Jump to content

Anathema


Chlan 787

Recommended Posts

Anathema na ovoj turneji samo u Beograd ne dolazi, cela istočna evropa je pokrivena osim nas :frown:

 

The Ocean su im podrška na celoj novembarskoj turneji, ali oni ne idu sa braćom Cavanagh u Bukurešt i Sofiju, već dolaze da sviraju u Beogradu, a onda posle nas nastavljaju sa engleskom ekipom ka Bratislavi.

 

Baš mi je krivo što ništa nije ispalo sa organizacijom Anatheme. Da li su oni toliko skupi samo za nas, da li su nezgodni za saradnju, ili nešto treće, ne znam. Jedino me zanima da li je neko od organizatora uopšte kontaktirao bend, i ako jeste, koji su to uslovi koji su uticali da i kod nas ne dođu. Ne nameravam nikog da optužujem u negativnom smislu, samo me zanima, onako kao velikog fana Anatheme, o čemu se približno radi.

 

Svaka čast Legacy-u za Therion, ja sam veoma srećan što dolaze i treći put kod nas, tako i treba. Legacy imaju još nekoliko svirki u ovom periodu tako da mi je za njih jasno da ne bi mogli i engleze da izguraju. Danilo dovodi The Ocean. Znači nema više niko treći kod nas ko bi mogao da pomogne organizaciju ovakvog benda?

 

 

A ova turneja je veoma dobra. Svako veče sviraju po 2,5 / 3 sata, ceo zadnji album itd.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nekom "normalnom" cijenom karte vjerujem da bi bilo dosta ljudi, anathema je u svom žanru kult i nema nikog ko malo temeljnije prati tu scenu da nije upoznat sa njihovim radom.

 

 

Upravo to!

 

Anathema bi napunila veliku salu SKC-a, sigurno. Anathema u Srbiji ima mnogo više fanova nego što ljudi misle, i njihov koncert mnogi ne bi propustili.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

brine malo to sto je na Mick-ovu poslednju svirku dosao veoma mali broj ljudi. pa ni Danny-ev i Duncan-ov nastup nije se bas mogao pohvaliti masovnoscu posete. naravno, Anathema je drugaciji kalibar, sam tip svirke i kompletna atmosfera bili bi novi, ali opet, ne mogu da se otmem utisku da bi znatan deo naroda koji bi dosao da ih vidi cinile osobe profila slicnog onom kom godi muzika Antimatter-a. onima koji su u mogucnosti je trenutno bolje da paznju usmere na okolne prestonice. jos stranicu il' dve i ovo kukanje za njihovim dolaskom ce polako prerasti u neukusnu patetiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

procitao sam da su se ulaznice rasprodale, al reko ajde da pokusam da kupim preko eventima online, i transakcija mi je prosla bez problema. sad ne znam sta ce biti ako je stvarno rasprodano, ostaje da vidim.

 

 

Koncert nije rasprodan, barem ne još.

 

Prodato je do sada oko 800 ulaznica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam posle jednog koncerta tamo stigao na taj u ponoc,ali bila je bas zeznuta trka sa vremenom...a sto se tice ovoga sad koncerta,postoji teoretska sansa da stignemo,narocito tome u prilog ide to sto je Boogaloo relativno blizu glavnom kolodvoru,ali zaista sumnjam u taj ishod,jer gledajuci set listu,svirace bas,bas dugo.

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno bilo sinoc,preko 2 i po sata svirke.Stvarno,svaka im cast za to!

Apsolutno iznenadjenje veceri Angelica,a i Comfortably Numb za kraj,iako je po set listi koja je bila ispred njih na stejdzu bio plan da sviraju Kashmir.

Evo kompletne set liste:

http://www.setlist.fm/setlist/anathema/2010/boogaloo-club-zagreb-croatia-4bd567d2.html

 

Ljudi oko 800,po mojoj proceni i prilicno slabija atmosfera od ocekivane,sa pojedinim pozitivnim trenucima (One Last Goodbye i Fragile Dreams). Bend skoro pa savrseno zvuci,ali posebno moram pohvaliti Lee Douglas.Momenti kad je ona ucestvovala su bili prelepi (A Natural Desaster narocito).

Inace,fino su mi legle pesme sa novog albuma,mislim da cu ga od sad malo aktivnije slusati.

 

Zvuk u Boogaloo-u bio predobar,kao i sam prostor (nesto sto nama bas mnogo nedostaje).

 

Edit: Zaboravih na The Ocean...standardno dobra svirka kako smo navikli od njih,samo za razliku od Bg-a,publika ni da se pomakne. Odsvirali su 5 stvari cini mi se i bilo ih je zaista fino videti na velikoj bini,ali kako god,videce se u nedelju sta je atmosfera.

Edited by Defunctus
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...