Jump to content

Abigor


scissors

Recommended Posts

3 hours ago, Demon Seed said:

Jedno 80% sam siguran (a i nadam se) da troluješ

Zar me smatraš za trollmeister-a poput Bate ćiptarian darkness-a? Za srce si me ujeo! 🤡

Možda bih to uporedio da sam poslušao čitavu diskografiju u poslednjoj deceniji, jerbo sam se sa njima susreo tamo davne 2001, 2002 kada je izašao Satanized, ako me sećanje dobro služi bio je pimpovan u Rock Express ili kojem već časopisu, a i Kozeljnik je pokušao da mi ga uvali kada sam svraćao do Mordora da nabavim dnevnu dozu power metala i gothic-doom rocka, nisam se dao pomeriti sa mesta i dati centa. 😄

Mrtav sam ozbiljan. Nema smajlija vidiš.

Stvar je u tome što ti percipiraš većinu muziku drugačije jer si se i sam latio instrumenata, ja pak odolevam godinama jer znam da posle naučenih bubnjeva (a tek koliko košta set, i gde to držati i svirati kada nemaš kuću već si u zgradi sa još 50 ljudi!) ili bas gitare verovatno bih postao nesnosan i ne bih mogao 99% muzike da slušam i da uživam u istoj, ponekada je neznanje dobra stvar. 🙉

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demon Seed E slušao sam već malo, dobar je, mada ga ne bih baš toliko dizao unebesaa kao ti😁 Naime, nisam preterani simfo fan, a i ovakvi vokali mi nisu baš najdraži, al slušaće se još koji put sigurno, ima dobrog materijala na njemu..

Ae budi i ti dabar pa poslušaj Malinou (Akhlys), meni i dalje neprikosnoven BM album za ovu god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ew ajde kad sam se upecao, nije me oduvao Akhlys onaj Dreaming, previše mi je ambijentalno to, falilo mi mesa.

@VoivodBGSatanized je najgori j jedini na kom ne svira T.T. koji je dosta jači od Pere Kubika, ovog drugog.

Poslusaj Time Is the Sulphur in the Veins of the Saint, veruj mi... Fractal meni bolji ali možda previše haotičan na prvu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 minutes ago, Demon Seed said:

Ew ajde kad sam se upecao, nije me oduvao Akhlys onaj Dreaming, previše mi je ambijentalno to, falilo mi mesa.

 

Meni ovaj novi čista krtina, kao i prošlogodišnji Aoratos (ista postava, dosta sličan fazon)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima bogami, meni Abigor još od demo faze deluje kao da su slušali Emperor demo fazu, kačio sam i na ripoff temu (s tim što sam se ispalio s ovom Cepelin referencom da je Emperor maznuo od njih jer sam zanemario u momentu Emperor EP koji je izašao pre tog Abigor demoa), a i Anthems fore (kojih ima tonu i na novom, je l') mi se čuju već na Supreme Immortal Art. Sigurno su pratili norvešku scenu u nastajanju, ali su i sami pioniri i vrteli su od početka neka kreativna gitarska ludila... Fantastičan bend sve u svemu, i jedinstven muzički identitet, i uticaji kao da sam im ih ja birao.

 

Meni je inače novi Abigor trenutno najbolji posle Fractal Possession, što je poseban uspeh s obzirom da je novi klasičniji bm bez tih modernih gimmicka koji krase Fractal. Ne zezam se uopšte za ovo instant klasik, veličanstven album. Bukvalno ga vrtim svaki dan po jednom kao kad sam preslušavao Furnaces, posle Hollenzwang koji mi je bio malo mlak sam mislio da su odsvirali svoje i da neće više da dostižu ove visine.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пристојан албум. Онај прошли ми није био баш нешто. Овај је ок али можда су мало претерали са овим експерименталијама. Мени је овде и више него очигледан уплив мејхем утицаја. На ранијим албумима тога није било, не знам чему сад то !? Али има интересантних деоница.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Uopšte ne delim oduševljenje novim albumom kao većina. Na sve strane hvalospevi, a meni je ovo sigurno njihov najslabiji album. Ali loš nije... Prva pesma je fenomenalna. Na stranu intro od skoro 2 minuta, ovo im je najbolja pesma još od Time... Voleo bih da su do kraja nastavili u tom stilu. (Ovo na dalje se odnosi na ostale pesme.) Ne mogu ni da nađem neku veliku zamerku, samo su me navikli na bolje. I najupečatljiviji delovi albuma ne bi se primetili da su se našli na Fractal Possession na primer. 7,5 od 10, što za njih i nije neka ocena.
Mogu oni da pričaju šta hoće o starim albumima, te im fali ovo, te im fali ono, ali ceo ovaj novi ne bih menjao za jedan rif sa Channeling the Quintessence of Satan. Ali nije ni prvi ni poslednji put da muzičari nisu svesni kakvu su muziku pravili.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su stari Abigor albumi, do Channeling, najbolja muzika na svetu (+Fractal Possession) i koliko god da volim i ovo posle, ne može to da se poredi. Na ovom novom su kao hteli da se vrate tom stilu ali ne umeju više oni da sviraju gitare kao pre. Zaboravili su da napišu melodiju. I previše je delova koji zvuče kao da ne znaju šta će sa sobom, kao npr. ovaj deo. Ne zvuči loše, ali non-stop to rade, ide pesma, ide, pa ovakav deo. Više sam za cepanje non-stop pa i neka je jednolično, meni više odgovara. Isto važi i za pevanje. Obradovao sam se kada se vratio Silenius, ali pošto ne peva kao pre, nego se trudi da zvuči kao Attila, nije ni morao da se vraća, bolje da je ostao Arthur Rosar.

23 hours ago, Demon Seed said:

Meni svakim slušanjem sve bolji...

Kod mene je ovo bio slučaj sa Höllenzwang, koji mi se na prvu mnogo manje svideo od novog, ali mi je sad mnogo bolji. O novom nisam promenio mišljenje u poslednja 10 slušanja.

Mnogo ih kudim, ali volim ih i dalje, i bolje da izdaju albume nego da ne izdaju.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
ABIGOR 90s albums, Napalm vs. WTC master
Here are random examples of the first 3 albums to show how the sound has been developed for the WTC editions.
First you hear the Napalm (.A.) and then seamlessly without pause, the WTC (.B.) master, like this:
sample 1 A/B/A/B (pause) sample 2 A/B/A/B
The repetitions are done so the difference becomes more obvious.
Like it was usual at the time (probably the same at Grieghallen), back then in the 90s at Hörnix Studio, those albums were recorded all-analogue on 24-track tape and then mixed-down from tape to hard-disc. And there in the digital domain, a very basic kind of „mastering“ has been done. Those were the early days of digital technique, when the tools were rather crude.
Of course, for the WTC releases, we left the analogue mix untouched, but took the chance to carefully improve the digital mastering.
What you hear is no „remaster“ to change the sound, but an attempt to restore the power and transparency of the original analogue recording, and present a slightly (!) more open and direct sound that always got a bit degraded in the original masterings.
Especially Blut Aus Äonen (Opus IV, part II) and Supreme Immortal Art profited from this, but also these 3 albums shine more than ever before.
 
Баш су људски замастили звук. Само ме занима кад се пуштају у продају та реиздања??

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...