Jump to content

Placebo


EVIL MORGAN

Recommended Posts

E pa posto se polovina moderatorskog tela biggrin.gif slozila (demokratija +ja = vacina) da ovo moze pod goth evo vam diskusije o ovom triu 8)

 

Dakle(m) kako vam se chine? Kao prvo koliko (ako) ih smatrate gothic orijentisane? Meni su oni jedan od omiljenih bendova (pri samom vrhu liste omiljenih tj) i za moj ukus su sasvim pristojno depresivni sa izuzecima pojedinih pesama koje me bas ubedace ili bace u cudan trip. Pr. : 'My Sweet Prince', 'Every You Every Me', 'Hemoglobine'... gadno rastuze :cry:

Njihov imidz? Da niste mozda kojim (pukim) slucajem bili u HR kad su odrzali koncert tamo???

Aj' toliko dok ne chujem vashe misljenje 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa otvorio si je,ipak :wink:

Ajde da ti odgovorim:omiljena pesma mi je definitivno 'Every you every me',ali ima jos mnogo toga njihovog sto mi se svidja,iako ih nikada nisam nesto intenzivno slusala.

E,sad,ja ih ne smatram toliko cisto'goth' orijentisane,ali imaju tog duha u sebi,i naravno,mislim da bi se svideli svima koji slusaju,npr,LAM :mrgreen:biggrin.gifa: (ocigledno).Neki ih svrstavaju u onaj 'synth-pop' pravac,ali,meni su uvek bili,da se grubo izrazim,u istom kosu sa Suede(mozda vam je ovo cudno ali tako je).Ta dva benda nikada nisam klasifikovala :mrgreen:

A mozda je to i zato sto sam ih slusala uvek u istom vremenskom periodu.....

Ma ne znam,dovoljno su dobri da bi imali pravo da se druze sa nasim ostalim omiljenim grupama na 'Goth' forumu,kojeg god da su pravca :wink::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ih svrstavaju u onaj 'synth-pop' pravac,ali,meni su uvek bili,da se grubo izrazim,u istom kosu sa Suede(mozda vam je ovo cudno ali tako je).Ta dva benda nikada nisam klasifikovala :mrgreen:

A mozda je to i zato sto sam ih slusala uvek u istom vremenskom periodu.....

 

E , sestro, chastila bi te pivom zbog ovog gore ( il' apsintom) ,shteta shto ne dolazish na night .(oba benda su mome srcu jako draga i ne mislim da je chudno shto ih poredish a i suvishe su genijalni da bi bili svrstani pod neki odedjeni muzichki pravac).

Planirala sam da odem u Hrvatsku kad su P svirali (kad to beshe ,proshlog maja?),ali mi je neshto ispalo skupo ,isto sam planirala i za Budimpeshtu , al' niko nije hteo sa mnom.

Znate da imaju novi album?

Proshli mi je bio nekako bledunjav ali su zato prva dva zakon.Omiljene pesme:Without you I'm nothing, Crawl (ta nekako i lichi na gothic),Lady of the flowers ....ima ih dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

I druga polovina moderatorske ekipe se slaze da ovaj topic bude ovdje biggrin.gifa:

 

Ja imam dva albuma, Without You I'm Nothing i Black Market Music. Oba su mi odlicna, i bas nisam za izdvajanje pjesama. Odlicno zvuce, naravno, inace ne bi uzeo vise od jednog albuma smile.gif

Odusevila me je atmosfera u spotu Pure Morning. Odavno nisam vidio tako dobro ukomponovanu muziku sa slikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ih svrstavaju u onaj 'synth-pop' pravac' date='ali,meni su uvek bili,da se grubo izrazim,u istom kosu sa Suede(mozda vam je ovo cudno ali tako je).Ta dva benda nikada nisam klasifikovala :mrgreen:

A mozda je to i zato sto sam ih slusala uvek u istom vremenskom periodu.....

 

E , sestro, chastila bi te pivom zbog ovog gore ( il' apsintom) ,shteta shto ne dolazish na night .(oba benda su mome srcu jako draga i ne mislim da je chudno shto ih poredish a i suvishe su genijalni da bi bili svrstani pod neki odedjeni muzichki pravac).

[/quote']

Odlicno,drago mi je da me je neko razumeo :oops: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto - mislis, zasto je morao da ostavi tako bogat i sadrzajan komentar? Jasno, zato sto se za 'prave muskarcine' ne sme ni najmanjim slucajem posumnjati da kojim slucajem vole da slusaju neke tamo feminizirane, i to treba svima da se stavi do znanja... bljak sad.gif

 

Ah da, da ne bih trunila: nisam slusala Placebo do sada, ali Brianov imidz mi se svidja. Na nekim slikama jako lepo izgleda u kratkoj haljini, a uopste mu ne stoji lepo otkad se osisao, mnogo mu je cetvrtasto lice smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto - mislis, zasto je morao da ostavi tako bogat i sadrzajan komentar? Jasno, zato sto se za 'prave muskarcine' ne sme ni najmanjim slucajem posumnjati da kojim slucajem vole da slusaju neke tamo feminizirane, i to treba svima da se stavi do znanja... bljak sad.gif

 

Ah da, da ne bih trunila: nisam slusala Placebo do sada, ali Brianov imidz mi se svidja. Na nekim slikama jako lepo izgleda u kratkoj haljini, a uopste mu ne stoji lepo otkad se osisao, mnogo mu je cetvrtasto lice smile.gif

smile.gif

Ima i malo ruzan nosic,al' nema veze.....Gotivan je lik :wink:biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Cypher >>> Bljak je zato sto mi se jednostavno ni muzika ni textovi ni oni kao pojava ne dopadaju... jednostavno zato... valjda sme nesto da mi se ne dopada... :?

