Jump to content

Anthrax


vudun

Recommended Posts

Anthrax nisu bili na Thrash Of The Titans uz Suicidal Tendencies. Anthrax su svirali na američkoj turneji sa Megadeth, Slayer i Testament, a Suicidal su zamenili Anthrax na evropskom delu iste turneje.

Isti albumi koje su pravili sa Beladonom? Da li je ijedan od tih albuma baš sasvim isti? Ko mi može reći da je "Persistence Of Time" isti kao i "Spreading The Disease"?

Ja Džon Buša poštujem zbog njegovog rada sa Armored Saint, ali nije on pevač kakav treba Anthraxu. Izgelda da Skot Jan misli da jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pa, mogli su da pitaju nekoga ko je voleo njihov nekadašnji zvuk. A što da to ne budem ja? Imaš nešto protiv možda?

Džon je odlično zvučao u Armored Saintu, ali je to totalno drugačiji zvuk od Anthraxa. U suštini, priča se svodi na isto ono što se desilo sa Maidenima. Ko posle Brusa? Ovde je samo - ko posle Džoija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da NE kaze se Trash Of The Titans vec Clash Of The Titans, i u pravu se sto se tice Suicidal Tendencies-a, ali je tacno i to da su i oni svirali i po Evropi sa gore pomenutim bendovima koji su tada cinili Trash Metal Scenu.

 

KEEP IT IN A FAMILY!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nisam jos cuo ovaj novi,ali ne ocekujem nista dobro.Mozda cu se prevariti.Ionako,po meni Anthrax ima samo tri dobra albuma:"Fistful of metal","Spreading the disease" i "Amnog the living".Ostalo je za zaborav!!!

Kolega, nemoj tako. A "Fistful Of Metal", a "State Of Euphoria"?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, mogli su da pitaju nekoga ko je voleo njihov nekadašnji zvuk. A što da to ne budem ja? Imaš nešto protiv možda?

Džon je odlično zvučao u Armored Saintu, ali je to totalno drugačiji zvuk od Anthraxa. U suštini, priča se svodi na isto ono što se desilo sa Maidenima. Ko posle Brusa? Ovde je samo - ko posle Džoija?

 

1) Bla, bla, bla.....nekadashnji zvuk,bla, bla, bla!!!!! A sta ako se nekom svidja i sadashnji??!! Da necete Vi najachi "true" da im zabranite da sviraju zarad vashe pubertetske uspomene na prosla vremena???

2) Zato sto si smeshan!

3) MISHOMOR!!! Mada za takve kakav si ti je dovoljan i sprej protiv komaraca!

4) Znam kako zvuche Armored S. ne morash se pravit' pametan! "Sound of white noise" moze da se meri sa svakim albumom koji je Beladona otpevao.

5) A ti si kao filosof pa trazis sushtinu,ili pimp pa svodish BABE, ZABE, DEDE.. Maiden je maiden, anthrax je anthrax. Preslushaj jos koji put zadnjih 15 godina ANTHRAXA ali bez predrasuda!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu su neki ljudi kad kažu da se ovde svakakvi debili skupljaju (čast izuzecima naravno). Čovek nema jaja ni da kaže odakle je, a kamo li nešto drugo. Nemam ja ništa protiv da neko voli i sadašnji Anthrax, ali meni se oni ne sviđaju. Ako ti smeta moj stav, izvoli tornjaj se u 3 PM.

Kolega, izvinjavam se za prvi album, ali meni se mnooogoooo sviđaju "Be All, End All" i "Now It's Dark".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije bolji od prethodnika, to stoji, ali je meni i dalje veoma drag jer je to jedan od albuma koji su me uveli u thrah metal uz "Master Of Puppets", "Ride The Lightning" i "Taking Over".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Pogledao sam vec dvaput 'Safe Home' spot - vrti se na Viva Plus... stvarno mi je zao vidjeti Bush-a kako fura Scott Ian frizuru dok pjeva pjesmu od koje samo pozelim da se ozenim (definitivno to nisam ocekivao od Anthraxa)... I onda sam opet pokusao slusati zadnji album... I nisam uspio, album je definitivno njihov najgori dosad, odlicnih pjesama nigdje, dobre su Superhero, Refuse to Be Denied i Nobody Knows Anything (jos da nema teksta i gitara bila bi savrsena - bubanj!!!), ali sam zato poceo slusati i bas zagotivio 'Stomp 442' (veoma daleko od thrash metala, sa puno groove-a, ali zato su mi skoro sve stvari dobre)... Sad cu da Volume 8 bacim na dodatnu analizu...

