Jump to content

Anthrax


vudun

Recommended Posts

Ja kao fan Anthraxove muzike mogu samo ovo da kazem oni su bili i ostali jedini bend koji se kroz zajebanciju ruga americkom sistemu i to i dan danas rade dobro. Anthrax VS. Testament bih bas voleo da vidim kao temu jer mislim da izmedju ova dva benda se ne moze povuci neka distiktivna crta. To bi bilo kao da biramo izmedju dva bozanstva. U ovoj jebenom veku iza nas oni su ostavili veliki trag u THRASH-u. Zato sve koji su smoreni Anthrax-ovim koncertom mogu isto da kazem da bi me smorio koncert children of bodom ili tako nekog "novog" benda. LONG LIVE ANTHRAX. I Am The Mosher.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ala bi se tebi svideo Snakepit magazine, naročito Loran Ramadije. Čovek ih neviđeno pljuje. Kaže da su bili metal samo na prvom albumu i to power, a da je sve ovo ostalo sranje i lažno. Naravno, ne slažem se s njim, ali čisto da napomenem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, \"Safe Home\" je posvecena SAD-u... Znas 11. septembar je od najljucih kriticara politike SAD-a stvorio najvece patriote i branioce te bushovske gluposti...

 

Ne radi se o tome, to je jednostavno priglupa ljubavna pjesma, njihov pokušaj da naprave 'You Shook Me All Night Long'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sve koji su smoreni Anthrax-ovim koncertom mogu isto da kazem da bi me smorio koncert children of bodom ili tako nekog \"novog\" benda. LONG LIVE ANTHRAX. I Am The Mosher.

 

ok. ja sam se dobro istresla na bodomima koji su par sati ranije nastupali... ali svejedno, anthrax me smorio ne toliko svirkom koliko najavama pjesama koje su trajale duze nego same pjesme! koliko samo bespotrebnog paljenja naroda! furaju neki fazon 'najjace smo baje ovdje'.

 

strasna svirka. vidi se da su svjetski bend. ali mnogo seru. i posljednji album im je promasaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim da je \"Safe Home\" ljubavna pjesma... Mozda prema domovini... Pogledaj i spot i bice ti jasno... Svi u SAD-u pate od tog \"9-11 sindroma\", pa i Anthrax...

 

Pazi, ljudi su ipak iz Njujorka, ali na dobrotvornom koncertu za žrtve 11. septembra su nosili odijela na kojima je pisalo 'We're not gonna change our name'... Ne trude se da budu politički korektni, što je danas jako popularno u Americi. (I što i im bez sumnje pomoglo.)

Spot sam gledao, i nisam vidio ništa što bi me podstaklo da mislim kao ti, iako se ta pjesma definitivno može tumačiti i na taj način, jednostavno ja nisam imao u glavi te ideje koje ti imaš pa mi nije na pamet palo da je tako tumačim. (Mada bi im bolje bilo da su spot prekrili zastavama i igrali na kartu lošeg patriotizma, jer bi im višak medijske prisutnosti dobro došao.) Inspiracija za tu pjesmu im nije bio patriotizam već kriza srednjih godina, a čitao sam neke intevjue gdje se Scott Ian hvali kako nikad nije napisao bolji tekst...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideja je potekla kada sam vidio spot i tada prvi put cuo pjesmu. Naravno, obratio sam paznju na refren, a zatim i na sam spot, a kasnije, naravno, i na smau pjesmu... Mislim one poruke ispisane na kartonu (a "prezentuju" ih ljudi svih glavnih nacija i rasa), zatim Kianu kako samo pici naprijed - ljut i odlucan... Bla, bla, bla... Sve to sugerise, 'ajde da ovo ovako nazovem, "latentni patriotizam" zapakovan u oblande sasvim solidnog reditelja... Nisu oni glupi, da su izasli sa zastavama - izgubili bi dosta fanova koji bi rekli da su globalisti i da su sold-out!!!

 

I u nekoj recenziji (da li treba da napomenem da je ocjena bila katastroflna?! :mrgreen: ) jedan recenzent je rekao kako je, valjda, neko iz benda rekako kako je ta pjesma posvecena Americi... Juce sam trazio tu recenziju, ali bez uspjeha... Cim to iskopam postovacu ovdje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim one poruke ispisane na kartonu (a \"prezentuju\" ih ljudi svih glavnih nacija i rasa), zatim Kianu kako samo pici naprijed - ljut i odlucan... Bla, bla, bla... Sve to sugerise, 'ajde da ovo ovako nazovem, \"latentni patriotizam\" zapakovan u oblande sasvim solidnog reditelja...

 

Nisu oni glupi, da su izasli sa zastavama - izgubili bi dosta fanova koji bi rekli da su globalisti i da su sold-out!!!

 

I u nekoj recenziji recenzent je rekao kako je, valjda, neko iz benda rekako kako je ta pjesma posvecena Americi...

