Jump to content

Abigor


scissors

Recommended Posts

Upoznao sam ih na jednoj black kompilaciji, mada me nisu bili oduševili iz početka... kasnije sam nabavio njihov album "Supreme Immortal Art", koji mi je donio pozitivnu sliku o ovom bendu... vrlo dobre odrađene i mračne klavijature, pržeće gitare, produkcija je na nivou... sviđa mi se najviše hladnoća gitara i ukupne atmosfere, fin melodic black performans biggrin.gifa:

 

znam da je vas dosta slušalo abigor, ali eto, da oživim diskusiju o njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaista odlican bend. Imam skoro sve od njih- Channeling the Quintessence of Satan,Nachthymnen, Orkblut, Satanized, Supreme Immortal Art i Verwuestung. Nisam ih odavno slusala tako da ne bih mogla da dam neki detaljniji komentar (necu po secanju). Fali mi samo 1 album, cini mi se.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari albumi kao Orkblut i Nachthymnen su sjajni, odlicna kompozicija, pesme ne lice jedna na drugu, ambijentalnost, uticaj klasicne muzike, zenski vokali kad zatrebaju itd..

Chanelling The Quintessence of Satan mi se ne svidja zbog promene zvuka i preterane satanizacije tekstova koji postaju krajnje detinjasti.

Supreme Immortal Art ima jako dobrih simfonicnih elemenata ali mi jos uvek nije legao sasvim, moram da ga preslusam vise pa dam sud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

"]Cisto da malo ozivim pricu o ovom odlicnom bendu.

Za one koji ne znaju sadasnji pevac Abigor-a je ujedno i pevac Graveworm-a. Jedan od mojih miljenijih vokala!

 

Ne mogu da prezalim dolazak Stefana iz GRAVEWORM!!! Scream vokal mu je extremno iritirajuci, pogotovu je to doslo do izrazaja na Scourge of malice albumu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

trenutno proučavam "Chanelling The Quintessence of Satan"... zanimljiv je, samo extremna promjena u samoj muzici od "Supreme Immortal Art" 8O nisam baš ovo očekivao, ali prihvatio sam... globalno gledano "Supreme..." je bolji za par kategorija, mada ni ovaj drugi nije za baciti

 

jedna sitnica na koju sam bacio oko na sajtu - u fazonu "nemojte da nas pozivate da sviramo, jer Abigor nikada neće da svira uživo"... govnasti fazoni Darkthrone-a, to me jedino razočaralo :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABIGOR has split up...

 

There're different reasons for my decision, mainly because I am pissed by the entire Black-Metal genre. I simply can't identify myself, nor ABIGOR with today's Black-Metal genre anymore - it simply limits my creativity in so many ways, and I guess too many people and fans won't be able to understand the new material, because it's by far too untypical, technical and complex. Too many are addicted to old values, and our previous releases, while I hate stagnation and I am not willed to compose a copy of any previous record just to satisfy the need of the people, and our distributions!

 

kako su se nasrali :roll: priča mu je do jaja... hoće da pravi nešto novo, ali to niko neće da kupuje i zato je ugasio bend... mislim... pleeeasee... :roll: sad ispadne da su do sad pravili muziku da bi se prodavala, a ne da su pravili ono što žele

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABIGOR has split up...

 

There're different reasons for my decision, mainly because I am pissed by the entire Black-Metal genre. I simply can't identify myself, nor ABIGOR with today's Black-Metal genre anymore - it simply limits my creativity in so many ways, and I guess too many people and fans won't be able to understand the new material, because it's by far too untypical, technical and complex. Too many are addicted to old values, and our previous releases, while I hate stagnation and I am not willed to compose a copy of any previous record just to satisfy the need of the people, and our distributions!

 

kako su se nasrali :roll: priča mu je do jaja... hoće da pravi nešto novo, ali to niko neće da kupuje i zato je ugasio bend... mislim... pleeeasee... :roll: sad ispadne da su do sad pravili muziku da bi se prodavala, a ne da su pravili ono što žele

 

Mozgu, zivis u Australiji a ne razumes engleski, e svaka ti cast!!! Covek hoce da kaze da mu se ne izdaje jos jedan Nachthymnen, Opus IV, Supreme immortal art...... sto fanovi ovog benda od njega ocekuju!!! Jesi li procitao i jednu recenziju Satanized albuma?!? Album je poprilicno popljuvan jer se prilicno odaljio od drugih ABIGOR albuma!!! Cak je popljuvan i Channeling....!!! Njemu se ocigledno svira kompleksnija muzika jer je kao muzicar evoluirao, ali to, moram priznati, zatucani fanovi nece shvatiti!!! Doveo bi sebe u istu poziciju u koju se sebe doveli DARK TRANQUILLITY, IN FLAMES, MAYHEM.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

najaci su biggrin.gifa: moji omiljeni biggrin.gifa:

posebno supreme immortality biggrin.gifa:

 

a i zao mije sto su prestali sa radom bili su jedan veliki austriski black metal band i zeleo bih da se majmuni ponovo spoje da rade novi album da ih nebi bio biggrin.gifa: :x :mrgreen:biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...