Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

jeste stvarno steta za diggere,a i za sabaton isto,oni su me bas prijatno iznenadili... :da:

hm...necemo sada o definicijama... :no: mistress je potpuno u pravu,uticaj a.k. je cinjenica,bez obzira na to ko je obelezio ovaj "eon" a ko nije...znas li uopste sta predstavlja naziv benda...?! :confused:

Sam Alister se tako predstavljao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboga ljudi. Alister se jeste predstavljao kao zver, ali to ne znaci da nuzno svako ko uzme ime zver je po ugledu na njega. Mogu imati zajednicku viziju ili ideju do nekle, a ne da je jedan drugom uzor.

Sad kad sam vam nacrtala ko za debile, da li je jasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomas Karlsson je osnivač Dragon Rouge-a.

Je l' ste gledali ovaj sad Headbanger's Ball na MTV Adria, bio je snimak Therion-a iz Ljubljane sa ove turneje. Pustili su ceo drum solo i Muspelheim koji je usledio; ali je bilo pogrešno potpisano kao "Tuna 1613". Takođe je bio i kratak intervju sa braćom. Siguran sam da je drum solo bio isti kao ovde, ali mi se sad učinio mnogo duži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomas Karlsson je osnivač Dragon Rouge-a.

Je l' ste gledali ovaj sad Headbanger's Ball na MTV Adria, bio je snimak Therion-a iz Ljubljane sa ove turneje. Pustili su ceo drum solo i Muspelheim koji je usledio; ali je bilo pogrešno potpisano kao "Tuna 1613". Takođe je bio i kratak intervju sa braćom. Siguran sam da je drum solo bio isti kao ovde, ali mi se sad učinio mnogo duži.

Gledah ja ... i posle ce neko da mi kaze od nasih fanova da je SKC sranje prostor za svirke tog kalibra ?!?!? Sta li bi onda rekli za onu nesrecu u ljubljani....

:no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda treba otvoriti poseban podforum za metal bendove za koje ne možemo da nadjemo mesto u ostalim podforumima... ;)

 

 

Što se tiče liste:

 

1.Der Mitternachtslowe

2.Schwarzalbenheim

3.Blood Of Kingu

4.The Falling Stone

5.An Arrow From The Sun

6.Ginnungagap

7.Wine of Aluquah

8.The Perennial Sophia

9.Son Of The Sun

10.Son Of The Staves Of Time

11.Deggial

12.Tuna 1613

13.Melek Taus

14.Rise Of Sodom And Gomorrah

15.Muspelheim

16.Grand Finale

17.Lemuria

18.Nightside Of Eden

19.To Mega Therion

20.Thor

 

Ovo je lista iz ruku Christofera =)

 

Naravno, na Tuna 1613 treba dodati i drum solo...

 

Sad jedino ako su, poput Evergrey-a, dodali nešto van predvidjene liste (Birth Of Venus Illegitima)... :ph34r:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

...btw mozda su i country, ali definitivno nisu heavy. Heavy su gravedigger i tone drugih dosadnih i predvidljivih bendova (sa izuzetkom Mejdena) koji sviraju silovanu verziju hard rocka 70-tih, to sto su sa njima isli na turneju ne znaci da sviraju istu vrstu muzike. Gravedigger je razlog zbog kojeg sam odlucio da NE odem na ovaj koncert.

 

od ovog trenutka dalje rasprave na temu kojem zanru pripada Therion povlace warn za ucesnike....vreme sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

..Gravedigger je razlog zbog kojeg sam odlucio da NE odem na ovaj koncert.

 

У великој мери је такав случај и са мном.

Било ми је много да дам 2000 само за Therion будући да ме GraveDigger апсолутно не занима.

У тој варијанти, 2 сома може много боље да се потроши.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno,u muzici theriona se moze cuti ogroman uticaj old skul heavy bendova kao sto su Accapt,Mejden i taj "gadni" Grave digger,od cega Cristoffer i ne bezi,poslusajte samo uvodni rif u Enter Vril Ya,recimo.

 

ne trazim warn,samo iznosim cinjenice :)

od coveka koji zivi za king diamond samo pametne reci se i mogu cuti :pivopije:

btw ja na novom albumu vidim i uticaj abbe, bar sto se tice nacina na koji su nasnimljeni zenski vokali jedan na drugi :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno,u muzici theriona se moze cuti ogroman uticaj old skul heavy bendova kao sto su Accapt,Mejden i taj "gadni" Grave digger,od cega Cristoffer i ne bezi,poslusajte samo uvodni rif u Enter Vril Ya,recimo.

 

ne trazim warn,samo iznosim cinjenice :)

 

istina, svi muzicari imaju uticaje. i Blackmore je odusevljen klasikom, pola Shades-a je neoklasican koncert, Parpli su svirali u Albert Hol-u (doduse, bez njega i to mnogo kasnije), pa opet ih u prodavnici neces naci na istoj polici sa Sopenom ili Bahom.

