Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

Therion - sto puta isprichana pricha.. najljepsha pricha biggrin.gifa:

 

Zbog njihove Clavicule sam i pocheo da slusham metal..

 

Sto se tiche liriksa za The Siren of the Woods.. sjecam se da sam ih trazio davno po netu, i da sam naisao na informaciju da liriksi nisu nikada sluzhbeno objavljeni.. :cry:

Ipak, uspio sam da iskopam samo jedan dio isitih, pa cu da podijelim to sa vama smile.gif - nadam se da ce koristiti.. :>

 

-------------------------------------------------------------------------

The Siren Of The Woods

-------------------------------------------------------------------------

 

Enuma ilu awiluma

Ardu Shamash apkallu baru

Nergal ina ramanisu

Annu ki-utu-kam ilu

 

Parak simati

Muballit mite

Nergal allatu

Mellamu mesaru

La tapallah Annuaki

Kettu Puluthu qillatu

 

Erset la tari eimmu

Ina ramanisu melammu

Baru dinau

Allatu Nergal

 

Sar kissati

Nergal allatua

Allatu Adapa

Ina ramaniusue

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo shto se neko setio Theriona , mada mislim da oni nisu bash gothic , mozda bi zbog (izrazito magijskih) textova trebali biti svrstani u black , ali muzichki su stvarno nedefinisani ,proshli su kroz sve vrste metala, od deatha (kad su bili mali) preko heavy i trash-a ,u svakom sluchaju mnogo su dobri , choveku bude stvarno lepo dok ih slusha,drago mi je shto su se na SOTR konachno okrenuli svojim korenima ,tj skadinavskoj muzici i mitologiji , to im najbolje ide od ruke

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo shto se neko setio Theriona , mada mislim da oni nisu bash gothic , mozda bi zbog (izrazito magijskih) textova trebali biti svrstani u black , ali muzichki su stvarno nedefinisani ,proshli su kroz sve vrste metala, od deatha (kad su bili mali) preko heavy i trash-a ,u svakom sluchaju mnogo su dobri , choveku bude stvarno lepo dok ih slusha,drago mi je shto su se na SOTR konachno okrenuli svojim korenima ,tj skadinavskoj muzici i mitologiji , to im najbolje ide od ruke

 

:x :x :x :x :x :? :? :? :? :? :?

 

O thrashu, heavy-ju, i "svim vrstama metala", kako ti rece, ni govora. Mislim, o tome je smijesno i raspravljati.

 

Therioni u pochetku jesu bili death, kasnije gothic, a danas bih rekao da su goth/symph metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od njih imam album "Secret Of The Runes"..... najbolja pesma sa ovog albuma mi je ubedljivo "Vanaheim''.

Svidja mi se i ona obrada od Scorpionsa (koja nije na ovom albumu) ''Crazy Nights".

 

Pa moja preporuka ti je da nabavis Theli i Vovin...neces se pokajati....po meni to si ima najbolji albumi!

 

Pozdrav! biggrin.gifa: biggrin.gifa: :wink::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od njih imam album "Secret Of The Runes"..... najbolja pesma sa ovog albuma mi je ubedljivo "Vanaheim''.

Svidja mi se i ona obrada od Scorpionsa (koja nije na ovom albumu) ''Crazy Nights".

 

Pa moja preporuka ti je da nabavis Theli i Vovin...neces se pokajati....po meni to si ima najbolji albumi!

 

Pozdrav! biggrin.gifa: biggrin.gifa: :wink::wink:

 

biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:x :x :x :x :x :? :? :? :? :? :?

 

O thrashu, heavy-ju, i "svim vrstama metala", kako ti rece, ni govora. Mislim, o tome je smijesno i raspravljati.

 

Therioni u pochetku jesu bili death, kasnije gothic, a danas bih rekao da su goth/symph metal.

 

Na Lepaca Kliffoth su kombinovali trash i klasiku ,na Theli-u je bilo neshto slichno a kasniji albumi spajaju heavy i klasicu ,ti lepo slushaj muziku u pozadini horova i videces da to gothic nije .Gothic metal je neshto sasvim drugo ,obichno ima jednolichniji ritam ,nema solaze a gitare nisu toliku naglashene --> Therion su METAL ,mozda symph . ili slichna glupost ali greshish silno sinko kad ih nazivash gothicom samo zato shto koriste horove.Da nisu sluchajno i Blind guardian i Rhapsody gothic (i naravno Nightwish)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:x :x :x :x :x :? :? :? :? :? :?

 

O thrashu, heavy-ju, i "svim vrstama metala", kako ti rece, ni govora. Mislim, o tome je smijesno i raspravljati.

