Jump to content

Abigor


scissors

Recommended Posts

Да будем искрен,пуно сам очекивао од овог албума и стварно му се радовао али нешто ми ту не функционише како треба.

На прво слушање је добар,препознатљив абигор стил,све је ту а опет као да су мало почели да фушаре. За мене,албум има превише неких експерименталних момената којима дефинитивно није место на албуму овог бенда. На моменте ми се чини као да то није абигор,јбг. Има и доста неких чудних и недефинисаних мелодија,или ја просто нисам навико на овакав стил.

Мораћу да га обрнем још који пут да не грешим душу на прво слушање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imao sam totalno drugačiju predstavu kako će album da zvuči. Pominjali su Sorhin, jednostavnije rifove, nekakve melodije i šta ti ja znam, a na albumu nema ni jednog dela za koji može da se kaže da zvuči melodično ili nešto posebno pamtljivo, tek posle 5.-6. puta sam počeo da raspoznajem neke delove. Dobro je to što mi se svaki put sve više sviđalo što čujem, a kakav je album još uvek ne znam ni sam. Ko ih do sad nije slušao tek sa ovim albumom neće da počne, nikome na pamet da ne pada da uopšte kreće sa ovim albumom. Tu su Supreme Immortal Art, Fractal Possession, Nachthymnen, Channeling... To je za ljubav na prvi pogled, tj. na prvo slušanje i to samo ludom čoveku ne može da se sviđa, a ovaj album je za navučene kao što sam ja, pa ćemo da se ćeramo, nadam se da će da se isplati, bar su do sad znali šta rade...

 

Ovo što je ranije izašlo nije konačna verzija albuma.

Ovde je kako treba https://avantgardemusic.bandcamp.com/album/h-llenzwang-chronicles-of-perdition

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ih zesce vozi neki midlife crisis. Pokusavaju da se vrate u stare dane, ali preko novijeg fazona koji teraju muzicki sto bas i ne ide zajedno. I da, po celoj prici oko albuma (Sorhin i Nattens Madrigal uticaji i tako to), stvarno bi covek mogao da pomisli da ce zvucati bogzna kako, ali m-m, nista od toga

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo što je ranije izašlo nije konačna verzija albuma.

Ovde je kako treba https://avantgardemu...es-of-perdition

 

Evo i da se skine https://yadi.sk/d/eCtg5tko3RECjR

 

Drugačiji je zvuk i jedan deo baš na kraju albuma je dodat kasnije, možda ima još nešto, ali sam samo to primetio. Mnogo težak album za slušanje u početku, međutim sve mi se više sviđa. Ima delova za koje mi sad nije jasno kako ih nisam primećivao prvih nekoliko puta jer su baš dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Čovek ubija kako svira, na Fractal Possession pogotovo. A gledaj šta kaže...

Untitled.jpg

Ja mora da sam jedini koji ne podnosi Hellhammer-a. Jedino je na De Mysteriis Dom Sathanas kako treba, a i tu je svirao po instrukcijama. Nit' mi se sviđa kako svira, a zvuk bubnja mu je najgori ikad. Sva sreća pa ne svira na mnogo albuma koje slušam, jedino mi Nidingr, Thorns i Troll padaju na pamet. Dobar bubnjar, ne sporim, ali džaba mu sve.

Ove 2 nove Abigor pesme su trebale da budu na zadnjem albumu i ne znam kome je palo na pamet da ih izbace posebno. Baš se dobro uklapaju, Black Icarus je i jedna od boljih, onaj kraj je fenomenalan, a ova druga bi bila dobra kao outro, EP je kratak pa dođe kao neki filler. Ubuduće kad slušam album, puštam sve zajedno.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 minutes ago, Miilos said:

jedino mi Nidingr, Thorns i Troll padaju na pamet.

На првом трол албуму (који је и најбољи) није лупао и тачно се чује разлика у стилу мада сад и не могу да замислим како би албум звучао да је он био на месту бубњара. Исти случај и са ковенантом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, obsessed by cruelty said:

e kud nisam arhvirao svaki post kad sam ti reko "slusaj abigor" :D

Ne sikiraj se, svaki put kad sam pustio u poslednjih 10ak dana svagda pred sobom ovaj post vidim:

 

On 1/29/2018 at 6:47 PM, obsessed by cruelty said:

Abigor mi se baš i čini kao tvoj tip benda, kapiram da će da ti legne samo tako.

