Jump to content

Anathema


Chlan 787

Recommended Posts

Smatram da je album tekstualno veoma konceptualan, ne bas potpuno, ali svakako jeste... (Ceo album govori o zivotnoj, gotovo svakodnevnoj problematici sa aluzijama na cin samoubistva. Naravno, van svake stereotipnosti, banalnosti, patetike i stupidnosti.)

Mislim da je ovaj album definitivno nije namenjen za ljude koji umiru za metalom. Jer, primetio sam da takvim ljudima se recimo strasno svidjaju njihovi raniji radovi iz tezeg perioda poput "Pentecost III" ili "The Silent Enigma", a AFDTE smatraju za potpuno razocaranje i bukvalno, smece!

OK, mozda sam i malo pristrasan, jer se ipak radi o mom omiljenom bendu, ali ovo je (ako nista drugo, barem meni) u sustini veoma dobar album.

...Dobro, preporuci mi nesto od toga sta bih mogao da cujem. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dovoljno samo cuti, jer je to jedan od najkreativnijih bendova danasnjice! Bili su sa Anathemom na turneji ranije, a idejni vodja, Steven Wilson producira nov Opeth, a saradjuje i u O.S.I. projektu...Trio albuma "Stupid Dream"(1999), "Lightbulb Sun"(2000) i "In Absentia"(2003) je fascinantan.

Thine su najcudniji britanski bend koji je godinama bio misterija u underground krugovima, kombinujuci melancholic doom sa jazz-om. "In Therapy"(2002) je smirio stvari i predstavlja snaznu dark rock plocu i daleko ispred AFDTE, ako mene pitate. Mozda je najblizi "Judgment"-u, ali je i to diskutablino.

Soundisciples nisu za svakoga, jer su previse ludi...ali, i mastoviti...iz Bristola su i spajaju sve zivo u svojoj muzici, a ima i Anatheme i Portisheada i jos nekih uticaja koji su ovde pomenuti, mada ima i dosta metala. "AudioManifesto"(2002) je najbolja potvrda toga.

 

Toliko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovao ili ne, specijalno izdanje najnovijeg albuma Porcupine Tree/a je imalo da se kupi u Mamutu za svega 2400 dinara :wink: 8O biggrin.gifa: , ja sam ga uvek stavljao u prvi red kad sam odlazio, da ljudi spaze, sto je i urodilo plodom, jer ga je neki entuzijasta kupio...

Mozda se pojavi i Thine za 3000 biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i dva linka vezana za \"A natural disaster\"

 

http://server.clusta.com/MFN/gallery/ANatu...lDisasterRS.jpg

 

http://server.clusta.com/MFN/tracks/Anathe...AreYouThere.mp3

 

prvi je slika, odn. dizajn novog cd-a, a drugi link je za pesmu \"Are you there\" sa novog albuma

 

Slusao sam "Are You There". ODUSEVLJEN SAM! :wink: Drogiram se sa ovom pesmom vec par dana od kako sam je downloadovao! tongue.giftongue.giftongue.gif

Novi album ce biti (naravno! tongue.gif ) jos jedno Anathemino remek-delo! tongue.gifbiggrin.gifbiggrin.giftongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci neke Danny-jeve izjave, album bi trebalo da sadrzi sirok spektar zvuka od ambijentalnih delova (kao sto je "Are You There") do jakog gitarskog noise-a (ne bih rekao u starom doom fazonu, ali verovatno ce biti nesto novo i experimentalnije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anathema je za mene nesto najsavrsenije , krv bih prolila za njih. Prva metal pjesma koju sam cula bila je od njih....ne znam ali oni su meni savrsenstvo!

 

Pa, ti ljudi jednostavno nisu za ovu planetu i za ovaj svijet.. ja bih i krv i limfu i sve, sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...