 

Malo ću ti izrezati post da se imam na šta osloniti, nadam se da neće djelovati kao vađenje iz konteksta...

Ponoviću odmah da se ta pjesma može tumačiti i na taj način međutim ovdje ću te pokušati odgovoriti od toga.

1. Oni su imali (i još uvijek imaju) stvari kao što su 'One World', 'Make Me Laugh', 'Skeletons In The Closet' i tu se vidi da im socijalna svijest nije stran pojam... Ljudi su iz Njujorka i stvarnost je da čim izađu na ulicu vide milion ljudi raznih boja, rasa i nacija - to je Njujork, to je jedna strana Amerike. Scottu, skotu je nadimak 'The Jew', ne znam šta je Bush, ali su ovi ostali očito italijanskog porijekla, znači kao bend su šareni i nikad nisu bježali od toga.

2. Kad se ide na kartu patriotizma, ide se principom 'šakom u glavu' koji su koristili Dave (Megadeth), Zakk Wylde i još masa likova. Direktno, jer se na to primaju ljudi koje od svega muzika najmanje zanima. A Anthrax su dosad izgubili sve fanova što su mogli izgubiti, i to je veoma očito. Nemaju oni šta sakrivati više jer nemaju kredita kod ljudi...

3. Ne znam kakve je volje bio taj recenzent, ali nije mu to još trebalo... Moguće je da je bend na nekom koncertu izvođenje te stvari posvetio državi koju najviše volimo da mrzimo, ali evo šta je sam tekstopisac rekao:

"Safe Home would be my favourite lyrically," continues Scott, "just because it's the most personal for me. It's about my relationship and how happy I am about it and how great it is. And I think I was able to express that without it sounding like some kind of cheap or cheesy or lame, you know, for lack of a better title, love song. I think it just comes across as a really strong, emotional statement musically and lyrically that people really seem to be connecting to, just because it was so easy for me to write." (copy/paste metodom izvučeno iz intervjua koji je Scott Ian dao Martinu Popoffu za www.hardradio.com - ima još koja zanimljva stvar u tom razgovoru, ali da sad ne otkrivam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Jesam bio jeben igrač... Uh kad vidim ovo gore...

Nego, vijesti:

 

ANTHRAX have issued the following announcement through their official website (www.anthrax.com): "Comrades, Stop the presses. Big important announcement. Please pay attention because I'm only gonna say it once. All your begging, pleading, imploring, haranguing, and soliciting has paid off. Metallum Maximus Aeternus is coming. What the hell is that you ask? Our black-metal side project? No, it's the record you've been asking us for for almost eleven years now. Because of you, our loyal listeners, we are going to re-record your favorites from Fistful Of Metal, Armed And Dangerous, Spreading The Disease, Among The Living, State Of Euphoria, and Persistence Of Time live in the studio. Live in the studio? Yes, because with the amount of songs we want to record, we could never properly do it as a live concert. This will be a 100% live, balls out, in your face representation of how f**king brutal this band is, was, and will always be. We're gonna film it too. Here's the story; we've posted all the tracks from said albums and you'll vote and tell us which songs you want us to do. We really want to know what you boys and girls are feeling. I've never been a big fan of doing a live record (I think Live: The Island Years blows) but this idea has changed my mind about it. Just the five of us in a room ripping, it's going to be intense. It will be like when we first wrote these songs and started playing them for the first time. Except now the songs have evolved after years of playing them live to where I wish they were when we first recorded them. Like good whisky, they've aged wonderfully. And now you'll hear them with John Bush. The way I always imagined them in the first place. So cast your votes my friends. It's going to be so f**king metal. Hence the title." Anthax - Metallum Maximus Aeternus. Vote at www.anthrax.com

 

Biće ovo momenat koji će pokazati da li su oni ustvari sposobni da urade pravu stvar... Ja sumnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo mislim da neće oni to moći da urade sa ovom postavom. Čini mi se da su totalno ispali iz fazona, ali možda i grešim. Bilo bi lepo kada bi mi pokazali da nisam u pravu i otprašili ponovo "Armed And Dangerous" i "Gung-Ho!".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako misliš nema nikog? Iz originalne postave su ostali Skot Jan (onaj što je sa dćelav i ima neviđenu jareću bradicu) i Čarli Benante (bubnjar), a iz perioda sa Beladonom tu je i Frenk Belo, basista. Beladona je otišao posle "Persistence Of Time" kada ga je zamenio Džon Buš, a Den Spic je otišao posle "The Sound Of White Noise", nakon čega ga niko nije zamenio, ali na svirkama koriste studijske muzičare za solo gitaru, pošto Skot nema šanse da bi mogao da odsvira Spicove sloaže. originalni pevač Nil Turbin je ponovo počeo da radi, a Deni Lilker je svirao u Nuclear Assault, S.O.D, Brutal Truth, Hemlock i još pun krš bendova. Dovoljno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...