Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

Sad kako citam komentare ni neslusa mi se. Sacekacu album. Mada ne svidjaju mi se odavno, jos posle Promised Land-a. Posle po par pesama. Dao mi Bog na svu srecu da cujem ceo Operation uzivo+ Best I Can i Empire.:rockdevil:

 

 

ma gde to vredi sad, ne moze on da peva kao nekada... :icon_ne:

znam, i ja to zelim vise od svega...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shadow Gallery, Dream Theater, Symphony X, to je sve od prog metala sto me zanima, s tim da DT vise ne uzimam za ozbiljno, Shadow Gallery je propao, na zalost, a SyX izgubio prog elemenat.. dakle prog metal je umro za mene. Prog rock je daleko bolji.

 

A sto se tice Queensryche, ''Operation Mindcrime'' moze da prodje povremeno, ali nista posebno..

  • Upvote 2
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nisam nešto zavoleo ovaj bend. sećam se da sam Operation Mindcrime poslušao zbog sve te buke oko njega i šta znam... ima tu ponešto zanimljivo da se čuje, ali... na mene ostavlja utisak da ga je vreme pregazilo 285 puta do sada, dok takav osećaj nemam kad slušam neki prog rok koji je od Operationa stariji 20 godina.

 

a ova nova pesma je tek tuga.

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa prvim albumima da, posle svakako prog

 

 

 

Prosecan je ovo bend uvek i bio, ovo je jos i dobra pesma.

 

S oproštenjem, mojne kakiš :wub: Queensryche je bio sve samo ne prosečan bend. Definitivno posle Promised Land-a se menjaju... Sjajan bend, ali za pemziju. Svaka čast što sviraju i stvaraju, samo što sada sviraju potpuno drugu vrstu muzike koja na puškomet iz svih svojih dometa ne 'vidi' a kamoli 'gađa' ONAJ q.ryche

 

Ostaće u divnom sećanju :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, prog rock je daleko bolji, kvalitetniji i raznovrsniji za sve prog fanove.

Ovaj zanr metala me odavno ne zanima, jer je propao. Jedino sto slusam ovih par poznatih bendova (starije albume) i to je to.

 

Queensryche nije prog.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To je kao da ja kazem "Klasicna muzika je daleko bolja, zrelija i raznovrsnija od prog metala"

 

Prog metal izvorno nema preterano veze sa prog rockom i fjuznom. Zacetnici pravca, a to nisu DT, SyX i Shadow Gallery, nisu bili toliko pod uticajem prog roka koliko su jednostavno bili us power (pod uticajem mejdena primarno) sa mastovitijim i melodicnijim pesmama. Ako volis prog rok, to apsolutno nista ne govori o tome u kojoj meri bi ti se mogao svidjati queensryche, mimo par kasnijih pesama eventualno.

Cak ni DT iz najboljih dana (dok su se cimali oko kompovanja pesama) nije znacajno pod uticajem prog roka koliko pod uticajem neo-proga s jedne strane i fusiona s druge strane.

U sustini, ne znas o cemu pricas; nije korisno stavljati prog metal i prog rok u istu odrednicu prog. Ne znam gde si dobio ideju uopste.

 

 

Ovaj pravac jeste odavno zamro u izvornoj formi (ali sta kazes na while heaven wept recimo?), i dt-klon faza je prevazidjena ali to nema nikakve veze s tvojim manjkom interesa za zanr. Sigurno ima more dobrih i starih i novih izdanja koje nisi preslusao da bi mogao da das ocenu da je propao.

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Daleko od toga da je propao. To sto su propala 3 benda ne znaci da nema mnogo boljih koji jos uvek sviraju i izbacuju ubice od albuma. Meni je najzalije sto je Crimson Glory propao, a ove ostale mogu nekako da podnesem.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...