Jump to content

Malice Mizer


Recommended Posts

Ljubaznoscu LILU saznao sam za ovaj bend, nashao pesme na netu, preslushao par stvari i ODLEPIO! Oni dolaze iz Japana a njihovu muziku svrstavju u J-Rock iako je to suvshe sirok pojam cini mi se. Meni oni zvuche kao goth-metal bend sa prizvukom dooma. Ustvari, sve zivo se preplice... Kao sto rekoh odlepio sam kad sam ih chuo ali u ovom slucaju moj utisak i ne mora biti objektivan posto se inace lozim na sve sto dolazi s tog ostrva.... Link sam negde zagubio nazalost :cry: pa vam ne mogu proslediti odakle sam ja skidao pesme. Potrazite na netu ako vas interesuje. Jako me zanima kako vam se chine biggrin.gifa: i da li je neko chuo za njih uopste....

 

A evo vam i fotke benda biggrin.gif

 

beast010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mm, svidja mi se slika... vrlo ukusan i odmeren stil biggrin.gifa: Volim kad se bend ne trudi da mu imidz vristi 'i'm so goth' smile.gif

 

Pokusacu da pronadjem neku pesmu (nadam se da me nece razocarati, kao, hm, naprimer St. Eve wink.gif)

Izgleda da su prilicno popularni... ima brdo fan-sajtova, od kojih mi je za oko zapao 'Gothic Lolita', francuski sajt posvecen valjda bivsoj frontmenki wink.gif koja je veoma lepa... doduse, u tipicno 'gotskom' izdanju, ali sa malo istocnjacke egzotike... dakle:

 

http://gothiclolita.free.fr

Share this post


Link to post
Share on other sites

EXCELlENT :twisted: (lilu preplice prstima kao mister Berns) smile.gifsmile.gifsmile.gif .......izmedju ostalog ovaj bend ima odlican imidz....zapravo MANA je moj uzor sto se tice garderobe ....ustvari ceo taj goth lolita look :oops: biggrin.gif 8) ....pa kome se to svidja bice odusevljen stvarima iz nase radnje 8O biggrin.gif 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da ne odolim, a da ne okacim ovu 'gudacku' sliku:

 

beast003.jpg

 

Jel' stvarno imaju te instrumente u bendu? Ako i ne sviraju, makar su im namestili prste kako treba smile.gif ... mrzim one standardne goth pozeraje sa ribom koja kao svira cello a drzi gudalo naopako wink.gif

 

I da, ajte neka neko ko je sposobniji proba da nadje neke linkove za mp3... ja se ubih kopajuci po sajtovima na japanskom, a veza mi je uzasno spora... sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ako nekom treba, nasla sam dva linka za mp3 i jedan koji izgleda kao da je za spot:

 

http://www.aracnet.com/~nobi/sounds/music/...0illuminati.mp3

 

http://rosecastle.net/melody/Malice%20Mize...0of%20Blood.mp3

 

http://rosecastle.net/melody/beast%20of.asf

 

Trebalo bi da rade... ja nemam vremena da skidam sad, ali kad stignem, javicu utiske smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Aaaa, pa ja sam jos davno skinula par pesama i jedan spot, zaboravih potpuno na to... i stvarno, ima svega i svacega u toj muzici, i gothic prizvuka i metala i elektronike i neo-klasike i nekog lakog popa... sve u svemu, nekako previse eklekticno za moj ukus... smile.gif

'Colour Me Blood Red' stvarno ostavlja jako dobar utisak, recimo i 'Bois de Merveilles' zvuci OK iako ima milion puta koriscene klasicne motive... a naprimer 'Beast of Blood' je totalni metal sa sve naprzenim gitarama, ali nekako zvuci 'catchy' biggrin.gif a spot je prilicno interesantan, naravno savrseno stilizovan, ali nazalost odaje da clanovi benda nisu bas familijarni sa onim gudackim instrumentima... wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

ahhhhhhhhhhhhh...nisam znao da se jos nekom svidja MaliceMizer!!!Fenomenalan bend!Imam hrpu njihovih stvari,nastupi su im fenomanalni,kao da si u pozoristu.Spotovi si im isto odlicni.Mana me definitivno odusevljava,prvi put sam ga zamenio za devojku :mrgreen::mrgreen: Mislim da im sadasnji pevac(nisam siguram ali mislim da se zove Klaha)vise odgovara od Gackta. Strasno mi se svidja njihov stil a i sminka im je vrlo interesantna :mrgreen: Ne znam ko im bira haljine ali se odusevim svaki put kad ih vidim biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif Inace ima hrpa Japanskih bendova koja je vrlo interesantna.SvIdja mi se to sto sredjuju sebe tako da izgledaju kao da su upravo iskocili iz neke mange.MANGA RULEEEES!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam snimak njihovog koncerta na divx-u (valjda je ceo), ali verovali ili ne, nikada ga nisam pogledao. Jesam pochetak, prvih desetak minuta, ali onda ili nisam bio raspolozen ili sam neshto drugo imao da radim... Ali ono shto sam video za tih desetak minuta 8O Koliko li su para pukli za onakav performans...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainteresovali ste me pa sam nabavio:

 

Malice Mizer - Bara no Seidou

Malice Mizer - Memorie

Malice Mizer - Merveilles

Malice Mizer - Voyage sans retour

 

neznam da li imaju jos neki album, ali ovo sto sam presluao lose, ali mi nije ni nista posebno. Tigre, treba meni taj DiVX, sto mi niko nije rekao da ga imas wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam snimak njihovog koncerta na divx-u (valjda je ceo), ali verovali ili ne, nikada ga nisam pogledao. Jesam pochetak, prvih desetak minuta, ali onda ili nisam bio raspolozen ili sam neshto drugo imao da radim... Ali ono shto sam video za tih desetak minuta  8O  Koliko li su para pukli za onakav performans...?