Za sanguinia >>> Pazi da sam pravi muskarac sigurno jesam (a ne kao te tetke) i navodnici ti nisu potrebni! Nema sta ko da sumnja u mene smile.gifsmile.gifsmile.gif (ovo me je zasmejalo definitivno) pogotovo ako je muzika u pitanju... :roll: nemam predrasude prema nikome vec ako mi se nesto odnosno neko ne dopada, ne dopada mi se i tacka! A da je bljak, bljak je i tvojim bogatim i sadrzajnim krtiticki orijentisanim postom neces promeniti moje misljenje mada ti verovatno to i nije bio cilj... i slusaj Placebo ja necju i gotovo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, potpuno sam ocekivao da ce biti i onih kojima se nece svideti 'secerna vodica' smile.gif posto su sva trojica prilicno kontraverzni. Setite se samo lomljenja gitare i pojacala na San Remo-u biggrin.gif Ma meni su skroz gotivni a kome se ne svidjaju ok, I respect that.

Uklapaju se u moje rezonovanje goth kulture s tim da oni imaju neki, da ga nazovem, urbaniji prizvuk :? Tj pevaju o svakodnevnim problemima i zvuche prilicno soc na jedan cudesno primamljiv nacin dok mi vecina goth/electro bendova zvuche ili vishe epski ili vishe futuro.... maybe I'm wrong :| Imam, sva tri albuma a moracu da nabavim i ovaj novi pod obavezno jer posle ogromne distance u izdavanju ocekujem nesto stvarno drugacije. Ebiga imali su vremena da rade na pesmama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I druga polovina moderatorske ekipe se slaze da ovaj topic bude ovdje biggrin.gifa:

 

Ja imam dva albuma, Without You I'm Nothing i Black Market Music. Oba su mi odlicna, i bas nisam za izdvajanje pjesama. Odlicno zvuce, naravno, inace ne bi uzeo vise od jednog albuma smile.gif

Odusevila me je atmosfera u spotu Pure Morning. Odavno nisam vidio tako dobro ukomponovanu muziku sa slikom.

 

Ma za 'Pure Morning' imaju cini mi se i najbolji spot. Na zalost neke i nisam imao prilike cesto da vidjam npr. 'Taste in Men' tako da bas ne mogu da tvrdim, ali P.M. razbija a i mali je soo qt smile.gif Momenat kada konacno skoci i pada pa stane je... Uh tako dobar.

 

Ajde neko ko je preslusao novi disk nek se javi sa utiscima cisto da uporedi kvalitet sa prethodnim dok se ne povratim malo od finansijskog kolapsa biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo , ja kupila novi ,dobar je ,vishe mi se svidja od prethodnog , ima par stvarno depresivnih i tragichnih pesmica.Vishe komentara kasnije kad ga budem josh slushala , samo da kazem da Placebo imaju vrlo dobre tekstove , netipichne, i bash urbane kako reche Evil Morgan .Dobro , oni ipak nisu gothic , tako da ne moraju da prave pesme o mrtvim zenskama i slichno :wink: .Ako mozete da ga nadjete , obavezno nabavite njihov prvi album , malo je agresivniji od ostalih ali je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kad sam naletela ovde na Placebo..ma, greska je, neki drugi bend...proverim, vidim pominju se WYI'MN i sl. Shvatih...hm? Gothic? Ajde, dobro...svejedno... Imam sve albume i definitivno preporucujem Placebo-Placebo posto je to malo teze naci, do pre godinu i kusur nigde ga nije ni bilo. Omiljen mi je on i Without You... (znate za Bowie-vo maslo), bend je zaista odlican, ima slabe tackice, ali ih pametno gurne uvek na kraj albuma :wink: (mislim na poslednja dva). Sleeping with Ghousts je sasvim ok, Bitter end je fantasticna(i valjda im je prvi singl, jel?) itd.

Jeste li slusali obrade T-REX -a i Syd Barretta ?(za ovu drugu sam cula tek skoro i zaprepastila se kombinacijom, jer i Syda i Placebo slusam pojedinacno godinama) POjavljuju se u Velvet Goldminu-taj film se ne sme propustiti, ne zbog njih, naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste li slusali obrade T-REX -a i Syd Barretta ?(za ovu drugu sam cula tek skoro i zaprepastila se kombinacijom, jer i Syda i Placebo slusam pojedinacno godinama) POjavljuju se u Velvet Goldminu-taj film se ne sme propustiti, ne zbog njih, naravno...

 

U, Syd biggrin.gifa: A koju su pesmu obradili?

 

... da odgovorim sebi posle kratke pretrage: 'Dark Globe' - mmm, to vredi cuti... 'oh where are you now, pussy willow that smiled on this leaf?...' smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...