Jump to content

Dargoron


Nesha

Recommended Posts

Smederevski power metal bend,odlicna svirka i dodatno osvezenje Clean Voice YU Metala(kako mi je zanimljivo da kazem).Da li ih je neko slusao na Demo Expressu?

Ne znam ko sve tacno svira u Dargoronu,znam jedino Zlatka,gitaristu Mindcrime-a.Uglavnom,bend pored svojih pesama svira i obrade Malmsteena,HammerFall i sl.na koncertima.Svirali su i na smederevskom metal festu u tvrdjavi gde nazalost nisam prisustvovao i zato jedva cekam da vidim ovaj bend uzivo i da preslusam jos neke snimke.

Veoma vazna stvar je i ta sto su textovi napisani i otpevani na srpskom jeziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dargoron...pa onako. Cuo sam ih u Tvrdjavi u Smederevu i nije nista posebno mada tada su svirali samo obrade, bar koliko se ja secam.Cuo sam da im je to bila PRVA svirka :? ....za prvu i nije bilo mnogo lose.

Autorske stvari nisam cuo, i jedva cekam da ih cujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dargoron...pa onako. Cuo sam ih u Tvrdjavi u Smederevu i nije nista posebno mada tada su svirali samo obrade, bar koliko se ja secam.Cuo sam da im je to bila PRVA svirka :? ....za prvu i nije bilo mnogo lose.

Autorske stvari nisam cuo, i jedva cekam da ih cujem!

 

Nisam ih cuo, ali pricali su mi ljudi koji su bili na tom koncertu da su ocajni.

 

Mada dok sam ne vidim, ne bih komentarisao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dargoron...pa onako. Cuo sam ih u Tvrdjavi u Smederevu i nije nista posebno mada tada su svirali samo obrade, bar koliko se ja secam.Cuo sam da im je to bila PRVA svirka :? ....za prvu i nije bilo mnogo lose.

Autorske stvari nisam cuo, i jedva cekam da ih cujem!

 

Nisam ih cuo, ali pricali su mi ljudi koji su bili na tom koncertu da su ocajni.

 

Mada dok sam ne vidim, ne bih komentarisao...

 

Mlad su bend... Nisam bila ni na jednoj njihovoj svirci, tako da ne znam kako zvuce uzivo, ali stoji to da su se uhvatili u kostac sa obradama poprilicno zapetljanih stvari... I hrabrost je nesto, posebno ako je prva svirka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dargoron...pa onako. Cuo sam ih u Tvrdjavi u Smederevu i nije nista posebno mada tada su svirali samo obrade, bar koliko se ja secam.Cuo sam da im je to bila PRVA svirka :? ....za prvu i nije bilo mnogo lose.

Autorske stvari nisam cuo, i jedva cekam da ih cujem!

 

Nisam ih cuo, ali pricali su mi ljudi koji su bili na tom koncertu da su ocajni.

 

Mada dok sam ne vidim, ne bih komentarisao...

 

Nazalost i ja sam cuo isto to od ljudi koji su ih slusali uzivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dargoron su veceras imali koncert i definitivno su pobili tvrdnju da su ocajni............. Oni su odlicni muzicari i ocekujem puno dobrih koncerata sa njihove strane ..................................................

Zalim one koji nisu dosli da ih vide i cuju njihove nove 4 autorske pesme...........

Dargoron ce mozda svirati 2. maja na bajkerijadi u Smederevskoj tvrdjavi.................. pa skeptici koji ste propustili vecerasnju svirku dodjite............... :twisted::twisted::twisted:

 

Podrzite mlade bendove!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Slava Junaci!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav svim metalcima!

Dargoron je svirao proslog Petka i Subote u Smederevskoj tvrdjavi!

S obzirom da je malo losija organizacija bila u Petak, ni jedan od bendova nije ostavio neki poseban utisak.....dok je u Subotu sve bilo na malo visem nivou, ako izuzmemo probleme sa strujom!Dargoron je odlicno odsvirao 6 pesama, bolje nego dan pre toga!Nisam bio u Bg-u na njihovoj svirci pre desetak dana, ali ovo sto sam video pre dva dana bilo je super!!

eto toliko o njima za sada!pozdrav! tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,dobri su.Nisu losi.Cuo sam ih na onoj svirci u Holiday-u i bili su stvarno dobri.Malo instrumenata koriste.Voleo bih da imaju neke dobre klavijature,ali oni verovatno nisu u tom fazonu.Obradovali su me HammerFall-om i Rainbow-om.Bice nesto od njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim metalcima,

 

Ja sam Marko, basista Dargorona. Odmah na pocetku pozdrav svima, koji su pisali o nama, bez obzira da li su nas kritikovali,hvalili ili ostali nautralni. Eto, posto jos uvek nismo dovoljno poznati, dajem sebi toliko slobode da predstavim bend.

Dargoron je: Nikola Jankovic -vokal, Zlatko Nikolic - gitara, Marko Cakic - bas i Darko Lazarevic- bubnjevi. U ovom sastavu radimo od kraja novembra prosle godine. Nazalost u tvradjavi na Open-Air-u nisam svirao, a ni slusao nastup mog sadasnjeg benda, jer sam bio u vojsci.Od kada sam ja u bendu, svirali smo dva puta u Holliday-u, u okviru Demo maratona i kada je bilo heavy- deth metal vece, na motorijadi 2-og i 3-eg maja i jos nekim manjim svirkama.Nadamo se dobroj svirci u Kikindi 23-eg maja.

Muzika koju sviramo moze da se definise kao mesavina progresiv, heavy, tesh i speed metala, uostalom kakvu najvise i slusamo. Tekstovi su za sada na srpskom, a menjacemo ih jedino, ako bude bilo potrebe zbog inostranstva, jer smo vec dobili ponudu iz Grcke, posle svirke u Holliday-u polovinom aprila. Pored nasih pesama sviramo i obrade Malmsteen-a, Judas Priest-a, Hammerfall, Europe, Whitesnake, mekse od nasih stvari, ali je ipak brz i melodican zvuk.Izvinjavamo se svima koji tekst naseg promo singla ,,Glas Sudbine" ne razumeju najbolje, ali imajte obzira da smo sve to snimali u nasem improvizovanom studiju, jer nemamo kinte, kao i mnogi drugi. Kontakt ....posto jos uvek ne znamo pravila Manifest-a, ko zeli da nas kontaktira neka to ucini preko E-maila, iz razloga da nesto ne prekrsim.

Porucujemo svima da trenutno snimamo jos nekoliko pesama, cucete ih za dve-tri nedelje.

Marko-DARGORON :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...