Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

A ja ih slusam jos od 96. i slicno kao sto je napisao i neko ranije, nisam imao neke pretjerana ocekivanja u smislu da cu se nesto posebno oduseviti ili iznenaditi, ali zaista mi je legao novi, cuo sam ga vec 4-5 puta danas.

Treba jos malo vremena da se slegne, ali vec se vidi da je rijec o izuzetno jakom albumu. Novine koje se ticu produkcije, zvuka i nekih eksperimentalnih rjesenja su bas dobro "sjele" i zato mi album onako bas zvuci svjeze i poletno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Nemam pojma šta se dešava, ali vidim da ceo svet pljuje po ovom albumu. Gde god da pogledam, sve sama pljuvačina.

 

 

A cekaj , svi moraju da dele isto misljenje kao ti ? Nekom se svidja , nekom se ne svidja ,deal with it

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Meni album nije legao ......ne mogu da ga svarim.Ne znam što ga porede sa "Secret of the runes" kada je album preslab , mala beba za SOTR. Produkcija mi se čini da je mogla biti mnogo bolja.

 

Moraću opet da ga preslušam.

 

btw , funny pic. Ovo treba staviti pod Humor :) Vikstrom mi lici na Nick Holmesa iz Paradise Losta :D :D

 

94_photo.jpg

Edited by Administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

SOTR je najrepetitivniji, produkcijski najlosiji i objektivno kompozicijski najslabiji album Therion-a (posle Theli), tako da ne znas sta pricas. (ne kazem da nema dobrih pesama na njemu bez obzira na sve to, ali ni prismrditi prethodnim i narednim albumima)

 

Ovaj poslednji album mi je stvarno izvanredan, bolji mi je od prethodnog, a u rangu Lemuria/Sirius b i Theli.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo mi je jedini album gde su mi sve duze pesme bolje od svih kratkih pesama na celom albumu (din je izuzetak:haha:); znaci bas se oseti kako je pesma bolja kad ima mesta da se razviju muzicke teme i isprobaju razne stvari, a nema nimalo praznog hoda.

Edited by Natovarivač

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je skroz bezveze. Ni prošli nije bio mnogo bolji, ali je makar imao masne rifove, veliki hit Gothic Kabbalah i Matsa Levena na vokalu. Najpre, novi album je muzički previše eksperimentalan, u pojedinim trenucima mi se činilo da će početi da sviraju ska, ili nešto još gore. Onda, smara, nema nijedne deonice koja može da prodrma. I na kraju, ponekad zvuči pomalo neozbiljno, recimo ima jedna muška operska deonica u pesmi Hellequin koja me je nasmejala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...