 

Therioni u pochetku jesu bili death, kasnije gothic, a danas bih rekao da su goth/symph metal.

 

Na Lepaca Kliffoth su kombinovali trash i klasiku ,na Theli-u je bilo neshto slichno a kasniji albumi spajaju heavy i klasicu ,ti lepo slushaj muziku u pozadini horova i videces da to gothic nije .Gothic metal je neshto sasvim drugo ,obichno ima jednolichniji ritam ,nema solaze a gitare nisu toliku naglashene --> Therion su METAL ,mozda symph . ili slichna glupost ali greshish silno sinko kad ih nazivash gothicom samo zato shto koriste horove.Da nisu sluchajno i Blind guardian i Rhapsody gothic (i naravno Nightwish)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic sigurno nisu, o tome je mnogo puta raspravljano, a posto stvarno imaju uticaje svega i svacega, idealan su bend za Ostale pravce...

 

Kako su onda bile cak dve teme na gothic-u o njima?

 

Zato sto se o tom forumu ranije niko nije brinuo, i bilo je svacega.

 

Therion nisu gothic, nemaju ni primesu gothic atmosfere sto je za taj pravac prilicno bitno...

Simfonijski elementi *nisu* gothic. 'Operski' glasovi *nisu* gothic, takodje ni horovi... itd. itd. I po kom osnovu ljudi misle da su Therion gothic, nije mi bas najjasnije... :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvano mi je žao što se na svakih par meseci rodi neka ovakva rasprava. Pomalo i iritira.

 

Sanguinia, mislim da bi na forumu gothic doom & industrial trebalo da otvoriš važnu temu tipa "Gothic for dummies" da ne bi bilo više ovakvih sranja. Ukratko šta ima a šta nema veze sa gothic muzikom...

 

Muziku im po mom mišljenju nije teško definisati... Uzmeš pesmu koju hoćeš, oduzmeš simfonijske elemente i obično ostane neki prosti heavy metal. Ako hoćete da razbijate glavu oko naziva tog pravca, zovite ga sympho-metal-all-in-one...

 

Btw, volim ih. Služe mi za opuštanje, laki su za slušanje i lako varljivi čak i mojoj kevi (koja u životu nije "videla" metala). Omiljeni album mi je Vovin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sanguinia, mislim da bi na forumu gothic doom & industrial trebalo da otvoriš važnu temu tipa "Gothic for dummies" da ne bi bilo više ovakvih sranja. Ukratko šta ima a šta nema veze sa gothic muzikom...

 

Ne, ja podrazumevam da na Gothic forum dolaze normalni i obavesteni ljudi kojima ne treba crtati... doduse, za svaki slucaj tu su i pravila smile.gif

 

A sto se tice Theriona... ranije sam ih slusala malo vise, a i sad mogu da cujem tu i tamo neku stvar - Vovin je manje-vise ceo slusljiv, ako se zaobidje onaj 'Wild Hunt' (valjda)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic sigurno nisu, o tome je mnogo puta raspravljano, a posto stvarno imaju uticaje svega i svacega, idealan su bend za Ostale pravce...

 

Kako su onda bile cak dve teme na gothic-u o njima?

 

Zato sto se o tom forumu ranije niko nije brinuo, i bilo je svacega.

 

Therion nisu gothic, nemaju ni primesu gothic atmosfere sto je za taj pravac prilicno bitno...

Simfonijski elementi *nisu* gothic. 'Operski' glasovi *nisu* gothic, takodje ni horovi... itd. itd. I po kom osnovu ljudi misle da su Therion gothic, nije mi bas najjasnije... :ne:

 

E pa jebiga, mene su ubedili da tamo to najvise pripada, sta se moze. Da Therion nisu gothic, to je vise nego ocigledno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od njih imam album "Secret Of The Runes"..... najbolja pesma sa ovog albuma mi je ubedljivo "Vanaheim''.

Svidja mi se i ona obrada od Scorpionsa (koja nije na ovom albumu) ''Crazy Nights".

Heh, otkud ti ideja da je 'Crazy Nights' pesma od Scorpions!? Mislim, nema sanse da oni imaju takvu stvar. U originalu je bend Loudness, sa albuma 'Thunder In The East'...

Sto se tice Therion- nema mnogo price posto je to moj omiljeni bend. Oni su rodonacelnici sypmho-metala, ali sada su malo popustili i imaju sve vise razlicitih elemenata. Uopste nije bitan zanr ako dobro svuci, zar ne? Meni je najbolji 'Secret Of The Runes' (a imam sve albume), to je album sa, meni, najblizom tematikom. Chris se usavrsio u komponovanju a novi bubnjar je za klasu bolji od starog. U svakom slucaju Therion imaju jako malo veze sa goth-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...