Jump to content

Crimson Glory


RNA

Recommended Posts

On 1/25/2024 at 12:16 PM, azal said:

tesko da gori vajb postoji

 

meni ovo u rangu sa Todd Fakeryche materijalom, zvuci kao neki bend koji se trudi da svira isti stil i to je otprilike to. 

Cucemo ostatak albuma pa cemo da ocenimo. Nekome ce mozda da se svidi nekome ne,sve je to stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 minutes ago, Najtmerinjo Najgori said:

Cucemo ostatak albuma pa cemo da ocenimo. Nekome ce mozda da se svidi nekome ne,sve je to stvar ukusa.

Mnogo bendova nije na nivou na kome bismo mozda voleli,tako da ni CG nije tu izuzetak,iako bih voleo da je drugacije i da je stari dobri Midnight tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, HEFEST said:

Kazu ljudi Astronomica ne valja. Svasta. Kazu bolji vajb ova pesma. Kuku majko. Procackajte usi malo nakupile se pecurke.

Ko je rekao da Astronomika ne valja? Ja pricam u svoje ime, meni je i taj album ok,nije kao prva dva ali i ne ocekujem vise tako nesto da ce da se snimi ikada,ostali su kao Masterpis zapisani u vremenu i to je to... Hvala za savet,mozda su tebi pecurke vec bile u usima pa znas kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio na tebe.  Malo pogledaj naokolo, nisi sam ovde. 🤣Tebe sam pomenuo samo sto se tice toga da nova pesma ima bolji vajb, a realno je losija i od najgore pesme sa Astronomike.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 minutes ago, HEFEST said:

Nisam ni mislio na tebe.  Malo pogledaj naokolo, nisi sam ovde. 🤣Tebe sam pomenuo samo sto se tice toga da nova pesma ima bolji vajb, a realno je losija i od najgore pesme sa Astronomike.

Ostaje da cujemo i ostale pesme koje budu objavili,pa cemo da kazemo svoje utiske,to ne znaci da je pesma losa,samo se eto nekome ne svidja,rekoh i gore u komentaru da je sve stvar ukusa. Naravno da nisam sam ovde zato sam i rekao da pricam u svoje ime,ostali ce reci svoje misljenje kad nadju to za shodno. Svakako mi je drago da mogu sa svima da podelim utiske i cujem druga misljenja na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je pesma dosta cudna. Pocinje dobro, ali vokali i sama pesma su previse spori i otegnuti. Nema scream ni jedan u pesmi sto je blasfemija. Ima nekih elemenata da bude ok pesma za neki drugi bend, ali ovo nije Crimson Glory sto se mene tice. Videcemo druge pesme.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 minutes ago, HEFEST said:

Meni je pesma dosta cudna. Pocinje dobro, ali vokali i sama pesma su previse spori i otegnuti. Nema scream ni jedan u pesmi sto je blasfemija. Ima nekih elemenata da bude ok pesma za neki drugi bend, ali ovo nije Crimson Glory sto se mene tice. Videcemo druge pesme.

Pocinje kao da je deo druge neke pesme pa je seceno,da se napravi kao pesma. Vokal ne moze nikad biti kao Midnight kao sto ni Dream Theater nikad ne bi bio ono sto je bez Dzejms-a. Ostaje da cujemo ostale pesme,ako bude neki shit pa normalno da necu ni slusati. Problem je kod nekih bendova taj sto kad stave svoj naziv benda, koji vec ima vrhunske albume svaki naredni materijal koji je slabiji postaje diskutabilan,ako me razumes? Nadam se da ce ostale pesme biti bolje,bar priblizno kao Astronomika,jer meni je taj album ok,iako je slabiji od prva 2. O 3 albumu ne bih trosio reci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astronomiku sam preslusao sigurno jedno 1000 puta tako da ako mi je to merilo rekao bih prilicno dobar album. 😃

A pesma stvarno izgleda nakalemljena. Ali cak i da ovako bude opet bolje nego Sonata Arctica koja se namerno trudi da se ogadi svim vernim fanovima. To je istina da su mnogi ljudi takvi i da ocekuju da sve bude stalno isto. Ja licno ne volim promene stila i pametovanje u smislu  - mi smo evoluirali kao bend i zato sada pravimo sranje muziku- jer je to za mene deevolucija, a ne evolucija. Tako su ljudi srali i kada je Deris dosao u Helloween, sekli svi vene na Kiskea, ali se ispostavilo da je bilo dobro ako sudi neko ko je objektivan. 

