Jump to content

Anathema


Chlan 787

Recommended Posts

sva sreća što je vinney otpevao 100x bolje nego na onom internet EP-u, što je steven wilson mixovao i što je john ponovo dosta pesama napisao

 

odličan album! mislio sam da će zbog onoliko pompeznog najavljivanja da bude prosečan,ali će izgleda da mi bude jedan od boljih od anatheme  :meshuggah:

 

jedino da nema onih propovedanja tj. da su ubacili i the hills have eyes (aka noone is free)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, uglavnom sam mislio da ono "star sam ja za ovo" ide kad je rec o kakvom modern ultra-mega brutal USA deathcoreu, ali slusajuci ovu Anathemu novu, dobih zelju da upravo pustim sebi kakav ultra-mega brutal USA deathcore. Dosada zaista dobija novo znacenje sa ovim albumom, ima lepih momenata, ali generalno me ubi, drugim recima, ipak nisam star :)

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

previse razvodnjeno deluje svirka. nema onog konkretnog udarca koji izbija vazduh, a koji je bio karakteristican za, recimo, AND. dobar deo albuma se, kao sto rece Baal, mogao cuti i ranije, ali mislim da tu lezi razlog ne toga sto odusevljenje nije narocito veliko, vec toga sto nije narocito veliko razocarenje. uostalom, malo zabrinjava cinjenica da se ovde necija relaksirana muda koriste kao merilo kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to kao sto si rekao (forever*autumn), suvise prazna svirka i to se posmatraju albumi u drugoj fazi njihove karijere. Odmah da razjasnim da nisam od onih koji "seku vene" za staru Anathemu, ali je ovo ubedljivo najslabiji album. Pri tome, vise volim albume posle Alternative 4. U svakom slucaju, za mene je ovaj album razocarenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

preslusao sam novi album jednom (za sad) i bas mi nije leg'o. u stvari nista mi nije leglo jos od "a fine day to exit". batrgaju se oni, al' mladost prosla - a sustina njihove emocije je bio bas taj mladalacki bol, to totalno sagorevanje bez zaostatka i razmisljanja, ta neverovatna kolicina prozivljenosti koja je u stanju da vam zakrpi pukotine na dusi. nije stvar u zvuku (mada, izgleda da je liverpul dosao po svoje), ovo je prosto neki drugi intenzitet, neko smanjenje i skracivanje, koje valjda nepovratno dolazi sa sazrevanjem i sredjenoscu... kao da iza svih emotivnih lomova ostadose samo sentimentalne krhotine. jbga, pesme poput "one last goodbye" i "fragile dreams" se pisu samo jednom u zivotu.

bez obzira na sve, drago mi je ako danas konacno mogu da zive samo od muzike, zasluzili su posle svih ovih godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...