Jump to content

Abigor


scissors

Recommended Posts

  • 2 months later...

turam trigeri* brt! :D

 

Fantazija bend, omiljeni albumi zasad su mi Verwustung, Fractal Possesion remek delo, Time Is the Sulphur... mi je solidan, a Leytmotif Lucifer sad slušam i vidim da ću da ga vrtim još.

 

Fractal Possession je DHG fazon a Leytmotif Lucifer je DsO fazon ali to ne smeta jer naravno nije carbon copy a svirka je božanstvena. Nadam se da novi album jebe, jedva čekam.

Deluje i da su tekstualno jaki ovi kasniji albumi, ozbiljni mozgovi :)

TT definitivno kad se saberu i gitara i bubanj je u društvu sa Czralom i Dejvom Suzukijem fazon :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što reče skoro Semjaza iz Thy Darkened Shade za Fractal Possession ''humanity wasn't worthy of this one''. Kad sam čuo taj album prvo što sam pomislio je kako ostale bendove na ovom svetu nije sramota da izdaju albume posle ovoga.
Channeling the Quintessence of Satan je isto bogovski album. Ma sve što su ikad izdali, jedino je  Orkblut iz 1995 malo slabiji sa svim onim instrumentalima. Apokalypse u početku nisam nešto posebno voleo, sad mi je super. 10 albuma, svaki remek delo i svaki priča za sebe. 11 ako računamo Quintessence iz 2012. A i dan danas su fanatici kao i pre 20 i kusur godina, zato i jesu za 3 klase iznad svega maltene.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu fluktuacija, mada se i ja nadam da će da mi legnu i ostali bolje. Npr. Satanized mi je solidan podbačaj, razumljivo što su se posle njega raspali, ali s kakvim su se albumom vratili, ugaziše.

Nego što su na ovom 4-way splitu sve pesme self-titled, da nisam video već da se pesma od Abigor zove Abigor, istripovao bih da su tagovi na fajlovima sjebani :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vidis sad mi drago sto to saznajem, jer sam slusao i pitao se kako je onaki kalibar dozvolio tako nesto haha

 

 

Dobra fora i na splitu ovo seamless shiftovanje iz pesme u pesmu a razlicit bend, imam obicaj da stavim da ne pusta sledecu pesmu kad slusam split da bih znao kad se menja bend, i sad kao da je stalo na pola pesme, ja vratim a ono Nightbringer preuzima

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt vidi ovaj Thy Darkened Shade na splitu skoro ki Traces of Reality da je krenuo

još ima i trešeraj posle ju brt štoeovo dva različita Dødheimsgarda odjedared :O

A reko sam da ću sledeće Ruins of Beverast diskografiju, što ću sad

Čak imaju i grčki bm prizvuk a dobri su i ti delovi xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
1 hour ago, Сале said:

Кога мрзи да чека 2 минута док се скида, може да га преслуша директно

Ako ima takvog, bolje odma' nek se obesi.

Za sad, prvi utisak mi je da je prva pesma ubedljivo najbolja i generalno više mi se sviđaju brzi delovi. A drugo, to je da ovo veze nema sa starim albumima. Frljaju se s nekim referencama na Orkblut / Nachthymnen, a ustvari tipičan Abigor kao na poslednjih par albuma, samo sa klavijaturama tu i tamo, ponegde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovako dugovečan bend, neverovatno je što se nije puno stvari promenilo u svirci, koja ima retro zvuk, nema tu nešto previše mesta nekim novim idejama i aranžmanskim rešenjima, već je prosto i pravo u glavu udara.

Poštujem izbor da sempluju one trubače, gudače kao iz Heroes of Might and Magic serijala, samo još u lošijoj kompresiji, dodaje na šarmu!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ao, šta napisa to

4 hours ago, VoivodBG said:

neverovatno je što se nije puno stvari promenilo u svirci

Pa ne, svaki album je različit, a u prepozatljivom njihovom stilu, šta ćeš lepše...

4 hours ago, VoivodBG said:

koja ima retro zvuk

Au contraire!, njima je maltene svaki album avant a ne retro, počevši od prvog (1994.)

4 hours ago, VoivodBG said:

nema tu nešto previše mesta nekim novim idejama i aranžmanskim rešenjima, već je prosto i pravo u glavu udara

Wtf, ljudi sviraju progresivan, tehnički black metal, opet aranžmanski se razlikuju od albuma do albuma, mada se neki albumi po tome više ističu od drugih

4 hours ago, VoivodBG said:

Poštujem izbor da sempluju one trubače, gudače kao iz Heroes of Might and Magic serijala, samo još u lošijoj kompresiji, dodaje na šarmu!

:haha: 

Sačekaj flac... :haha:

Meni ovaj bend spada u probrano društvo bendova kao što su npr. Deathspell Omega, Gorguts, Voivod, Ved Buens Ende, Dødheimsgard, Emperor, Cynic, Blasphemer-era Mayhem, po tome što im progresivnost i avantgarda leže u samim rifovima uz to da je na pijedestalu songwriting/kompozicija, tako da je muzika kompoziciono i aranžmanski bogata i bez orkestracija (tu ne mislim samo na simfo nego na vertikalno slaganje dodatnih instrumenata, bilo kojih), gimmicka, izleta u nasumično jamovanje i improvizacije i komplikovanje radi komplikovanja (larpurlarkomplikovanje 😄

Neki od bendova sa spiska se ne libe da upotrebe orkestracije i gimmicke ali kad ih ogoliš na gitara-bas-bubanj konfiguraciju, i dalje je avant i prog.

 

Jedno 80% sam siguran (a i nadam se) da troluješ, ruku na srce Abigor je produkcijski najnepristupačniji od ekipe sa spiska (osim Fractal Possession i Time Is the Sulphur...), ali hvala svakako što mi dade šlagvort da pišem hvalospeve, jebe Abigor nemilosrdno i posle 27 godina, mislim da bih mogao samo drum track ovog novog albuma da obrćem dvaput dnevno. :blek:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...