Jump to content

Anthrax


vudun

Recommended Posts

Jebiga, za Slejer se vidi da su došli na posao, i da jedva čekaju da idu kući. Čak ni Geri Holtu više nije zanimljivo. Ovo je treći put da ih gledam, sviraju bolje nego ikad, ali energija je 0... Posebno posle izuzetno energičnog Antraksa. Moj doživljaj. :)

 

Nije nepoštovanje prema instituciji Slejera, nego više negodovanje prema onome kako pohlepa trenutno kalja tu instituciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro posle hiljade i hiljade koncerata i sa tolikim stažom ne bi ni očekivao bend sa mladalačkom energijom, ali iz tvog (prvog)komentara je zvučalo kao da su svirali amateri koji su imali ukupno tri i po svirke. Jbg. vidi se da su dosta omatorili, ali meni su oba koncerta bila sam vrh thrash metala(pogotovo na exitu).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anthrax je jedan od retkih bendova koji je (iako nije morao u datom trenutku) imao dovoljno hrabrosti da promeni pevača i zvuk i da ode u druge vode umesto, kao mnogi, da ide na siguricu i da drvi jedno te isto 20 godina i to cenim. Neka bude i neuspeh ali su makar probali da urade nešto drugačije i bili su dosledni sebi i svojim stavovima umesto da stalno zadovoljavaju fanove. Skot i Čarli (barem po njihovim izjavama u intervjuima) su jednostavno hteli da odu u drugi pravac i osetili su da Beladonin glas nije mogao da se uklopi u tom "novom" zvuku. Na vrhuncu njihove popularnosti i nakon uspeha bring the noise-a i turneje sa Public Enemy, oni promene pevača i zvuk. Veliki deo muzičara se ni u ludilu ne bi usudilo da to uradi a oni su to uradili i svaka im čast jer treba imati hrabrosti za to, realno.

 

Ja volim Anthrax sa oba pevača sa tim što mnogo više preferiram i volim Buša jer mi, po mom ukusu, više leži njegova boja glasa a i ta vrsta muzike. Volim muziku sa dobrim gruvom, dobrom produkcijom, melodijom a da je opet energična a to sve ima Anthrax sa Bušem. Meni kvalitet sa njim nikako nije opao, čak naprotiv. Ali naravno, to su već ukusi.

 

Sve u svemu, o tome koji je period sa kojim pevačem bolji možemo da tupimo do beskraja. Ja lično samo cenim kada bend ima hrabrost da promeni zvuk i da proba nešto drugačije i da su me generalno uvek smarali bendovi kao što su Slejer ili Motorhed ili Mejdeni koji skoro celu karijeru drve jedno te isto.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anthrax je jedan od retkih bendova koji je (iako nije morao u datom trenutku) imao dovoljno hrabrosti da promeni pevača i zvuk i da ode u druge vode umesto, kao mnogi, da ide na siguricu i da drvi jedno te isto 20 godina i to cenim. Neka bude i neuspeh ali su makar probali da urade nešto drugačije i bili su dosledni sebi i svojim stavovima umesto da stalno zadovoljavaju fanove. Skot i Čarli (barem po njihovim izjavama u intervjuima) su jednostavno hteli da odu u drugi pravac i osetili su da Beladonin glas nije mogao da se uklopi u tom "novom" zvuku. Na vrhuncu njihove popularnosti i nakon uspeha bring the noise-a i turneje sa Public Enemy, oni promene pevača i zvuk. Veliki deo muzičara se ni u ludilu ne bi usudilo da to uradi a oni su to uradili i svaka im čast jer treba imati hrabrosti za to, realno.

 

Ja volim Anthrax sa oba pevača sa tim što mnogo više preferiram i volim Buša jer mi, po mom ukusu, više leži njegova boja glasa a i ta vrsta muzike. Volim muziku sa dobrim gruvom, dobrom produkcijom, melodijom a da je opet energična a to sve ima Anthrax sa Bušem. Meni kvalitet sa njim nikako nije opao, čak naprotiv. Ali naravno, to su već ukusi.

 

Sve u svemu, o tome koji je period sa kojim pevačem bolji možemo da tupimo do beskraja. Ja lično samo cenim kada bend ima hrabrost da promeni zvuk i da proba nešto drugačije i da su me generalno uvek smarali bendovi kao što su Slejer ili Motorhed ili Mejdeni koji skoro celu karijeru drve jedno te isto.

