Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Maiden...pfff...nista novo...Maideni mogu samo da poljube stopala Saxonu kada pricamo o NWOBHM, i sire o HM...

 

Dodjem ti pivo :rockdevil:

 

A therion, meni je najjachi album "Theli"..savrshen prelaz izmedju starih i novih radova, cenim. Drugo mesto dele Vovin i GK..e dalje..nekako i ne mogu da ih razdvojim..ma predobar bend za sve pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...Therion je jako spiritualan bend, tako da se ne mozemo nadati da ce iskvariti. Mozemo da volimo vise ili manje pojedine albume, ali ostaje cinjenica da su svi oni pravljeni u cilju ispunjenja jedne blistave vizije i sa puno duse, da su kvalitetni i da je svaki album i za clanove benda i za nas - fanove, kao korak u nepoznato. U nepoznate sphere muzike i duhovnosti...Kad se setim da sam svojevremeno zamisljao O Fortuna u izvodjenju Therion-a, kad malo potom oni izbacise Deggial, sa obradom pomenutog klasika :smile: Onaj koncert u Rumuniji sa filharmonijom je neverovatno dobro zamisljen i sam Therion je odradio odlican posao, ali klasicari su malo zeznuli stvar, a hor je bio uzasno slabo ozvucen, tako da je na mestima gde je trebala zemlja da podrhtava, on bio na granici cujnosti. To iritira, ali projekat je stvarno grandiozan i nemoguce je bilo sprovesti ga bez greske.

 

Gothic Kabbalah je numero uno, mada su mu za repom i Theli i Vovin i Deggial i Lemuria/Sirius B. Runes mi je nekako najozbiljniji album od njih i malo duze sam ga vario, ali stvarno je dobar komad. Klasicarski deo na A'arab Zaraq je perverzija u najsladjem smislu te reci :red: , a Atlantis, iako vise kompilacijski, ima par novih stvari koje pripadaju samom kremu Therion-ovog opusa. Od ranije faze - na Ho Drakon ima odlicnih pesama (stvaralastvo pre ovog albuma me bas i ne dotice), a Lepaca je prekretnica u muzici benda i pravi biser simphonicno-extremnog zvuka... Ko se ne slozi sa mnom...svaka mu cast ! :pivopije:

 

Bravo! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...