Jump to content

Queensryche


Recommended Posts

OM zvuci bas basic kad uporedis sa RfO.

 

naravno da je savrsen i kult, ali RfO je kao Awaken the Guardian. unikatan primer, nista se slicno nije pojavilo.

 

kao sto Luka kaze, idalje zvuci svemirski i idalje je tesko iz danasnje perspektive skapirati kako je uopste neko dosao do takvog zvuka 86 a kamoli tad kapiram. taj neki blade runner prog metal

 

meni su PL i OM na istom nivou. Empire retko kad pustim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rage for order > Operation Mindcrime > Promised Land > Empire > Warning.

 

RfO je kao Awaken the Guardian. unikatan primer, nista se slicno nije pojavilo.

 

kao sto Luka kaze, idalje zvuci svemirski i idalje je tesko iz danasnje perspektive skapirati kako je uopste neko dosao do takvog zvuka 86 a kamoli tad kapiram. taj neki blade runner prog metal

 

:da:

To je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Empire prvi cijeli album od njih koji sam čuo još kao klinac, u prvom srednje. I zbog njega sam ih i zavolio.

 

Odmah me oduševio (vjerovatno zbog te svoje komercijalnosti), bukvalno svaki dan sam ga vrtio po nekoliko puta. Tek možda čitavu godinu ili godinu i po kasnije sam čuo Rage for order, pa tek onda OM...

 

Prvi utisak sa RfO mi je bio to koliko je drugačiji od Empire na koji sam navikao, ali mi se ipak svidio, mada u tom prvom momentu znatno manje od Empire.

 

Međutim, nešto me vuklo da ga slušam iznova i iznova i malo kasnije mi je već bio kao droga :bigblue:

 

Onda kad sam čuo OM, stalno sam ga poredio sa Rfo i nekako mu je uvijek falilo ono "nešto" u zvuku, nikako nije uspijevao da dostigne tu magiju RfO na koji sam se uvijek vraćao...

I tako mi je nekako ostalo i do danas.

 

A Empire je svakako dobar, na momente i vrhunski album, međutim ta komercijalnost u kombinaciji sa prevelikim broj slušanja u mladosti ( :bigblue:) su doprinijeli da skoro nikad ne poželim ponovo da ga pustim, mislim da ga i sad nisam pustio bar 5-6 godina...

 

Jednostavno, kad mi se sluša Queensryche, uvijek puštam RfO, OM ili Promised Land.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto sad kad si priznao problem lepo pusti Empire :mhihi:

A debi/EP? Isto vrlo jaka izdanja, na EPju bas dva mega hita Queen of the Reich i Lady wore Black, a vec sam debi je bio drugaciji od trenutnih desavanja u metalu, videlo se da je bend sa vizijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A debi/EP? Isto vrlo jaka izdanja, na EPju bas dva mega hita Queen of the Reich i Lady wore Black, a vec sam debi je bio drugaciji od trenutnih desavanja u metalu, videlo se da je bend sa vizijom.

 

pa ista prica kao Fates Warning maltene. Maiden uticaj je bio jak. culo se vrlo jasno da ce uskoro da prevaziju taj Maiden stil, ali trebalo im malo vremena da se kristalizuje vizija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...

svi znamo da je tejt budaletina i da nista valjano nije snimio vec 20 godina, ali je ovo idalje djubre i ne zvuci kao queensryche nego kao neki osrednji prog power bend sa wanna be tejt klon vokalom. 

cak nije ni najbolji tejt klon kojeg sam cuo :haha: 

 

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...