 

:blek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Miilos said:

Čovek ubija kako svira, na Fractal Possession pogotovo. A gledaj šta kaže...

Untitled.jpg

Ja mora da sam jedini koji ne podnosi Hellhammer-a. Jedino je na De Mysteriis Dom Sathanas kako treba, a i tu je svirao po instrukcijama. Nit' mi se sviđa kako svira, a zvuk bubnja mu je najgori ikad. Sva sreća pa ne svira na mnogo albuma koje slušam, jedino mi Nidingr, Thorns i Troll padaju na pamet. Dobar bubnjar, ne sporim, ali džaba mu sve.

Ove 2 nove Abigor pesme su trebale da budu na zadnjem albumu i ne znam kome je palo na pamet da ih izbace posebno. Baš se dobro uklapaju, Black Icarus je i jedna od boljih, onaj kraj je fenomenalan, a ova druga bi bila dobra kao outro, EP je kratak pa dođe kao neki filler. Ubuduće kad slušam album, puštam sve zajedno.

Toe ta nadljud ekipa, nema na čemu za praise brte, samo ti peglaj :D

Tu je i Trym negde, zaboravih njega da pomenem, jer sam više razmišljao o ovima što su svirali po tim hladna-mehanika-još-malo-pa-ritam-mašina, a rifovi-deru-kožu-s-face albumima... Na njega mi Anthems prva asocijacija pa mi to nekako druga familija bma, a kad pogledaš i on je dostigao taj nivo na IX i Prometheus (koji lagano ulazi u tu epileptičnu familiju bma :D), a sajber hladnoću praktikovao u Zyklonu, na koji sam zaboravio i jer je dm, a i nije mi toliko dobar koliko bih voleo, jbg :/

Meni je Hellhammer dobar od kako je seo za bubanj u Mayhemu, odličan mi je i na Wolf's Lair Abyss, i na Grand Declaration, na Ordo ad Chao isto. Na Thorns ne znam koliko je on a koliko programirano, dajte neki info ako znate. Čak mi se i sviđa taj tanji zvuk bubnja, ili na OaC neequalizovan onako kao da je jedan mikrofon hvatao ceo bubanj, čovek bi na kantama oprao :D

Mogao bih tematski malo da naređam samo Hellhammer albume jednu turu pa da ga podrobnije analiziram :D

I može još informacija za to da je svirao na DMDS po instrukcijama, jer neka nazovi aranžmanska rešenja zvuče kao da bi najpre bubnjaru pale na pamet, Cursed in Eternity npr. oni obrti i prelazi itd (kad zaverglaju pedale nekako off od metra u kom se dešavaju i tako to), mada je bolje da ništa ne izdvajam jer ceo rad zvuči kao da je njegov lični pečat tu upao, sad naravno mogu samo da nagađam al' mislim da i sam snimak govori dovoljno :)

3 minutes ago, Miilos said:

Daj jednu deonicu koja zvuči dobro. Ne mislim s tehničke strane. I ne mislim na DMDS. Na primer, sa nekog albuma od ovih za koje sam rekao da mi se sviđaju. Ostalo ne slušam, pa preskoči.

To je bar lako, ceo Great Work of Ages :blek: (nisam najbolje skontao je l' da se preskoče Arcturusi i prog radovi, ili preskačemo i Ordo? :D)

Uvek će biti važnije kako je odsvirano, nego kako je producirano :blek:

Mada OaC produkcija ima svoj šarm kao što napisah gore, redak album gde je namerno forsiran lo-fi a da ne zvuči isfolirano

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 minutes ago, Demon Seed said:

To je bar lako, ceo Great Work of Ages :blek: (nisam najbolje skontao je l' da se preskoče Arcturusi i prog radovi, ili preskačemo i Ordo? :D)

Tek to možeš da preskočiš :haha:

Taj Great Work of Ages mora da je nešto od Mayhem-a? Pošto sumnjam da je svirao ovde, treba još da jede kačamak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...