 

Therion je te uticaje ugradio u svoju muziku (doduse vise Celtic Frost no ostali), mada su to osnovni uticaji svih metal muzicara starije generacije, jer pre 85-e i nisu imali bogznasta drugo da slusaju, ali to ne sacinjava onu sustinu koja Therion odvaja od drugih bendova. Na pocetku karijere su bili death metal bend, a Theli, Vovin, Secret of The Runes, Lemuria imaju nesumnjivo imaju mnooogo vise slicnosti sa muzikom kojoj dodajemo etiketu Gothic Metal (pogotovo uzevsi u obzir okultnu, istorijsku, filozofsku, alhemijsku tematiku njihovih tekstova u svakoj fazi) u nedostatku bolje odrednice (nista drugo ne moze preciznije da ih odredi, a ova odrednica je mnooogo siroka) nego drugi zanrovi. Ovi albumi jednostavno ne liche ni na sta sto je do tada opisivano kao Heavy Metal osim u onom najsirem smislu u kojem su svi bendovi Heavy Metal. Ako su heavy sto koriste elektricne gitare i bubnjeve, onda stvarnooo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako recimo son of the staves of time, tuna 1613, the falling stone i flesh of the gods nisu dovoljno heavy, onda stvarno ne znam sta jeste. ali ovde se ocigledno radi i o predrasudama prema zanrovima. no nebitno, zaista je najbolje da se diskusija ovde prekine.

btw bila sam na metal storm-u i bas me iznenadjuje kako je nisko ocenjen ovaj album od strane publike u odnosu na ostale radove :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Металци, често, не праштају храброст и иновације.

Овај албум је, у већој мери, прогресиван и авангардан него било који до сада, изузев, можда, "Theli".

Људи би, вероватно, да слушају "Secret of the Runes" до краја живота.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto su tri pesme heavy posle deset albuma koji nisu znaci da treba da ih proglasimo heavy metal bendom. jebiga onda je i Indira Radic industrial posto je marnula jednu pesmu Ramsteinu. Kad naprave jos tri albuma u tom fazonu, onda cemo da kazemo: kao sto je bio death metal, pa posle gothic metal, OD SADA je Therion heavy metal dok ne popizde i ne predju u novi stil.

 

po vasim kriterijumima Katatonia nije metal bend zato sto Viva Emptiness nije metal. A pazi fore, sledeci album ponovo jeste. Sta cemo sada sa njima?

 

Paradise Lost je izdao pet-sest albuma kao electro/gothic rock/whatever bend, ali ajde da mi neko kaze da tema o njima ne treba da se otvori na gothic metal forumu! sta cemo sa Icon, Lost Paradise, Gothic, Draconian Times?

 

E zamisli, sta trazi In Flames na death metal forumu? Pa oni sad sviraju neki NU.

 

Sto Iron Maiden da ne ide na Djubriste? Njihova zadnja tri albuma pripadaju tom zanru.

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Металци, често, не праштају храброст и иновације.

Овај албум је, у већој мери, прогресиван и авангардан него било који до сада, изузев, можда, "Theli".

Људи би, вероватно, да слушају "Secret of the Runes" до краја живота.

Pa, u tome ima istine, ljudi jednostavno ne zele da cuju nesto novo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Howling Wind, ti mene ocigledno ne razumes. ali ako cemo po tvome, therion onda definitivno treba da ide na death metal forum jer sve pre theli ne moze da se podvede pod taj tvoj jelte gothic, a 4-5 albuma nije malo, zar ne? pa ako se metallica podvodi i danas pod thrash sa svoja 3-4 thrash albuma, zasto ne bi i therion mogao onda da bude death? a naravno da nisu samo one pesme sto sam pomenula heavy/prog, ali mislim da bi bilo suvise iscrpno da ti pisem o svakoj pesmi gde su heavy/prog delovi/uticaji. i nemoj molim te da me primoravas vise da nastavljam diskusiju.

 

@gavrosaurus - slazem se skroz sa tobom. ne bi ni valjalo da budu jos vise progresivni od ovoga sad, jer usi mnogih naviknute na pitkije stvari ne bi to vise mogle da svare. nesto poput vagnera :)

 

edit: ladno izvalih da mi je ovo 100-ti post na temi... majku mu...

Edited by Kali Yuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne pocinjemo uopste sa tom prog odrednicom. ako neki bend ima solazu ovih dana - on je prog. ako ima klavijature - prog. ako pevac nosi kozne pantalone i stavlja kobasicu da bi izgledalo da mu je veci tuki - prog. ako ima neparnu ritmiku - prog. ako ima instrumente koje ne znas kako se zovu - prog. ako pozove pevaca koji nedajboze peva u prog bendu - prog. ako ima elemente dzeza - prog. ako napravi konceptualan album - prog. ako ima iole brzi ritam i ne odluta od glavne teme - power/prog. Guess what - po takvoj logici i Isis i Neurosis su prog. Pa opet nisu na prog forumu. Prog je kovanica mladjarije 80-tih godina da opisu sve sto im deluje novo a sto je marnuto iz 70-tih godina i sto oni naravno nisu slusali.

 

[ironija]Sto Meshuggah nije na prog forumu?[/ironija] pa oni imaju i te kako prog elemenata u svojoj muzici.

 

btw. razocaran sam pomalo novim Therion albumom (osim mozda pesama Gothic Kaballah i Trul) - previse je JEDNOSTAVAN. tu proga nema ni za p.

 

vrhunac svoje karijere ovaj bend (i jos uvek se slepuje na tome) je postigao sa THELI i VOVIN albumima (na koncertima ne sviraju vise stare death metal pesme i REKLI su da su raskrstili sa tom fazom, pa stoga vise nisu death metal bend. Kad budu rekli, raskrstili smo sa ovakvim tekstovima, tematikom, horovima, od sad smo imitacija Accepta i Motorhead-a, e tad ce biti heavy) i i dalje na koncertu sviraju To Mega Therion, Birth of Venus Illegitima, Nigthside of Eden, whatever.

 

uostalom niko ti ne brani da otvoris temu o Therionu na power/prog-u. Ima sasvim dovoljno gothic elemenata da bi OVA tema ostala na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...