 

"Zvuk" se ne menja zbog "hrabrosti", ili "ostajanja doslednim sebi", ili "sazrevanja" kako mnogi kažu. "Zvuk" se menja zbog zarade.

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

that was irony

 

enivej

 

ja stvarno ne znam

 

neka mi neko kaze neki bend da cepa nesto novo

 

ali ne da cepa old skul a da je novi bend

 

nego nesto novo

 

al da to ima muda

 

slabo to ide rodjaci

 

Bolzer, Antiversum, Temple Of Gnosis, Triptykon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja malo da kenjam, dakle, gotovo svaki bend se kroz svoju karijeru manje-više menjao(čast izuzecima), generalno nemam nikakav problem sa činjenicom da ljudi žele da obogate svoj zvuk nekim izmenama, drugačijem pristupu itd. ili prosto rečeno žele da "napreduju", ali mi stvarno ide na qrac ako neki bend(nije mali broj primera) toliko zaluta u neke druge vode da dovede svoj sopstveni bend do neprepoznatljivosti, pa makar te promene bile miljama iznad onoga što je bend prvobitno prezentovao(svojim imenom) publici! Ok, sad će ono, umetnička sloboda bla, bla... ali ipak mislim da je korektno da ako se bend drastično promeni ipak treba i da razmisli da li taj novi "proizvod" nazove istim imenom ili to ipak treba da bude neki drugi projekat! Naravno da se tu uvuku i izdavačke kuće koje cvikaju da li će prodati dovoljan broj albuma ako bend promeni ime(čak smatram da je to jedan od glavnih razloga zašto se bendovi ne odluče na takav potez).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zvuk" se ne menja zbog "hrabrosti", ili "ostajanja doslednim sebi", ili "sazrevanja" kako mnogi kažu. "Zvuk" se menja zbog zarade.

 

Oni da su hteli zaradu, ne bi menjali Beladonu nego bi nastavili sa onim sa čim su imali uspeh.

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni da su hteli zaradu, ne bi menjali Beladonu nego bi nastavili sa onim sa čim su imali uspeh.

 

Promenila se industrija, više se to nije tražilo, zato su ga i promenili. Preko noći je metal potpuno izašao iz mode, i došao je nalet alternative i grandža. Da bi uopšte opstali kao bend, morali su da se prilagode i da ga zamene.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

"Zvuk" se ne menja zbog "hrabrosti", ili "ostajanja doslednim sebi", ili "sazrevanja" kako mnogi kažu. "Zvuk" se menja zbog zarade.

 

jeste, zato je MA promenio zvuk na Illudu, bili su sto posto sigurni da će verni fanovi da gutaju album i da će privući još novih :haha:

 

daj, Matkoviću, ne kenjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talvi uopšte se ne slažem da je to bio trend, dokaz za to je što je "oldskul" i dalje prisutan i dan danas se izdaju prilično kvalitetna thrash i death metal izdanja i to mahom od bendova koji su više od 20 god na sceni. To što su megalomanske izdavačke kuće želele da taj zvuk preobliče u mejnstrim(iliti postanu trend), samo je dovelo do toga da je u nekom periodu(93-99) oldskul bio u desetom planu i neki bendovi su zaista izdavali "sumnjive albume". Ali početkom 2000-ih oldskul se ponovo vraća, dobar broj bendova ponovo pravi sasvim korektne, pa čak i odlične albume!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači atheist je izdao elements zbog para, a luc lemay iz gorguts-a je mislio da će obscurom moći da priušti sebi lamburdžinije :udri: :udri: :udri:

 

Pričam isključivo o bendovima kojima je muzika glavni i jedini izvor prihoda i koji su firma. Čak ni Testament ne spada u te bendove, a kamoli Atheist, ili Gorguts.

 

lepo je što se oldskul metalci najzad mire sa činjenicom da je njihov ljubljeni fazon bio samo trendić kao i svaki drugi

 

Ne delim ja ništa na "old skul" i "nju skul" metal. Postoji samo muzika koja jeste i koja nije metal.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali ipak mislim da je korektno da ako se bend drastično promeni ipak treba i da razmisli da li taj novi "proizvod" nazove istim imenom ili to ipak treba da bude neki drugi projekat!

 

Album ti se ili svidja, ili ne svidja. Ili je sranje, ili nije sranje, sta ti imas od toga sto (ne)ce da promene ime ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...