. Pest i Ghaal imaju specificne vokale i time se Gorgoroth izdvajao.

 

Okej, svakako ne ocekujem jos jedan Pentagram ili Antihrist, ali G i volim jer su imali muda da eksperimentisu kao na Incipit ili Destroyer albumu. Semplovi, efekti, bacanje palica na kraju pesme ...blod og helvetesild, sirova energija od pocetka do kraja. Ili Virginborn koja mi je savrseno legla na kraju albuma.

 

Prilično se slažem.

 

OK je ovo, bolje nego ona muljava dosada od prošlog, ali ovakvih polasatnih skupova solidnosti imam osećaj da mogu jednom godišnje da izbacuju, ako ne i češće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...