 

Mnogo, karta za koncert u Japanu je preko 200 USD za totalno levo mesto. Ono sto DEFINITIVNO treba videti od MM-a je Bara no Konrei ili Bridal of Rose, gothic musical koji je neverovatan. Od spotova je Beast of Blood verovatno najbolje reziran (u stilu Twin Peaks-a) a od kracih live nastupa koje mozete da skinete sa neta No Pains no Gains je jako solidan.

 

Malice Mizer, kao uostalom i svi Japanski Visual Kei bendovi su u principu bendovi koji mnogo bolje funkcionisu ako mozete da vidite snimke koncerata jer imaju kompletnu "gothic" koreografiju i to je stvarno steta da ne vidite. Ako iko ima ideju gde mogu da uploadujem 20-ak MB-a mogu da vam uploadujem par spotova. *shrugs*

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

skinula sam par stvari preko dc++ i jako su me se dojmili,nisam imala dosad prilike cuti bendove koji dolaze iz kine ili japana pa je ovo bilo za mene nesto totalno novo,originalnost od imagea pa do glazbenog izricaja,intstrumenata,efekata... ne znam kako bi tocno okarakterizirala doticni jrock,nekakav hmmm dark pop? ma brijem gluposti .) bas bi bila happy kad bi mogla vidjeti koju video snimku jer vjerujem da ni tu nisu nista manje originalni ali sumnjam da cu do toga tako brzo i lako doci,imam samo 56k modem a snimke bas nije tako lako ni naci,na ebay sam doduse nesto vidjela ali cijena naravno skoci do neba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...bas bi bila happy kad bi mogla vidjeti koju video snimku jer vjerujem da ni tu nisu nista manje originalni ali sumnjam da cu do toga tako brzo i lako doci,imam samo 56k modem a snimke bas nije tako lako ni naci...

 

Evo nekih linkova za "live videos", nemam pojma kakvog su kvaliteta - malopre sam ih nasla smile.gif

 

http://www.shiroitsubasa.com/shiroitsubasa...Ju_te_Veux.mpeg

 

http://www.shiroitsubasa.com/shiroitsubasa...ora_(Klaha).mpg

 

Takodje bih ti preporucila da skines i Beast of Blood spot ako ga negde nadjes, na onoj adresi koju sam dala vise ne postoji sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Izgleda da su prilicno popularni... ima brdo fan-sajtova, od kojih mi je za oko zapao 'Gothic Lolita', francuski sajt posvecen valjda bivsoj frontmenki icon_wink.gif koja je veoma lepa... doduse, u tipicno 'gotskom' izdanju, ali sa malo istocnjacke egzotike... dakle:

 

Inace Malice Mizer vec dosta dugo ne postoji. Elegant Gothic Lolita, kao i Elegant Gothic Aristocrat, je deo "Moi-même-Moitié"-a. To je cela modna kuca. Mana je i modni kreator i model. Inace nije bila frontmenka. Mana nije ni "ona", jer je muskarac. Svi clanovi benda su bili muskarci. =]

 

Ako je neko zaintersovan sta sad clanci rade: The Artists of Malice Mizer

I ako je za j-rock: J-Rock Saga!

 

Ova japanska scena sad postala malo vise "popularna". Bendovi kao sto su: Dir en Grey, Goteki ili muzicari kao Miyavi vec tako-nekako poznati. Ja sam ocarana s njima!! user posted imageuser posted imageuser posted image

 

 

PS: Samo sam sad primetila de je prethodni komment iz 2004. god. =P

Edited by Widow

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Inace Malice Mizer vec dosta dugo ne postoji. Elegant Gothic Lolita, kao i Elegant Gothic Aristocrat, je deo "Moi-même-Moitié"-a. To je cela modna kuca. Mana je i modni kreator i model. Inace nije bila frontmenka. Mana nije ni "ona", jer je muskarac. Svi clanovi benda su bili muskarci. =]

 

Ako je neko zaintersovan sta sad clanci rade: The Artists of Malice Mizer

I ako je za j-rock: J-Rock Saga!

 

Ova japanska scena sad postala malo vise "popularna". Bendovi kao sto su: Dir en Grey, Goteki ili muzicari kao Miyavi vec tako-nekako poznati. Ja sam ocarana s njima!! user posted imageuser posted imageuser posted image

 

 

PS: Samo sam sad primetila de je prethodni komment iz 2004. god. =P

Naravno, tu dodas Manin projekat posle Malice Mizer, Moi Dix Mois, a i Gackt je fino solidan sa svojom solo karijerom icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...