Sa druge strane do sada skoro ni jedan povratnicki bend  nije napravio album dostojan stare slave sem mozda Europe, Satan i jos po koji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

54 minutes ago, HEFEST said:

Astronomiku sam preslusao sigurno jedno 1000 puta tako da ako mi je to merilo rekao bih prilicno dobar album. 😃

A pesma stvarno izgleda nakalemljena. Ali cak i da ovako bude opet bolje nego Sonata Arctica koja se namerno trudi da se ogadi svim vernim fanovima. To je istina da su mnogi ljudi takvi i da ocekuju da sve bude stalno isto. Ja licno ne volim promene stila i pametovanje u smislu  - mi smo evoluirali kao bend i zato sada pravimo sranje muziku- jer je to za mene deevolucija, a ne evolucija. Tako su ljudi srali i kada je Deris dosao u Helloween, sekli svi vene na Kiskea, ali se ispostavilo da je bilo dobro ako sudi neko ko je objektivan. 

Sa druge strane do sada skoro ni jedan povratnicki bend  nije napravio album dostojan stare slave sem mozda Europe, Satan i jos po koji.

Lepo si sve rekao. Ali muzika vise nije kao sto je nekad bila u smislu da se stvara nesto inovativno da ne podseca ni na sta kao uticaj...sada u svakom bendu cujes  deo ili delic necega sto si vec negde cuo,ili te na nesto podseca. Licno mislim da treba da slusamo ono sto nas ispunjava i da ne sudimo preostro o bendovima koji su dosegli muzicki Mont Everest a nisu mogli dalje...jer ni jedan bend pa i najbolji nije imun na to i oni su imali velike uspone i padove ali sa vremenom su to nekako izbalansirali jer su trajali!!!!

1 hour ago, HEFEST said:

Astronomiku sam preslusao sigurno jedno 1000 puta tako da ako mi je to merilo rekao bih prilicno dobar album. 😃

A pesma stvarno izgleda nakalemljena. Ali cak i da ovako bude opet bolje nego Sonata Arctica koja se namerno trudi da se ogadi svim vernim fanovima. To je istina da su mnogi ljudi takvi i da ocekuju da sve bude stalno isto. Ja licno ne volim promene stila i pametovanje u smislu  - mi smo evoluirali kao bend i zato sada pravimo sranje muziku- jer je to za mene deevolucija, a ne evolucija. Tako su ljudi srali i kada je Deris dosao u Helloween, sekli svi vene na Kiskea, ali se ispostavilo da je bilo dobro ako sudi neko ko je objektivan. 

Sa druge strane do sada skoro ni jedan povratnicki bend  nije napravio album dostojan stare slave sem mozda Europe, Satan i jos po koji.

A sto se Sonate tice moje je misljenje da ne mozes cele svoje karijere da sviras iste skale i da svaka pesma podseca na hitove sa prva dva albuma....mora da se kopa po dusi i da se ide daljeeeee...ne razumi me pogresno,volim Sonatu ali albumi su im kvalitetno kao roler-koster...cas ovako cas onako....posebno ovaj poslednji iz 2019-e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sto se tice Sonate od Unie pa na dalje oni za mene ne postoje. Nema gore dole nego samo duboki glib. Reckoning Night je zadnji album koji je imao po nesto da se cuje, a da valja. Ne trazim ja da on kopa po svojoj dusi nego da pravi muziku za svoje fanove. Ako ce da pravi muziku koju ce sam da slusa u kadi dok se kupa onda je to druga stvar. 🤣 Ne smatram da je potrebno biti mnogo pametan da znas sta tvoji fanovi zele da cuju. Nije to problem samo sa njima nego sa vecinom bendova i oni su jedan od najcrnjih primera, ali ima i gorih kao na primer In Flames.

 

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...