I da, jos se vrti i 'Got The Time' spot, tek se na njemu vidi koliko je svjetlosnih godina bio Scott Ian prije ostalih sto se tice frizure smile.gifsmile.gifsmile.gif

No salu na stranu, ta stvar je definitivno stvar koja me najvise napali tokom igranja Twisted Metala... Ubacim 'Return of the Killer A's', plejlistu skratim za onih par bezveznih stvarcica i remixa ali samo cekam 'Got the time' da poludim...

I tako, malo sam iskopao Anthrax da slusam u zadnje vrijeme, a ostali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 7thSONofA7thSON

pa meni su bar bili bolji nikad nisam skont'o sto ih ljudi ne

vole mozda bi imali bolje mishljenje da su preslushali Among The Living ili Spreading The Disease.

biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm, pa da i ja kažem nešto o tome... Meni je Anthrax jednako drag koliko i Testament, s tim da je Anthrax jedna od prvih thrash metal grupa koje sam čuo - znatno prije Testamenta (za sve je kriv 'Last Action Hero' soundtrack ' Poison My Eyes ' - kakva stvar!!!)...

O 'Among The Living' se nema šta pričati, sumnjam da će dinamika sviranja bubnja u 'Indians' ikad biti prevaziđena, a još naročito cijenim 'State Of Euphoria' album - njega sam prvog nabavio, možda zbog toga, a možda zato što su svi kritičari ludi kad kažu da je to najgori trenutak njihove karijere (sa Belladonnom)...

E sad, i ja znam nekih ljudi koji nisu htjeli da poslušaju ni stari Anthrax - zbog toga što su 'zajebantski bend', ubacuju kojekakve začine u metal i slično itd., a onda čuju na radiju A.I.R. ili Lone Justice pa mi dođu i kažu:'Jebote pa ono je odlično'... Šta na to reći?

Ipak ljudima znatno smeta kad bend mijenja muzički pravac kao što je to Anthrax uradio, ali što se mene tiče, dok god je to dobra gitarska muzika, meni ne smeta - zadnjih dana ne vadim Volume 8: The Threat Is Real, a prije toga sam žvakao Stomp... I nekako mi ispadne da je 'Sound Of White Noise' najgori album 'drugog' Anthraxa (naravno poslije ovog zadnjeg), što nas dovodi do ovoga: Anthrax definitivno zaslužuju više pažnje kao veterani u 'žanru', pa mi je zbog toga žao što je zadnji album onako jadan jer ih ono ne može odvesti daleko...

A sad Anthrax vs Testament, o tome se radije ne bih izjašnjavao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anthrax vs. Testament? Čik nek proba neko da otvori takvu temu! Sa zadovoljstvom ću je izbrisati.

Elem, nije "Sound Of White Noise" najgori trenutak. Ova tri posle njega su svi odreda lošiji. A zašto svi pljuju "State Of Euphoria" neka se oni zapitaju. Ja kad čujem "Now It's Dark" ili "Be All, End All"... 8O

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma generalno su me smorili.

 

gledala sam ih u budimpesti... presjedila sam svirku. dal zato sto su prije nastupali nightwish, bodomi, maideni... il` stos am bila mrtva, ne znam.

 

malo su utripovani live.

Share this post


Link to post
Share on other sites

More bit' to da su utripovani live - njihov najveći zajeb je to što su htjeli da budu cool... A desilo im se ovo što se desilo.

A meni je 'Sound' loš zbog produkcije, onaj bubanj je zauzeo sve moguće i nemoguće frekvencije, ne mogu ga slušati... Mada ima odličnih pjesama - Only, Room For One More, Black Lodge...

A Volume 8 (trenutno omiljeni) mi je na čudan način dospio u CD plejer prije nekih 15-ak dana i sad ga ne vadim: naime, par dana mi je kroz glavu stalno prolazilo 'I rili nid a kap of kofi, go get mi a kapa džo' i nikako da izađe... I šta ću, uzmem ga opet preslušavati i jebiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...