Jump to content

Therion


Kakashi

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Nema Slobe ovde da hajpuje Leviathan, pa da uletim ja dotle sa blagim downplayingom :haha:

Def return to form album, nakon dva traumatična albuma plus, za mene, neubedljive Sitra Ahre, Christofer odlučio da prestane da se zajebava i napisao jedan "straightforward" Therion album. To je istovremeno i najbolja i najgora stvar oko albuma. Da, bolji je od svega posle Kabale, ali isto tako, nije bolji ni od čega pre iste. Najlepši je doduše ovde osećaj prići nanovo novom Therion materijalu a ne plašiti se da ga pustiš. Ono, ko voli Therion, mislim nemoguće ovo da mu se ne svidi.


Isto iznenađujuć povratak malo više straight power hitova na albumu, kao u lepim 90ima. Npr. "Tuonela" odmah u top10 hitova godine. Hietala dobar ovde, iako sam ga prvo malo teže raspoznao (posle kontah da me bunilo mešanje sa Vikstromom u strofama), i nadam se da će da iskoristi Nwish izlaz da oživi Tarota. Svetu treba još dobrog heavija. Kad smo kod vokala, Vikstrom mi blago čudno zvuči većinu albuma, a od ženskih ima neka naša Taida koja se fino dobro uklopila.

Summarum, jak 7, 7.5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa tobom. Meni je ovaj album bas ono sto sam i hteo da cujem od Theriona, modernija produkcija, hiticne pesme. Svaka pesma je bas pamtljiva i by the book, sto mi stvarno nedostaje, u poslednje vreme svi bre nesto previse experimentisu, nigde pesme da pustis i da pevusis u toku dana.

Inace ovo je 1 od 3 albuma koja je Christofer napisao. Drugi ce biti kao neka polu-progresiva, i treci album koliko skapirah totalno progresivno za njih. Kao, ovaj album je najhiticniji od 3. Videcemo kako ce biti, samo da ne bude neki Les Fleurs Du Mal :haha: 

Inace omiljene sa novog (koje prepoznam na keca):

Tuonela, Leviathan, Eye of Algol, Die Wellen der Zeit

 

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ipak se nije suzdržao sa pisanjem koliko sam mislio :haha:Samo se nadam da ta "progresiva" nije nešto u fazonu Antihrista.

Inače, tek posle nađoh song creditse, Vikstrom je faktički napisao skoro pa isto muzike na novom (bar na papiru) kao i Christofer, iznenadih se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

MM Concerts, Serbian Hellbangers u saradnji sa SKC Novi Sad predstavlja:
THERION premijerno u Novom Sadu.
Ekskluzivno veče sa bendom!
Švedska metal opera se konačno vraća u Srbiju. Nakon poslednjeg dolaska 2018. godine bend nije uspeo da ponovo ukrsti svoje staze sa mnogobrojnim domaćim fanovima. Ovoga puta kockice su se složile i Therion dolaze da odsviraju samostalni koncert koji će predstavljati pravu poslasticu i ekskluzivu unutar naših granica. Povod za najnoviju svetsku turneju jeste objavljivanje poslednjeg, 19. po redu studijskog albuma koji izlazi 15. decembra za Napalm Records.

Ulaznice će biti u prodaji od srede 13. decembra na svim Gigstix prodajnim mestima kao i onlajn.
3.000rsd - early bird
4.000rsd - pretprodaja
5.000rsd - na dan koncerta

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Sviraju neke besplatne koncerte u Meksiku uskoro, neke kulturne manifestacije, krajnje vreme je da krenu da furaju sombrerose i vence papricica oko vrata na bini, polovini benda je ionako spanski maternji.

 

@Buddhaprizivam te iz dubina ambisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...